Yardım Twrpde efs yok

Mamiars04

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi 8
Konular
2
Beyler öncelikle selamün aleyküm geçen hafta mi 11t pro telefonuma direnç attım rom değiştirmeyi seven biriyim normal twrp ole numaralar uçmaz biliyorum ama yinede efs yedeği almak istiyorum ama twrpse yedekle kısmında efs yok nasıl çözerim

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
başka twrp deneyin desteklemediği içindir mutlaka

omerbulum

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Note 12Pro Plus
Konular
8
evet benimde dikkatimi çekti modem dosyası var efs dosyası yok. Acaba sadece modem dosyası yetiyormu

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
hayır farklı şeyler onlar..

Toorop

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
Root varsa uygulama ile modem, modemst1 ve modemst2 yedekleyebilirsiniz. Kendi ayarlarında zaten belirttiğim bu 3 dosyayı imei ve efs ile ilgili dosyaları renklendir olarak seçili direk, değilse de uygulamaya girip root izni verdikten sonra yukarıdaki ayar simgesine basarak Highlight all related IMEI/EFS partitions ayarını seçili hale getirerek kendiniz de açabilir ve dosyalara geldiğinizde sarı arkaplanlı olarak görebilirsiniz. Yine aynı ayar yerinden Raw partition image seçeneğini seçerseniz de sıkıştırmadan ve arşivlemeden direk .img dosyası olarak yedekleyebilirsiniz.
Block konumları modelden modele farkediyor mu bilmiyorum yoksa kendiniz de adb ile yedekleyebilirsiniz, forumda bir konuda farklı model için anlatmış bir hocamız isterseniz aratarak bakabilirsiniz. Uygulamayı kullanmadan kendim denemek istiyorum derseniz konuya ulaşmak için adb efs yedekleme gibi bir araştırma yeterli olur diye tahmin ediyorum. Fakat belirttiğim gibi farklı cihazda dev/block konumu farklı mı aynı mı bilmiyorum o yüzden mümkünse kendi modeliniz için konumunu bularak işlem yapın.

elma

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Konular
0
direkt efs adında bir partition yok. ilk aldığımda ben de şaşırmıştım. modem dosyaları(a, b, st1 ve st2) , fsg ve fsc partitionlarin yedeğini alın.

Üst Alt