Çözüldü TWRP'de dosyalar şifreli

Zagor123

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9T
Konular
6
Merhabalar, rom yükleme işine girdim twrp'den dalvik cache data ve system yaptım mi unlock ekranında kaldı twrp'den tekrar eski romu yükleyim dedim bu sefer dosyalar şifreli, telefona rom u atıp kuramıyorum. Lazy Flasher diye birşey duydum ama kullanımını bulamadım bilen birisi varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Geçen sefer ki igibi garantilik olmak istemiyorum.

bykewel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cihat
Cihazım
Mi 9
Konular
3
aynı sorunu bende yaşadım. tek çözümü bütün dosyaları wipelamak. factory reset atarsanız telefon açılıyor ama dosyalar hala şifreli oluyor dosya yöneticisinde. işletim sistemi dışında her şeyi wipelayın

Zagor123

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9T
Konular
6
Nasıl yani hoca
aynı sorunu bende yaşadım. tek çözümü bütün dosyaları wipelamak. factory reset atarsanız telefon açılıyor ama dosyalar hala şifreli oluyor dosya yöneticisinde. işletim sistemi dışında her şeyi wipelayın
nasıl yani hocam dalvik, cache, data, internal storage, vendor ve USB otg bunların hepsini mi ? Sadece system hariç mi ?

bykewel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Cihat
Cihazım
Mi 9
Konular
3
Nasıl yani hoca

nasıl yani hocam dalvik, cache, data, internal storage, vendor ve USB otg bunların hepsini mi ? Sadece system hariç mi ?
hangilerini seçmen gerektiğini hatırlamıyorum. arkadaşa sormuştum o söylemişti ama işletim sistemi dışında her şeyi silmen lazım

Zagor123

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9T
Konular
6
internal storage ı sıfırlayınca oldu, eski rom a geçiş yapıcam inşallah telefon açılır. Hocam siz bundan sonra nasıl bir işlem uyguladınız da telefonunuz açıldı.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

No os installed dedi reboot system dedim inşallah açılır, şimdi açılsın diye bekliyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

System'i işaretlemeden yaptım tekrar yükledim hatayı vermedi bu sefer powered by android yazısında kaldı :/
Editt: çok uzun sürdü o ekrandan çıkması ama telefon açıldı şimdi güncelleme kontrol ediyor.

Son düzenleme:

Zagor123

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9T
Konular
6
Telefon açıldı otomatik geri yükleme yaptı bir sorun yok şimdilik, belki aynı sorunu yaşayan olursa diye çözüm şu şekilde şifreli olunca wipe' dan maalesef ki internal storage yapmanız gerekiyor daha sonra düzeliyor. Ardından daha önce yüklü olan MIUI 11 sürümünü yükledim no os installed dedi bunun sebebi de wipe' dan systemi de silmemmis tekrar wipe' yapıp sadece dalvik cache ve data yaptım tekrar kurulum yaptım açılması uzun sürdü ama açıldı.

raderde

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
bulut
Cihazım
Mi 9T
Konular
23
Cihaz ekranında desen veya şifreli ise trwp dahili belleği göstermemektedir.

LaCRiMaL

Since MI 4...
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat YÜKSEL
Cihazım
Xiaomi 11 LE
Meslek
Sağlık Mem. / 112
Konular
23
Mi 9T alalı benimde başıma sürekli gelen birşeydi. Bana göre bunun 2 sebebi var, 1cisi twrp sürümü, şu ana kadar en stabil olarak kullandığım 4pda versiyonu olan 3.3.1-4 sürümü. 2ci sebep ise sonradan farkettiğim birşey. Eğer bir rom kurup ekran kilidi ve parmak izi eklediyseniz ondan yapıyor. ekran kilidi ve parmak izlerini kaldırınca normale dönüyor (tabi bu her seferinde olmuyor) Bu yüzden çook format data yapmışlığım var.

Zagor123

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9T
Konular
6
Mi 9T alalı benimde başıma sürekli gelen birşeydi. Bana göre bunun 2 sebebi var, 1cisi twrp sürümü, şu ana kadar en stabil olarak kullandığım 4pda versiyonu olan 3.3.1-4 sürümü. 2ci sebep ise sonradan farkettiğim birşey. Eğer bir rom kurup ekran kilidi ve parmak izi eklediyseniz ondan yapıyor. ekran kilidi ve parmak izlerini kaldırınca normale dönüyor (tabi bu her seferinde olmuyor) Bu yüzden çook format data yapmışlığım var.
Evet ekran kilidi ve parmak izi varken yaptı fakat telefonu başlatıp parmak izi ve kilidi kaldırdığım halde düzelmedi ufak bir araştırma ile data yi silme tavsiyesini duydum öylede yaptım yine bsy ifade etmedi en son forum da gezerken storage kısmını silince düzenlediğini okudum. Telefonun kapalı kalmasındansa silmeyi tercih ederim dedim ve sildim. Sonuç olarak çözüldü. Kısacası parmak izi ve şifreyi kaldırmak bende çözüm olmadı sanırım ilk başta kaldırmak gerekiyor. Bir kez dosyalar sifrelendikten sonra dönüşü olmuyor en azından bende öyle oldu..

osman06090

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Osman
Cihazım
gm 4g
Konular
11
twrp güncelleyin düzeliyor

Üst Alt