Çözüldü TWRP yüklü değil telefonumu nasıl güncelleyebilirim

--h

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
-h
Cihazım
Note 10s
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 12.5.4
Telefon Modeli
Note 10s
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Telefonum yurt dışı ürünü imei atılmış durumda fakat twrp ekranına gelidğim zaman reboot ve wipe data menüsü tek var. Telefonumu kontrol ettiğim zaman ise rootsuz görünüyor. Bu cihaza güncelleme yapmak istiyorum nasıl yapabilirim. Bundan önce ilk aldığımda güncelleme yapmıştım sistem güncelleme kısmından ve imei gitmişti ondan sonra bir telefoncudan imei yüklettim ama şuan güncelleme yapmak istiyorum. İmei gitmeden nasıl yapabilirim?

Çözüm
Cihazınıza twrp yüklü değil. Bahsetdiğiniz kısım xiaomi cihazların kendi orjinal recovery menüsü. Oradan güncelleme yapamazsınız. Yapmanız gereken adımlar şöyle:
1. Bootloader kilidini açmak
2. Cihazınıza uygun custom recover yüklemek (twrp, OrangeFox ve s.)
3. İstediğiniz sürüm romu indirmek ve recovery üzerinden flaşlamak.

Recovery üzerinden rom flaşladığınız zaman imei gitmez. Sorunsuz bir şekilde kullana bilirsiniz. Ben sadece yapacağınız ana adımları söyledim tabikide iş bu kadar kolay değil. Bunun için forumdaki cihazınızın bölümünü incelemeniz gerekmekte.

...

Khasimoff1

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nurlan
Cihazım
RN 10 5G
Konular
14
Cihazınıza twrp yüklü değil. Bahsetdiğiniz kısım xiaomi cihazların kendi orjinal recovery menüsü. Oradan güncelleme yapamazsınız. Yapmanız gereken adımlar şöyle:
1. Bootloader kilidini açmak
2. Cihazınıza uygun custom recover yüklemek (twrp, OrangeFox ve s.)
3. İstediğiniz sürüm romu indirmek ve recovery üzerinden flaşlamak.

Recovery üzerinden rom flaşladığınız zaman imei gitmez. Sorunsuz bir şekilde kullana bilirsiniz. Ben sadece yapacağınız ana adımları söyledim tabikide iş bu kadar kolay değil. Bunun için forumdaki cihazınızın bölümünü incelemeniz gerekmekte.

Bu konuyu, ve cihazınızın bölümünü inceleyin. Bu işlemleri ilk defa yapıcaksanız tavsiyem konuda yazılanları harfiyen okumanız. Cihazınıza MTK işlemcili sanırsam. Malesef brick yaparsanız çok uğraştırır. Bu yüzden cihazınıza yaptığınız her işlemli dikkatlice yerine yetirin.

Oyla: Çözüm
Üst Alt