Yardım Twrp yüklersem imei gider mi

• Konbuyu başlatan ouzz
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 7
  • Görüntüleme 452

ouzz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global 12.5.7
Telefon Modeli
Mi Note 10 Lite
Bootloader Kilidi
Açık
Hayırlı Ramazanlar dilerim. Mi Note 10 Lite cihazıma farklı bir rom yüklemek istiyorum. Cihazda şu an twrp bulunmuyor. Eğer twrp yükleyip sonrasında herhangi bir rom yüklersem imei gitme riski var mı ya da telefonun açılmaması gibi bir durum söz konusu mu? Telefonu ilk aldığımda magisk'i güncellemiştim ve açılış ekranında takılı kalmıştı bir daha kurcalamaya cesaret edemedim o yüzden. Kısaca twrp ve rom yüklersem herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım? İyi forumlar hocalarım.

alierdi41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Erdi
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
İtfaiyeci
Konular
50
Yanlış bir işlem yapmazsanız böyle bir ihtimal yok hocam yinede her ihtimale karşın twrp yükleyip efs yedeği alın kafanız rahat olsun ve forumda konuyu tane tane takip ederek işlem yaparsanız korkulacak bişey yok 🙂

Oyla:

ouzz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
4
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yanlış bir işlem yapmazsanız böyle bir ihtimal yok hocam yinede her ihtimale karşın twrp yükleyip efs yedeği alın kafanız rahat olsun ve forumda konuyu tane tane takip ederek işlem yaparsanız korkulacak bişey yok 🙂
Tamamdır hocam sağolun
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam peki yüklemek istediğim rom miui 13.0.2 istiyor onu doğrudan ayarlar üzerinden mi güncelleyim yoksa twrp ile mi güncelleyim

Son düzenleme:
Oyla:

alierdi41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Erdi
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
İtfaiyeci
Konular
50
Tamamdır hocam sağolun

Hocam peki yüklemek istediğim rom miui 13.0.2 istiyor onu doğrudan ayarlar üzerinden mi güncelleyim yoksa twrp ile mi güncelleyim
Hocam hangi romdasınız ekran resmi atma şansınız varsa garantiye alalım ?
Global de iseniz ota üzerinden güncellemenin gelmiş olması lazım twrp zaten yoksa cihazda

Oyla:

ouzz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
4
Hocam hangi romdasınız ekran resmi atma şansınız varsa garantiye alalım ?
Global de iseniz ota üzerinden güncellemenin gelmiş olması lazım twrp zaten yoksa cihazda
Gelen güncelleme 13.0.4.0SFNMIXM ama yüklemek istediğim Evolution X romu MIUI 13.0.2 sürümü istiyor sıkıntı çıkarır mı ki?

Gelen güncelleme 13.0.4.0SFNMIXM ama yüklemek istediğim Evolution X romu MIUI 13.0.2 sürümü istiyor sıkıntı çıkarır mı ki?
Bir de ayarlardan güncellemeyi yaptıktan sonra cihazın kilitlenmesinden korkuyorum

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-04-02-04-07-47-330_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2023-04-02-04-07-47-330_com.android.settings.jpg
    278,4 KB · Görüntüleme: 9
Son düzenleme:
Oyla:

alierdi41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Erdi
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
İtfaiyeci
Konular
50

Bir de ayarlardan güncellemeyi yaptıktan sonra cihazın kilitlenmesinden korkuyorum
Hocam geçmek istediğiniz rom farklı ancak twrp ile temiz kurulum ile geçebilirsiniz.
Ota üzerinden ancak gelen güncellemeyi yapabilirsiniz.

Oyla:

ouzz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Oğuz
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
4
Hocam geçmek istediğiniz rom farklı ancak twrp ile temiz kurulum ile geçebilirsiniz.
Ota üzerinden ancak gelen güncellemeyi yapabilirsiniz.
Yüklemek istediğim custom rom'un kurulum talimatında yüklemeden önce MIUI 13.0.2 global stable sürümünün yüklü olması gerektiği özellikle belirtilmiş

Ekli dosyalar

• IMG_20230402_050526.jpg
    IMG_20230402_050526.jpg
    204,2 KB · Görüntüleme: 6
Oyla:

alierdi41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Erdi
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
İtfaiyeci
Konular
50
Yüklemek istediğim custom rom'un kurulum talimatında yüklemeden önce MIUI 13.0.2 global stable sürümünün yüklü olması gerektiği özellikle belirtilmiş
Evet hocam belirtildiği gibi yapın isterseniz ilk olarak mi flaş işe global 13.0.2 ye geçin ardından twrp kurarak belirttiğiniz romu kurun

Oyla:
Üst Alt