Çözüldü twrp yedekleme hatası

merayemirhan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Poco F3
Meslek
Öğrenci
Konular
26
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
12
Telefon Modeli
poco f3
Bootloader Kilidi
Açık
selamlar hocalarım tel poco f3 yd bl kılıdı acık mı account var twrp den efs ımeı yedegı alıp pıxel kuracagım ama twrp den yedeklerken hata alıyorum
yardım edermısnı lutfen
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

selamlar hocalarım tel poco f3 yd bl kılıdı acık mı account var twrp den efs ımeı yedegı alıp pıxel kuracagım ama twrp den yedeklerken hata alıyorum
yardım edermısnı lutfen
Merdanov m.özkan1414 hocam bı bakarmısınız musaıtsenız

Ekli dosyalar

• IMG_20240301_164524.jpg
    IMG_20240301_164524.jpg
    926 KB · Görüntüleme: 2
Çözüm
Bir konu içerisinde şöyle bir açıklama vardı, onu sizinle paylaşayım. Ancak dikkatli olun, bu cihazda çökme durumu olabilirmiş, cihazı daha da kullanılmaz hale getirmeyin.

Aşağıdaki konuyu da inceleyebilirsiniz
gordum hocam yedek almayı da cozdum data secılı oldugu ıcınmıs :D

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
yardım edermısnı lutfen
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merdanov m.özkan1414 hocam bı bakarmısınız musaıtsenız
Bir konu içerisinde şöyle bir açıklama vardı, onu sizinle paylaşayım. Ancak dikkatli olun, bu cihazda çökme durumu olabilirmiş, cihazı daha da kullanılmaz hale getirmeyin.
Selam arkadaşlar,
Poco F3/k40 cihazlarında partition olayı biraz farklı olduğundan twrp kullanımında sorunlar yaşıyorsunuz.
Bu cihazda A ve B partitionlar mevcut. Bunlara A slotu veya B slotu da deniliyor. Ayrıca bu cihazda recovery partitionu mevcut değil. cache partitionuda mevcut değil.
Bu sebeple, cihaza fastboot ile recovery yüklemek istediğinizde, boot partitiona recovery kurulması gerekiyor. Burada boot partitionun a mı yoksa b mi slotuna yükleneceğinide seçmelisiniz.
Örnek kod:
fastboot flash boot_a twrp.img
Yukarıdaki komut yalnızca A slotuna yüklerken
fastboot flash boot_ab twrp.img
komutu hem A hem B slotuna da twrp'yi yükleyecektir.
Bu cihazda twrp ile wipe yaparken, cache partitionunu seçmeyiniz. Yalnızca dalvikk ve data partitionlarını wipe yapınız.
xiaomi.eu yükleyeceğiniz zamanda, .zip dosyasını cihaza attınız, twrp'ye girdiniz, wipe dalvik ve wipe data yaptınız. sonrasında .zip dosyasını yükleyiniz. yükleme işlemi tamamalndıktan sonra format data yes işlemini yapınız.
Cihazınıza TWRP ile romu flash yaptınız ancak cihazımız sürekli TWRP ile açılıyor. Yani bir türlü sistem ile başlamıyor.
Bu durumda, cihazımızın aktif slotunu değiştirmemiz gerekiyor.
Bunun için cihazımızı fastboot moduna alıyoruz.
fastboot --set-active=a
veya fastboot --setactive=b
yazarak slotunu değiştiriyoruz.
Aktif slotu öğrenmek için
fastboot getvar all
yazabilirsiniz.

Kısacası, alışageldiğimiz rom yükleme adımlarının haricinde, poco f3 cihazında farklı senaryolar olduğunu unutmayınız ve hatalı işlemler yaparak cihazınızı break etmeyiniz.

Oyla:

merayemirhan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Poco F3
Meslek
Öğrenci
Konular
26
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

gordum hocam yedek almayı da cozdum data secılı oldugu ıcınmıs :D

Oyla: Çözüm

merayemirhan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Poco F3
Meslek
Öğrenci
Konular
26
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

hocam twrp de rom kuramıyorum error applying update 7 kinstalldeviceopenerror hatası alıyorum

Oyla:
Üst Alt