Yardım TWRP yedek alırken (createTarFork() process ended with ERROR: 255) hatası ve extm dosyası.

EXCALİBOUR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MEHMET FATİH
Cihazım
REDMİ NOTE 8 PR
Konular
2
Rn8 pro cihazıma endonezya 12.5.6 romu mi flasla yükledim, uzun uğraşlar sonucu TWRP yükleyerek root işlemini yaptım, sıkıntısız kullanmaktayım benim sorunum konu başlığında da belirttiğim üzere yedek alma konusunda. Yedek alırken her seferinde başlıkta belirttiğim 255 kodlu hatayı alıyorum. Data klasörü içerisindeki extm dosyasını sildiğimde yedeklemeyi sorunsuz yapıyorum. Daha sonra tekrar yedek almam gerektiğinde extm klasörünün tekrar geldiğini görüp tüm işlemi baştan gerçekleştiriyorum. Henüz aldığım yedekten geri yükleme gerçekleştirmedim aynı sorunu geri yüklerken de yaşarmıyım bilmiyorum. Extm klasörünü geri gelmeyecek şekilde nasıl silebilirim ve ya bu sorunu başka türlü nasıl aşarım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler...

Toorop

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
Buradaki konuya bakabilirsiniz, klasörü silip root destekli bir dosya yöneticisi ile kendiniz oluşturduğunuzda sorun olmadığını belirtmiş konuyu açan arkadaş. Dosya/klasör karışıklığı olmuş, tam anlayamadım ben o yüzden farklı denemeler yapabilirsiniz, klasör oluşturunca olmuyorsa dosya oluşturabilirsiniz..vs gibi.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Twrp ile yedek alacağınıza SwiftBackup ile alın hocam, twrp yedeğin sadece o Roma yükleyebilirsiniz ama SwiftBackup her Roma ger yükleme yapar.

EXCALİBOUR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MEHMET FATİH
Cihazım
REDMİ NOTE 8 PR
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Buradaki konuya bakabilirsiniz, klasörü silip root destekli bir dosya yöneticisi ile kendiniz oluşturduğunuzda sorun olmadığını belirtmiş konuyu açan arkadaş. Dosya/klasör karışıklığı olmuş, tam anlayamadım ben o yüzden farklı denemeler yapabilirsiniz, klasör oluşturunca olmuyorsa dosya oluşturabilirsiniz..vs gibi.
Onu denedim ama sonuç değişmedi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Twrp ile yedek alacağınıza SwiftBackup ile alın hocam, twrp yedeğin sadece o Roma yükleyebilirsiniz ama SwiftBackup her Roma ger yükleme yapar.
Swift backup komple sistem yedeğini alıyormu acaba? benim istediğim rom değiştirdikten sonra o yedeği yüklemek değil,bir romu beğenirim ve uzun süre kullanırım, kullanırken herhangi bir sorun çıktığında, en stabil çalıştığı yedeği aldığım günki durumuna dönmek,bir nevi windowstaki deep freeze uygulaması gibi yani.

Son düzenleme:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Onu denedim ama sonuç değişmedi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Swift backup komple sistem yedeğini alıyormu acaba? benim istediğim rom değiştirdikten sonra o yedeği yüklemek değil,bir romu beğenirim ve uzun süre kullanırım, kullanırken herhangi bir sorun çıktığında, en stabil çalıştığı yedeği aldığım günki durumuna dönmek,bir nevi windowstaki deep freeze uygulaması gibi yani.
Siz komple sistem yedeği almak istiyorsunuz o biraz farklı, ben hep rom paylaştığım için sürekli değişiklik yapıyorum yazılımda ve başka bir Roma gectigimde verilerimin hepsini kolayca geri yüklemek için kullanıyorum. O zaman twrp size tek çözüm 😐

EXCALİBOUR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MEHMET FATİH
Cihazım
REDMİ NOTE 8 PR
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Siz komple sistem yedeği almak istiyorsunuz o biraz farklı, ben hep rom paylaştığım için sürekli değişiklik yapıyorum yazılımda ve başka bir Roma gectigimde verilerimin hepsini kolayca geri yüklemek için kullanıyorum. O zaman twrp size tek çözüm 😐
Evet öyle,yardımın için sağol.👍

Üst Alt