Çözüldü Twrp ve magisk (sd kart girişim yok)

guvenn.a

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Güven
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
4
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
stock rom
Telefon Modeli
Mİ NOTE 10 LİTE
Bootloader Kilidi
Açık
Cihaz : Mi Note 10 Lite BL KİLİDİ AÇIK USB HATA AYIKLAMA AÇIK
Başlıktanda görüldüğü üzere sd kart girişim olmadığı için magisk dosyası telefonun hafazında bulunuyor. Twrp ye girdiğim zaman bütün dosyalar şifrelenmiş şekilde. Kilit ekranı yok.
Wipe yaptım sonra tekrar telefonu açtım magisk apk dosyasını indirdim zip uzantılı yaptım fastboot ta açtım telefonu
fastboot devices
fastboot flash recovery 10lite.img
fastboot boot 10lite.img
sırasıyla bu yukarıdaki kodları yazarak twrp yi açıyorum magiski yine bulamıyorum dosyalar şifreli oluyor yada hiç olmuyo bi arasını tutturamadım.
Magiski normal apkyı kurduktan sonra o yükle kısmından yapabilirmiyim ?
twrp üzerinden magiski kurmazsam twrp yüklenmiş olmuyor mu (çünkü ben recovery modunda hep stock recoveryi görüyorum hadi tamam magisk kuramadım ama bu yukardaki kodlarla twrp kurmuş olmuyormuyum neden hep stock recovery de kalıyorum.)

Çözüm
-Stock romlarda twrpden sonra magiski kurmazsaniz twrp bir sonra ki açılışta sistem tarafından silinir ve stock recovery'e döner.

-Sifrelemeyi çözmek için de şunları yapmanız gerek; twrp üzerinden Wipe kismina girmeniz ve Format Data atmaniz gerekiyor. Bu tüm verileri silecektir. Sifrelemeyi'de kaldıracaktır. Daha sonrasında twrp ana sayfasından reboot(Yeniden Başlat) oradan da recovery'i(Türkçe kullaniyorsaniz "Kurtarma" yazar) seçerek cihazınızı twrp modunda yeniden başlatın. Sonra verdiğim linkten DFE'yi indirin, telefona atın ve twrp ile flashlayin. Rom değiştirmediğiniz sürece bir daha twrp dosyaları sifrelemeyecektir. Dfe'den sonra magisk flashlamayi da unutmayın çünkü magisk stock romda flashlamazsaniz twrp uçar.

Sormadan...

note8prosahibi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
50
Nasıl bir şifreleme acaba
Cihaz : Mi Note 10 Lite BL KİLİDİ AÇIK USB HATA AYIKLAMA AÇIK
Başlıktanda görüldüğü üzere sd kart girişim olmadığı için magisk dosyası telefonun hafazında bulunuyor. Twrp ye girdiğim zaman bütün dosyalar şifrelenmiş şekilde. Kilit ekranı yok.
Wipe yaptım sonra tekrar telefonu açtım magisk apk dosyasını indirdim zip uzantılı yaptım fastboot ta açtım telefonu
fastboot devices
fastboot flash recovery 10lite.img
fastboot boot 10lite.img
sırasıyla bu yukarıdaki kodları yazarak twrp yi açıyorum magiski yine bulamıyorum dosyalar şifreli oluyor yada hiç olmuyo bi arasını tutturamadım.
Magiski normal apkyı kurduktan sonra o yükle kısmından yapabilirmiyim ?
twrp üzerinden magiski kurmazsam twrp yüklenmiş olmuyor mu (çünkü ben recovery modunda hep stock recoveryi görüyorum hadi tamam magisk kuramadım ama bu yukardaki kodlarla twrp kurmuş olmuyormuyum neden hep stock recovery de kalıyorum.

Oyla:

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
60
-Stock romlarda twrpden sonra magiski kurmazsaniz twrp bir sonra ki açılışta sistem tarafından silinir ve stock recovery'e döner.

-Sifrelemeyi çözmek için de şunları yapmanız gerek; twrp üzerinden Wipe kismina girmeniz ve Format Data atmaniz gerekiyor. Bu tüm verileri silecektir. Sifrelemeyi'de kaldıracaktır. Daha sonrasında twrp ana sayfasından reboot(Yeniden Başlat) oradan da recovery'i(Türkçe kullaniyorsaniz "Kurtarma" yazar) seçerek cihazınızı twrp modunda yeniden başlatın. Sonra verdiğim linkten DFE'yi indirin, telefona atın ve twrp ile flashlayin. Rom değiştirmediğiniz sürece bir daha twrp dosyaları sifrelemeyecektir. Dfe'den sonra magisk flashlamayi da unutmayın çünkü magisk stock romda flashlamazsaniz twrp uçar.

Sormadan söyleyeyim, format Data atmadan yani veriler silinmeden sifrelemeyi kaldırmanın bir yolu yok.

Oyla: Çözüm

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Twrp yükledikten sonra format data yapmak gerekir. Bu sayede pc teli görür ve istediğimiz dosyaları pc den telefona aktarıp dilediğimizi yapabiliriz

Oyla:

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Hiç denemedim ama böyle durumlarda sideload ile magisk yüklenebilir belki
Twrp'de sideload etkinleştirip bilgisayara bağlayın
Fastboot ile twrp yükler gibi magisk dosyasını yükleyin.

Örnek kod:
adb sideload magisk.zip

Oyla:

MarianaXDev

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
0
ofox twrp kurmayi deneyin sifrelemede twrp den daha ustun kiriyor cihazinizda sifre olmasin kaldirin pin vesayri + olarak root atmak istiyorsaniz twrpsiz yontem bulunuyor.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Oyla:

guvenn.a

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Güven
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Konular
4