Yardım Twrp system ve vendor yok

Asosyal_Psikolog

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Psikolog
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
6
Hocam telefona eu rom yüklemek istiyorum.
Redmi Note 9 Pro (joyeuse) için orangefox öneriyordu herkes bende onun kurulumunu gerçekleştirdim. Temiz kurulum ve Romu yüklemek için system ve vendoru silmemiz gerekiyor diye biliyorum lakin onları bir türlü göremedim. Fasboot kilidini yaklaşık 1 ay gibi bir süre önce açtım. Miui 13 Endonezya Android 12 yüklü şuan cihazda. Herhangi bir fikri yada çözümü olan var mı?

Toorop

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
3
Gsi rom kullanmıyorsanız vendor ile işiniz yok hocam, temiz kurulum için ya full wipe yaparsınız yada format data. Bazı romlar için kurulumdan sonra format data yapmak gerekiyor, forrmat data yaptığınızda da bütün verileriniz gider o yüzden işleme başlamadan önce gerekli tüm dosyaları ve uygulamalarınız yedekleyin. Ek tavsiye olarak otg flash disk/dönüştürücü veya hafıza kartı hazırda bulundurun her ihtimale karşı.

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
System ve Vendor silme işlemleri artık eskide kaldı.

Temiz kurulum için sadece data ve önbellek kısımları temizleniyor rom temizlenmiş mevcut romun üzerine kuruluyor.

Asosyal_Psikolog

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Psikolog
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
6
Gsi rom kullanmıyorsanız vendor ile işiniz yok hocam, temiz kurulum için ya full wipe yaparsınız yada format data. Bazı romlar için kurulumdan sonra format data yapmak gerekiyor, forrmat data yaptığınızda da bütün verileriniz gider o yüzden işleme başlamadan önce gerekli tüm dosyaları ve uygulamalarınız yedekleyin. Ek tavsiye olarak otg flash disk/dönüştürücü veya hafıza kartı hazırda bulundurun her ihtimale karşı.
Sağolun hocam yanıtınız için, tam olmasa da ne demek isteğinizi anladım. Gsi rom ne bilmiyorum onu da şimdi Google dan öğrenmeye çalışırım😋
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

System ve Vendor silme işlemleri artık eskide kaldı.

Temiz kurulum için sadece data ve önbellek kısımları temizleniyor rom temizlenmiş mevcut romun üzerine kuruluyor.
Hocam tam anlamak için soruyorum. Mevcut romu silmiyor üzerine eu romu yazıyor öylemi? Böyle romlar çakışmaz mı? Hata vermez mi? Tam anlamadım ama bence siz anlamışsınızdır 😅

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
10
Sağolun hocam yanıtınız için, tam olmasa da ne demek isteğinizi anladım. Gsi rom ne bilmiyorum onu da şimdi Google dan öğrenmeye çalışırım😋
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam tam anlamak için soruyorum. Mevcut romu silmiyor üzerine eu romu yazıyor öylemi? Böyle romlar çakışmaz mı? Hata vermez mi? Tam anlamadım ama bence siz anlamışsınızdır 😅
Öyle bir çakışma olmaz.
Kurulum işlemi sırasında silme ve yeniden yazma otomatik olarak gerçekleşir.
Full wipe yapıp romu kurun ardından tekrar recovery ekranında yeniden başlatın tekrar bir wipe yapın reboot deyip tertemiz romun tadını çıkartın.

Asosyal_Psikolog

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Psikolog
Cihazım
Redmi Note 9Pro
Konular
6
Öyle bir çakışma olmaz.
Kurulum işlemi sırasında silme ve yeniden yazma otomatik olarak gerçekleşir.
Full wipe yapıp romu kurun ardından tekrar recovery ekranında yeniden başlatın tekrar bir wipe yapın reboot deyip tertemiz romun tadını çıkartın.
Hocam mazur görürseniz son 2 soru sorup konuyu kapatmayı düşünüyorum. İlki hocam full wipe yapıp fastboot olmayan bir rom yüklerseniz IMEI silinir diye bir şey duydum doğrumu diye teyit etmek isterim. İkincisi daha önce dikkat etmemiştim ama twrp ekranında cihaza yüklü dosyaların isimleri farklı yazıyor, normal adı yerine harfler ve sayılar var bu bir sıkıntı çıkarır mı? İnternet gidip geliyor hızlı dönüş yapamıyorum kusura bakmayın.

KrakoW

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
RN9 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
130
Hocam telefona eu rom yüklemek istiyorum.
Redmi Note 9 Pro (joyeuse) için orangefox öneriyordu herkes bende onun kurulumunu gerçekleştirdim. Temiz kurulum ve Romu yüklemek için system ve vendoru silmemiz gerekiyor diye biliyorum lakin onları bir türlü göremedim. Fasboot kilidini yaklaşık 1 ay gibi bir süre önce açtım. Miui 13 Endonezya Android 12 yüklü şuan cihazda. Herhangi bir fikri yada çözümü olan var mı?
MIUI 13 eu rom yükleyecekseniz twrp ile yüklenmiyor bilgisayar lazım

Üst Alt