Rehber TWRP Şifre Sıfırlama Yöntemi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Başıma gelen bir olaydan sonra telefonu sıfırlamam gerekliydi rom ile beraber, fakat mümkün değildi TWRP şifre istiyor ve hiç bir değişikliğe izin vermiyor ayrıca Dahili Hafıza 0 Mb olarak görünüyordu fakat telefonun normal işleyişinde sorun yoktu.

Konu linki: Yardım - MIUI.AM Rom'u Sonrası TWRP Şifre Problemi

UYARI

YAPACAĞINIZ İŞLEM SONRASI TÜM VERİLERİNİZ SIFIRLANACAKTIR (SD KART HARİÇ)

ANLATIM

1-Öncelikle telefonu "Fastboot" moduna alıyoruz, almak için telefonu kapatın ve bilgisayarınıza usb kablo ile bağlayın ardından güç tuşuna ve ses kısma(-) tuşuna basılı tutun Mİ logosu gelince güç tuşunu bırakın. Her şey doğru gittiyse Siyah bir ekranda Fastboot yazacak ve beyaz ve şapkalı bir arkadaş sizi karşılayacak :) .

2-ADB'nin konsolunu açın ve cihazın sorunsuz bir şekilde bağlandığını anlamak için "Fastboot devices" komutunu yazın ve altta"List of devices attached" yazısının altında seri numarası gibi bir numara çıkarsa cihaz bağlıdır.

İşleme başlıyoruz

Gireceğimiz ilk komut: "fastboot format userdata" yazıp enterliyoruz

Gireceğimiz ikinci komut: "fastboot format cache" yazıp enterliyoruz

Gireceğimiz üçüncü komut "fastboot reboot" yazıp enterliyoruz ve cihazımız yeniden başlayacak

Cihazımız yeniden başlarken elimizi bu sefer güç tuşuna basılı tutmadan sadece ses açma(+) basılı tutup TWRP'ye giriş yapıyoruz bundan sonra şifre yok rahat rahat istediğiniz rom'u tekrardan kurabilirsiniz veya yedeğinizi.

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Hocam hiç bir işleme izin vermiyor dediğiniz ekranın görüntüsünü paylaşsaydınız daha iyi olurdu.
Şayet bu benim başıma defalarca gelmiş bir durum ve sizin adb üzerinden attığınız formatı ben direkt Twrp üzerinden atıyorum. Ki defalarca attım her defasında sorunsuz şekilde yaptım işlemi :)

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Hocam hiç bir işleme izin vermiyor dediğiniz ekranın görüntüsünü paylaşsaydınız daha iyi olurdu.
Şayet bu benim başıma defalarca gelmiş bir durum ve sizin adb üzerinden attığınız formatı ben direkt Twrp üzerinden atıyorum. Ki defalarca attım her defasında sorunsuz şekilde yaptım işlemi :)
Hocam ekran görüntüsü almayı o sırada akıl edemedim bir bakınayım aynı hatayı alıpda ss atan varsa eklerim konuya.

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Hocam ekran görüntüsü almayı o sırada akıl edemedim bir bakınayım aynı hatayı alıpda ss atan varsa eklerim konuya.

Hocam yaptığınız şey Twrp üzerinden atamadığınız format datayı adb üzerinden atmak. Ki bunu yapamayan ilk kişi sizsiniz sanırım :)
Twrpde şifre istediği zaman bir şey yapmadan altta ki oku kaydırın açılan ekranda wipe bölümüne girip format data yapın tamamdır. Bu kadar uğraşmaya gerek yok yani :)
Konu kilit :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt