Rehber Twrp , Rom , Sürüm Düşürme , Sürüm Yükseltme

Skylonely61

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muammer
Cihazım
Mİ 9 T PRO
Meslek
yazılım
Konular
9
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Masik X 3.8
Telefon Modeli
Mi 8 Se
Bootloader Kilidi
Açık
1- Xiaomi cihazlarda anti rolback , arb , olduğu sürece üst sürüm romdan alt sürüm roma direk düşemezsiniz
2- Düşmek isterseniz wipe advanced wipe
data
system
cache
dalwik
temizlikleri yapılarak düşebilirsiniz.
3- bu işlemleri yapmazsanız telefon bricke kadar gider brick olan telefon tespoin , edl yada yetkili hesap ile açılır burda ek iş ek zahmet demek
4- Sistem sürümüne göre twrp örnek olarak mi 8 se veriyorum 1217 sürüm altında eu stabil rom 8.1 kuruluyor siz buna 9 u uptade ettiğiniz an twrp gider çünkü twrp 9 u desteklemiyor bunun için 1217 kurmalısınız. Daha ilginç yanı eu romdan 1217 twrp ile miroom , masik x , mi pro geçmeye kalkın twrp yine gidiyor bu sefer 1227 kurmanız gerekiyor sonra sıkıldınız hati geri euya geçeyim dediniz 1227 ile eu attınız geçmiş olsun 1227 de gitti 1217 tekrar flashla bunların bilinmesi gerekli ki işlem yapın
5- Twrp sürümleri rom dan roma ve telefondan telefona değişir bilginiz olsun arkadaşlar

makale yazmak gerekli bununla ilgili baya detayları mevcut yazılım konusunda bilginiz yoksa herkesin dediğini yapmayın telefon elinizde patlar

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Bilgilendirme için teşekkürler fakat neden elimizde patlasın? TWRP giderse üç tane ek komut girerek farklı bir TWRP sürümü kurarız, en kötü ihtimalle fastboot ile temiz bir şekilde yeni rom yükleriz. Rom değiştirilirken böyle bir sorun yaşandığı ve yedeklerin alındığı da göz önüne alınırsa kayıp da olmaz. Telefon kullanılmaz, çöp olur edasında yazmışsınız. Biraz abartılı olmuş gibi geldi.

Oyla:

Skylonely61

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muammer
Cihazım
Mİ 9 T PRO
Meslek
yazılım
Konular
9
Bilgilendirme için teşekkürler fakat neden elimizde patlasın? TWRP giderse üç tane ek komut girerek farklı bir TWRP sürümü kurarız, en kötü ihtimalle fastboot ile temiz bir şekilde yeni rom yükleriz. Rom değiştirilirken böyle bir sorun yaşandığı ve yedeklerin alındığı da göz önüne alınırsa kayıp da olmaz. Telefon kullanılmaz, çöp olur edasında yazmışsınız. Biraz abartılı olmuş gibi geldi.
arb ye girmir bir telefon yada brick olmuş bir telefonu ne şekilde acabilirsiniz ? demizlik yapmadan anroid 9 dan 8.1 düşürün anti rolback olan bir cihazı örnekleri ile dolu forum demek istediğim bu

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
arb ye girmir bir telefon yada brick olmuş bir telefonu ne şekilde acabilirsiniz ? demizlik yapmadan anroid 9 dan 8.1 düşürün anti rolback olan bir cihazı örnekleri ile dolu forum demek istediğim bu

ARB farklı bir olay siz mesajınızda custom romlar arasında geçiş esnasında telefon ölür demişsiniz. ARB nedir bilmeyen biri de custom rom yüklemez herhalde...

İlk mesajda yazdıklarınızı tekrar bir okuyun isterseniz. Eğer ARB devredeyse ve ARB 4'ten ARB 3'e geçişi yazdığınız şekilde (4 wipe ile) de yapamazsınız. Diğer yandan ARB düşürülürken sıkıntı yaratır, yükseltilirken değil. Oysa siz 8.1'den 9'a geçişte de brick olacağını yazmışsınız.

Oldukça güzel bir düşünce ile yazmışsınız fakat biraz aceleye gelmiş gibi ilk mesaj. Biraz araştırıp düzenleyin isterseniz, kavramları ve terimleri biraz karıştırmışsınız gibi görünüyor...

Oyla:

ykpnlc

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yakup
Cihazım
Xiaomi mi 8
Konular
13
Hocam bende bir sıkıntı çıktı pek bilmeden bu konuları dün twrp kurdum magisk falan telefonuda rootladim. Bugün global beta 9.4.12 kurdum. sonra farklı rom kurdugumda twrp magisk falan herşey gitti yeniden yüklemeye calistigimda olmuyor. Ne yapmam gerekir yardımcı olurmusunuz

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Hocam bende bir sıkıntı çıktı pek bilmeden bu konuları dün twrp kurdum magisk falan telefonuda rootladim. Bugün global beta 9.4.12 kurdum. sonra farklı rom kurdugumda twrp magisk falan herşey gitti yeniden yüklemeye calistigimda olmuyor. Ne yapmam gerekir yardımcı olurmusunuz
Yüklemeye çalışırken nasıl bir hata alıyorsunuz hocam?

Oyla:

Sen 123

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih Byrktr
Cihazım
Redmi note 7
Konular
101
1- Xiaomi cihazlarda anti rolback , arb , olduğu sürece üst sürüm romdan alt sürüm roma direk düşemezsiniz
2- Düşmek isterseniz wipe advanced wipe
data
system
cache
dalwik
temizlikleri yapılarak düşebilirsiniz.
3- bu işlemleri yapmazsanız telefon bricke kadar gider brick olan telefon tespoin , edl yada yetkili hesap ile açılır burda ek iş ek zahmet demek
4- Sistem sürümüne göre twrp örnek olarak mi 8 se veriyorum 1217 sürüm altında eu stabil rom 8.1 kuruluyor siz buna 9 u uptade ettiğiniz an twrp gider çünkü twrp 9 u desteklemiyor bunun için 1217 kurmalısınız. Daha ilginç yanı eu romdan 1217 twrp ile miroom , masik x , mi pro geçmeye kalkın twrp yine gidiyor bu sefer 1227 kurmanız gerekiyor sonra sıkıldınız hati geri euya geçeyim dediniz 1227 ile eu attınız geçmiş olsun 1227 de gitti 1217 tekrar flashla bunların bilinmesi gerekli ki işlem yapın
5- Twrp sürümleri rom dan roma ve telefondan telefona değişir bilginiz olsun arkadaşlar

makale yazmak gerekli bununla ilgili baya detayları mevcut yazılım konusunda bilginiz yoksa herkesin dediğini yapmayın telefon elinizde patlar
Hocam sürüm düşürme redmi 6a içinde geçer li mi?

Oyla:

lucarth

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
lucarth
Cihazım
oneplus 9
Konular
13
redmı note 5 eu beta mıuı 12 and 9.0 dan 8.1 global stabıl mıuı 10 a twrpden temızlık yaparak gecsem brıck olur mu ?

Oyla:
Üst Alt