Rehber TWRP Reklam Engelleyici v5

procodertr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
MI 13
Meslek
Yazılımcı
Konular
22
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Not : Android 10 İşletim Sisteminde Sıkıntılıdır. Android 10 İçin AdAway Öneriyorum !

Merhaba Arkadaşlar,

Kendi Mi 8 Telefonumda Kullandığım Bi Yapı. Google Reklamlar, Uygulama İçi Reklamlar Hepsini Engelliyor. Çalışma Mantığı system\etc\hosts dosyasını değiştirerek reklamları engelliyor.

Kurulumu Çok Basit Ekteki Dosyayı TWRP ile Flashlamak.

Tüm Android versiyonlarında çalışır.

İsterseniz Zip Dosyasının İçindeki Hosts Dosyasını Notepad++ İle Açıp Ekleme Yapabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi : 15.10.2019

Değişiklikler;

• Modülünün Engellediği Siteler Host Dosyasına Entegre Edildi.
  • Popup Reklamları Gönderen Script Siteler Engellenerek Popup Reklamları Engellendi
  • Çoğu Reklam Engelleme Programından Olmayana Türkçe Reklamlar Engellendi.
  • Reklam Adresleri 127.0.0.1 IP adresinden 0.0.0.0 IP adresine yönlendirildi. Local Sunucu Çakışmaları Engellendi
  • 907202 Site Engellendi.

Link

Kaynaklar;

Son düzenleme:

KASIMM

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Mi 8
Meslek
Tekniker
Konular
42
Merhaba Arkadaşlar,

Kendi Mi 8 Telefonumda Kullandığım Bi Yapı. Google Reklamlar, Uygulama İçi Reklamlar Hepsini Engelliyor. Çalışma Mantığı system\etc\hosts dosyasını değiştirerek reklamları engelliyor.

Kurulumu Çok Basit Ekteki Dosyayı TWRP ile Flaslamak.

Tüm Android versiyonlarında çalışır.

İsterseniz Zip Dosyasının İçindeki Hosts Dosyasını Notepad++ İle Açıp Ekleme Yapabilirsiniz.

İndirme Linki;
Hocam emeğinize sağlık bende de mi8 var gerçi şuanda brick :D ama yakında çözülür muhtemelen benim sorum şu illaki bu işlemi TWRP'den mi yapmak zorundayım ve uygulamalarda herhangi bir hata söz konusu oluyor mu?

procodertr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
MI 13
Meslek
Yazılımcı
Konular
22
Android 9 öncesi adaway ile yükleyebilirsiniz ama android 9 da hosts dosyası korumalı root olsa bile adaway çalışmıyor anca twrp ile yükleyebilirsin.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

abdulvahap

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulvahap
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
Hocam emeğinize sağlık bende de mi8 var gerçi şuanda brick :D ama yakında çözülür muhtemelen benim sorum şu illaki bu işlemi TWRP'den mi yapmak zorundayım ve uygulamalarda herhangi bir hata söz konusu oluyor mu?
Cihaz rootluysa twrp şart değil. Root erişimi olan herhangi bir dosya yöneticisiyle host dosyasını değiştirebilirsiniz. Şöyle hata alabilirsiniz : host dosyasında engelli ise e-posta Facebook vs çalışmayabilir. (benim başıma gelmişti) bunları host dosyaynı açarak silmeniz gerek. Bu yüzden kendi host dosyanızın yedeğini alın. Cihaz rootluysa ve Oreo tabanlıysa bunlarla uğraşmaya gerek yok adaway çok verimli çalışıyor.

procodertr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
MI 13
Meslek
Yazılımcı
Konular
22
Cihaz rootluysa twrp şart değil. Root erişimi olan herhangi bir dosya yöneticisiyle host dosyasını değiştirebilirsiniz. Şöyle hata alabilirsiniz : host dosyasında engelli ise e-posta Facebook vs çalışmayabilir. (benim başıma gelmişti) bunları host dosyaynı açarak silmeniz gerek. Bu yüzden kendi host dosyanızın yedeğini alın. Cihaz rootluysa ve Oreo tabanlıysa bunlarla uğraşmaya gerek yok adaway çok verimli çalışıyor.
Evet Hatta Hosts Dosyasının ChMod 777 Yaparsanızda Adaway çalışmaya başlar ama ben ara uygulama yüklenmesin diye kolaylık olsun diye ekledim.

ismail78

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi max
Konular
50
Hocam ilk yüklediğimde 0 reklam hiç çıkmıyordu, şimdi işe yaramıyor uygulamalarda reklam çıkıyor hep, güncellenmedi mi acaba?

saliharda

Xiaomi Sever
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
saliharda
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Teknokolik
Konular
22
Elinize sağlık hocam. erkan1982 hocam ile birlikte uzun zamandır kullandığımız yöntem. En azından reklam engellemek için root yüklemeye gerek kalmıyor 8=)

Üst Alt