TWRP Problemi

Kadir_10

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
LG G3 32 GB
Konular
5
merhaba sevgili arkadaşlar 2 gündür adb minimal ile uğraştım sonunda laptoba kurabildim fakat şimdide fastboot flash recovery kodunu yazdığımda herhangi bir işlem olmuyor aydınlatırsanız çok sevinirim twrp yükleyip telefonu rootlayacağım bu ara telefonun bootloader kilidi açıktır

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Laqqer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Laqqer
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Tekniker
Konular
5
Cihazı komple kapatıp ses kısma + power tuşuna basılı tutun.
Fastboot mod açıldığı zaman usb kabloyu bağlayın.
Mi6 için indirmiş olduğunuz twrp.img dosyası sizin cihaz'a ait olduğunu varsayarak dosyasının adını recovery.img olarak değiştirin
Açmış olduğunuz istemci konsoluna fastboot flash recovery recovery.img yazıp enter'e basın
Aynı konsola fastboot boot recovery.img yazın ve tekrar enter'e basın.
Cihaz Twrp Recovery moda girmiş yapacaktır..

Bu komutları uyguladığında hata alırsan ekran görüntüsünü konunun devamına yükle. Ben ya da arkadaşlar sana yardımcı olacaktır..

Kadir_10

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
LG G3 32 GB
Konular
5
Cihazı komple kapatıp ses kısma + power tuşuna basılı tutun.
Fastboot mod açıldığı zaman usb kabloyu bağlayın.
Mi6 için indirmiş olduğunuz twrp.img dosyası sizin cihaz'a ait olduğunu varsayarak dosyasının adını recovery.img olarak değiştirin
Açmış olduğunuz istemci konsoluna fastboot flash recovery recovery.img yazıp enter'e basın
Aynı konsola fastboot boot recovery.img yazın ve tekrar enter'e basın.
Cihaz Twrp Recovery moda girmiş yapacaktır..

Bu komutları uyguladığında hata alırsan ekran görüntüsünü konunun devamına yükle. Ben ya da arkadaşlar sana yardımcı olacaktır..

aynen dediğiniz gibi yaptım hocam "FAILED (command write failed (Unknown error))" diye hata verdi

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Laqqer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Laqqer
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Tekniker
Konular
5
Şu linkteki güncel olan twrp'i indirip adını recovery.img olarak değiştirin burası önemli.

adını değiştirdiğiniz recovery.img dosyasını tekrar C:\adb içerisine atın ve komut sistemini yönetici olarak çalıştırın. Burası da önemli.
fastboot flash recovery recovery.img - yazıp onaylayın. Yine olmaz ise özelden Teamviewer id ve şifre yollayın yardımcı olayım..

Son düzenleme:

Kadir_10

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
LG G3 32 GB
Konular
5
Şu linkteki güncel olan twrp'i indirip adını recovery.img olarak değiştirin burası önemli.

adını değiştirdiğiniz recovery.img dosyasını tekrar C:\adb içerisine atın ve
fastboot flash recovery recovery.img - yazıp onaylayın. Yine olmaz ise özelden Teamviewer id ve şifre yollayın yardımcı olayım..
hocam telefonun geliştirici ayarlar kışmna baktım usb hata ayıklama modu açık fakat oem kilidi açma seceneğini açamıyorum orası pasif olarak duruyor bu kısmı nasıl açarım ?

Laqqer

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Laqqer
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Tekniker
Konular
5
Sorununuzun çözüm yolu; komut sistemini Yönetici olarak çalıştırmanız gerekmektedir. Başlat Arama kısmına cmd yazıp açılan cmd yazısına sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın ve şunları yazın. Ayrıca oem kilidi ile herhangi bir işlem yapmanıza gerek yoktur.
cd..
cd..
cd adb
fastboot flash recovery recovery.img
fastboot boot recovery.img

Nurulika

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mikail
Cihazım
Redmi Pro
Konular
50
eğer çözemeyen varsa ben de sorun şöyle çözüldü usb 3.0 a takmıstım çıkardım 2.0 a taktım düzeldi(mavi yerine siyah yer)

ahmethantalha

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ahmethan
Cihazım
xiamio mi a3
Konular
0
bende (xiamio mi a3) img dosyasını yükle yaptığımda ( remote: unknown command ) hatası veriyor nasıl çözebilirim?
yardımcı olursanız çok sevinirim.

Üst Alt