Yardım TWRP/Orange Fox Menüsünden Çıkamamak

• Konbuyu başlatan Texa
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 4
  • Görüntüleme 306

Texa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Çağatay
Cihazım
Xiaomi Mi A2 Li
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
N/A
Telefon Modeli
Xiaomi Mi A2 Lite
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhabalar, umarım herkes için güzel bir gün geçiyordur.

Daha önce sıkıntısız bir şekilde Xiaomi Mi A2 Lite telefonuma MIUI 11 sürümünü sıkıntısız bir şekilde kurmuştum, telefonu kardeşime vermek için ayarlardan sıfırladığımda herhâlde sitem tamamen gidiyormuş. Sorun yok, tekrardan rom atarım dedim Rehber - Twrp ile Sorunsuz Rom Kurma Yöntemi (Video) bu konudaki işlemlerin bire bir aynısını yapmama rağmen ne yaparsam yapayım, ortalama gerçekten şakasız 100 kere falan denedim TWRP açılıyor, artık kafayı yiyorum. Bu arada romun içerisinde TWRP kurulu olduğu için olabilir mi? Bilmiyorum, Xioami Mi A2 Lite için önereceğiniz bir rom varsa onu da deneyebilirim. Gerçekten kafayı yeme raddesine geldim.

Yardımlarınız için çok teşekkürler.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

MIUI 12 (diasy) rom denediğimde de Orange Fox menüsünde kalıyorum. :')

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57
Soruna sakince yaklaşmak gerekir, acele etmek, sinirlenmek ve telaş bizleri daha çok yanlışa, yanıltmaya sürükler. Bıkkınlıktan sorunu tam yansıtamamışsınız ama Twrp kurulu bir sisteme tekrar Twrp kurmaya çalışmak anlaşılır gibi hiç değil. Eğer telefonunuzda Twrp kurulu ise, telefonunuza uygun zip uzantılı bir Rom kurabilirsiniz.
Twrp ile kuramıyorsanız veya telefonunuzda Twrp yoksa, '' Mi Flash '' ile telefonunuza uygun olan '' tgz '' uzantılı ilk orjinal Firmware' yi tekrar (Rom) kurmanızı öneririm. Mi Flash ile Rom nasıl kurulur önce inceleyiniz, ondan sonra kurmaya çalışabilirsiniz.

Buradaki romlar size uygundur :

Oyla:

Texa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Çağatay
Cihazım
Xiaomi Mi A2 Li
Konular
3
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba, buradan MIUI 12 romu kurdum. Kurduğumda beni kendi TWRP menüsüne attı, sistem başlamıyor rom kuruluyor.

Soruna sakince yaklaşmak gerekir, acele etmek, sinirlenmek ve telaş bizleri daha çok yanlışa, yanıltmaya sürükler. Bıkkınlıktan sorunu tam yansıtamamışsınız ama Twrp kurulu bir sisteme tekrar Twrp kurmaya çalışmak anlaşılır gibi hiç değil. Eğer telefonunuzda Twrp kurulu ise, telefonunuza uygun zip uzantılı bir Rom kurabilirsiniz.
Twrp ile kuramıyorsanız veya telefonunuzda Twrp yoksa, '' Mi Flash '' ile telefonunuza uygun olan '' tgz '' uzantılı ilk orjinal Firmware' yi tekrar (Rom) kurmanızı öneririm. Mi Flash ile Rom nasıl kurulur önce inceleyiniz, ondan sonra kurmaya çalışabilirsiniz.

Buradaki romlar size uygundur :
Merhaba, buradan MIUI 12 romu kurdum. Kurduğumda beni kendi TWRP menüsüne attı, sistem başlamıyor rom kuruluyor.

Son düzenleme:
Oyla:

tozmen130

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Note 10S
Konular
20

fastboot rom var ise onu deneyin hocam

Oyla:

Androist

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
androist
Cihazım
Mi Max 2/3
Meslek
Serbest
Konular
57

Kurarken bir eksiklik vardır, o yüzden. Aşsğıdaki gibi yapabilirsiniz. Önce tüm yedeklerinizi alıp bilgisayarınıza aktarın. Sonra da :

KURULUM : ( zip uzantılı Romlar içindir )

- Kurulum için son sürüm '' TWRP '' veya son Sürüm '' OrangeFox '' kullanılabilir.

- '' Temiz Kurulum '' yapılmalıdır. Nasıl yapılacağı aşağıda sırası ile açıklanmıştır :

1 - Wipe (temizleme) kısmına geçilecek, önce '' Wipe Data '' ve ardından '' Reboot Recovery '' yapılacaktır.

2 - Yine Wipe (temizleme) kısmına geçilecek, orada '' Önbellek, Data, Dalvik, Cache, System, dahili depolama ve Vendor '', kutucukları işaretlenerek '' Wipe '' yapılacaktır.

3 - Mount bölümü' ne geçilecektir, orada işaretlenebilir ( ! ) ne kadar kutucuk varsa işaretlenecektir.

4 - Yükleme ( install ) kısmına geçilecektir ve '' Rom Flaşlanacak '' dır.

5 - '' Reboot Recovery '' yapılacaktır.

6 - Son olarak yine '' Wipe Data '' yapılacak ve ardından '' Reboot to Sistem '' yapılarak sistem açılacaktır

Oyla:
Üst Alt