Yardım Twrp Kaldırma

Samet Gürsöz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Xiaomi Mi a1
Konular
12
android 8.1 e geri döndüm ama Twrp kullanmak istemiyorum nasıl silicem

hasanbasdereli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
9
orjinal recovery ye dönmek için mi flash ile rom yüklemeyi deneyebilirsiniz.. ayrıca global rom yükledikten sonra magisk flashlamazsanızda twrp silinir..

EDİT: ayrıca orjinal romun içerisinde bulunan orjinal recovery.img dosyasını çıkarıp fastboot aracılığıyla yükleyip twrp kaldırabilirsiniz..

Son düzenleme:
Oyla:

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Biraz daha kolay bir yöntem var. Mevcut kullandığınız rom versiyonunun fastboot romunu çekin ve içerisindeki recovery.img yi arşivden çıkartın. Twrp den install kısmına girip image seçeneğine tıklayıp dosya olarak recovery.img yi gösterin daha sonra çıkan seçeneklerden recovery i seçip yükleyin. Bu şekilde pc olmadan orjinal recovery ye dönebilirsiniz.

Oyla:

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
orjinal recovery ye dönmek için mi flash ile rom yüklemeyi deneyebilirsiniz.. ayrıca global rom yükledikten sonra magisk flashlamazsanızda twrp silinir..

EDİT: ayrıca orjinal romun içerisinde bulunan orjinal recovery.img dosyasını çıkarıp fastboot aracılığıyla yükleyip twrp kaldırabilirsiniz..

Biraz daha kolay bir yöntem var. Mevcut kullandığınız rom versiyonunun fastboot romunu çekin ve içerisindeki recovery.img yi arşivden çıkartın. Twrp den install kısmına girip image seçeneğine tıklayıp dosya olarak recovery.img yi gösterin daha sonra çıkan seçeneklerden recovery i seçip yükleyin. Bu şekilde pc olmadan orjinal recovery ye dönebilirsiniz.
A/B cihazlarda recovery partition yok arkadaşlar, bu yüzden fastboot romunda recovery.img bulunmaz.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
A/B cihazlarda recovery partition yok arkadaşlar, bu yüzden fastboot romunda recovery.img bulunmaz.
Hocam selam,
İlginç bir noktaya temas etmişsiniz. Ben Mi4 ve MiPad'lerde A/B partisyon görmüştüm. Daha doğrusu bu 2 cihazını kullanmıştım. Bunların ikisinde de recovery partisyonu ve fastboot romlarında da imajı vardı. Acaba bu söylediğiniz şey Android One cihazlarında mı geçerli?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Hocam selam,
İlginç bir noktaya temas etmişsiniz. Ben Mi4 ve MiPad'lerde A/B partisyon görmüştüm. Daha doğrusu bu 2 cihazını kullanmıştım. Bunların ikisinde de recovery partisyonu ve fastboot romlarında da imajı vardı. Acaba bu söylediğiniz şey Android One cihazlarında mı geçerli?

Yeni Android One cihazlarda yok galiba, eskiden general mobile cihazlarında recovery partition vardı.
Özet olarak Mi A1'de böyle bir partisyon yok.
Twrp kaldırmanın çözümü boot.img dosyasını fastboot veya twrp üzerinden tekrar flaşlamak. (İşe yarar mı bilemiyorum ama çözüm olabileceğini tahmin ediyorum)
Kesin çözüm ise direk mi flash tool ile stock rom yüklemek.

Oyla:

Samet Gürsöz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Xiaomi Mi a1
Konular
12
Benim telefon 9.0 Şimdi Ben 8.1 istiyorum 8.1 içinde twrp lazım Ozaman twrp ile 8.0 a atıcam ardından normal stock rom yükliyeceğim 8.1 peki garanti gidermi ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayrıca 8.0 da Twrp ile gcam yüklesem sonra 8.1 stock rom yüklesem gcam çalışırmı ?

Oyla:

kanuni

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Mi A1
Konular
3
Oyla: