Soru Twrp İle Yedek Alınan Stock Rom'a Geri Dönüş Sağlanır mı?

urfalandin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsa
Cihazım
Poco X5 Pro
Meslek
Kırtasiye
Konular
7
1. Şimdi ben zamanında samsung imei atılan modeller kullandım. Twrp ile orjinal romun yedeğini inceden ipliğe alıp, hafıza kartına yedekliyordum. Bunda da yaptım sıkıntı yok. Sorum şu; Ne olursa olsun twrpden yedeklemeyi tekrardan yüklediğinde işte root falan içinde kalır mı? Tekrardan magisk falan yüklemem gerekebilir mi yedekleme alırken zaten root vardı. Twrp silinme ihtimali yok diye düşünüyorum. Normal samsung gibi düşünüyorum. Ama tabi farklılık olabilir diye emin olmam gerek.
2. Miroom falan var sanırım, arkadaşa imei atılsın diye mi8 se'de kurulmuş çoğu gereksiz şeyler çıkarılmış benimki 3/32 ve bazen hafıza yeterli olmuyor. Şimdi ben rom atsam yukarda bahsettiğim twrp ile orjinal yani stock roma geçiş yaptığımda herşey yedeklemeyi aldığım gibi çalışıcak mı? Wipe falan işlemleri dahil
3. Farzedelim stock roma güncelleme geldi bende twrp ile yedeğimden geri döndüm. Stock romun üstüne twrp den mi flashlama yapıcam? Çünkü sanırsam ota güncellemesi olmuyormuş mi den dosya indirip flaşlamak lazımmış doğru mu?

attcaksaw

Cezalı Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bar Şefi
Konular
99
Geri dönüş sağlanı root filanda kalır yedekte varsa.
Evet güncelleme gelirse indirip twrp den flashlamanız lazım.

Oyla:

urfalandin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsa
Cihazım
Poco X5 Pro
Meslek
Kırtasiye
Konular
7
Geri dönüş sağlanı root filanda kalır yedekte varsa.
Evet güncelleme gelirse indirip twrp den flashlamanız lazım.
Teşekkürler, normalde ekstra konu açmayacaktım ama konu içerisinde cevap gelmedi malesef
Başka şeylerde sorabilir miyiz?

Oyla:

attcaksaw

Cezalı Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bar Şefi
Konular
99
Miroom sitesine girdim indirmek için sanırım en stabil rom yapan bunlar. Beta mı yada stabil sürüm mü pek anlamadım. Onu nasıl ayırt edicez?

MIUI 11 Beta Mi 8 SE için.

Oyla:

ynsyns

Mi9 SE (grus)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus
Cihazım
Mi9 SE
Konular
98
Bunu kimse tavsiye etmez bence. Twrpye sadece custom rom için kullanman daha sağlıklı bir yol

Oyla:

urfalandin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsa
Cihazım
Poco X5 Pro
Meslek
Kırtasiye
Konular
7
MIUI 11 Beta Mi 8 SE için.
Ben redmi note 4x yani mido sürümünü kullanıyorum

Şunu gördüm ama bu beta mı değil mi bilmiyorum bana stabil lazım betayla uğraşamam şu ara hata çıkar bidaha stock roma geri dön vs uğraş ister
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bunu kimse tavsiye etmez bence. Twrpye sadece custom rom için kullanman daha sağlıklı bir yol
Zaten kullanıcam custom rom için, stock rom yedeğini alıp tekrar custom romdan memnun kalmadığımızda geri yüklemek sakınca oluşturuyor mu ki tavsiye edilmiyor?

Oyla:

attcaksaw

Cezalı Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bar Şefi
Konular
99
Ben redmi note 4x yani mido sürümünü kullanıyorum

Şunu gördüm ama bu beta mı değil mi bilmiyorum bana stabil lazım betayla uğraşamam şu ara hata çıkar bidaha stock roma geri dön vs uğraş ister
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Zaten kullanıcam custom rom için, stock rom yedeğini alıp tekrar custom romdan memnun kalmadığımızda geri yüklemek sakınca oluşturuyor mu ki tavsiye edilmiyor?

Beta rom o baktığınız beta'lar stabilden daha iyi oluyor genelde beta kullanın . :D

Oyla:

urfalandin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsa
Cihazım
Poco X5 Pro
Meslek
Kırtasiye
Konular
7
Beta rom o baktığınız beta'lar stabilden daha iyi oluyor genelde beta kullanın . :D
Sanırım alt konularda beta diye bir paylaşım olmuştu miroom ile ilgili miroom 11 falan ama android 9 yazıyordu videoda bunda android 7 var stabil sandım. Betada hata olursa bidaha geri dönmek sıkıntı

Oyla:
Üst Alt