Yardım TWRP İçin Ekran Okuyucu Yükleme Ve Etkinleştirme Scripti İsteği

ugurgurbuz39

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Mi 9
Konular
25
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Miui V10.2.14 Kararlı
Telefon Modeli
mi9
Bootloader Kilidi
Açık
Biz körler, malumunuz Android sistemleri ekran okuyucu uygulamaları ile kullanıyoruz. Ekran okyucu uygulamalar, bizler için birincil olmazsa olmaz uygulamalardır. Android işletim sistemlerinde varsayılan olarak TalkBack ekran okuyucusu sistem uygulaması olarak yüklü gelir. Ekran okuyucu uygulamalar, ekrandaki nesneler ile etkileşim kurarak, bir metinden sese ses motoru uygulaması ile bu nesneler üzerindeki metin ve diğer açıklamaları seslendirme işlemi yaparlar. Miui sistemlerin tümünde Google Metin okuma ses motoru yüklü olarak gelsede, Türkçe ses desteği olmadığından telefonumuzu doğrudan Türkçe olarak kullanmak pekte mümkün olmaz. Bizim isteğimiz, Telefonu elimize aldığımızda, hiç bir kimseye muhtaç kalmadan, ekran okuyucu uygulamamızı etkinleştirmek ve Türkçe olarak da kullanabilmektir. Android işletim sistemlerinde, sistem kurulum ekranında ekran okuyucuyu etkinleştirme olanığı sunulsada, Türkçe konuşmalarını sağlayan Metinden Sese uygulaması olmadığından yine gören birilerine muhtaç kalırız. Düşünsenize yakınımızda telefonu doğru düzgün kullanmayı bilmeyen insanlar olduğunu? Zar zor tarif ederek şuraya bas, şunu seç diye diye zor bela kurulumu yaptırıp, ayarlardan Türkçe ses verilerini yükletip, ekran okuyucuyu etkinleştirtmeye çalışırız. Buda tamamen şansa kalmış bir durum.
İşte bunun bir çözümü var aslında. Bir TWRP kurulum dosyası hazırlasak. Bu script telefona Jieshuo uygulamasını yüklese, ayarlar database içerisine açık hale gelmesi için gerekli kayıtları eklese, ve hatta Türkçe ses motorunuda yüklese. Bunun için gerekli tüm dosyalar elimde mevcut. Yanlızca bu işlerde yükleme scripti yazacak bir arkadaşa ihtiyacımız var.
Bu konuda destek olabilecek arkadaşlar benimle özelden iletişime geçebilirlerse, gerekli dosyaları ve yapılması gereken diğer işlemleri de bildirebilirim.
Şimdiden bu konuda destek olacak arkadaşlara teşekkürlerimi bir borç bilirim.

mehmet.akif

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Akif
Cihazım
Mi-10 256/8 Gb
Meslek
Sağlık Memuru
Konular
19
Uğur Buradan da yazmaları güzel olur. Bizim gibi ihtiyacı olan görme engelliler de faydalanır.

Oyla:
Üst Alt