Çözüldü Twrp Gidermi ? (ACİL YARDIM LÜTFEN)

pipi31ca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
pipimurat
Cihazım
Poco x3, xiomi
Konular
9
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
V12.5.2.0.RCOMIXM
Telefon Modeli
Xiaomi Note 8
Bootloader Kilidi
Açık
Beyler lütfen yardımcı olun, twrp ye girip wipe data yapıp diğer wipe yede yes yazdıktan sonra telefonu kapatıp açtığımda twrp gidermi? twrp yi magisk ile kalıcı yapmıştım data wipe yapınca magisk gidiceği içinde twrp gidiceğini düşünüyorum bu yüzden rom atmaya korkuyorum, lütfen yardımcı olun :(

eğer twrp giderse hard brick yiyecek sanırsam telefon hard brick yersede telefon süs olarak kalır artık ./

Enes M.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Paramedik
Konular
12
twrp üzerinden yaptığınız sıfırlamalarda twrp silinmez.
silinse bile fastboot ile atmanız iki dakkanızı alır ki twrp silinmez rahat olun

Oyla: Çözüm

pipi31ca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
pipimurat
Cihazım
Poco x3, xiomi
Konular
9
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
twrp üzerinden yaptığınız sıfırlamalarda twrp silinmez.
silinse bile fastboot ile atmanız iki dakkanızı alır ki twrp silinmez rahat olun
ben telefona rom u atamadığım için fastboota alıp miflash ile rom atmıştım ondan sonra twrp gitmişti yani eğer ben twrp dışında hiçbir yerden telefonu sıfırlamaz isem twrp kalkmaz mı ? bide fastboot ile atması kolay ama twrp gittiği an rom olmadığı için direk hard brick yer telefon. bu arada teşekkür ederim :)

bide ben orjinal redmi note 8 global romunu indirdim fakat bluetooth hatası verip duruyor unofficial rom kursam düzelirmi ? (miflash ile indirmistim)

Oyla:

Enes M.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Paramedik
Konular
12
Hocam şöyle miflash farklı twrp farklıdır.
mi flash ile fastboot tan yükleme yaparsınız herşey silinir.
twrp kurtarma ekranıdır. o kısımda yaptığınız hiçbir işlem twrp yi silme.
telefon ayarlarından yaptığınız sıfırlama kaldırmaz.twrp den yaptığınız sıfırlama kaldırmaz ama miflash ile rom atarsanız twrp kalkar.
ayrıca bl kilidiniz açık değilse yada kullandığınız twrp sürümü kaynaklı sorunlardan twrp ile rom kuramazsınız.
note 8 kullandığım bir cihaz değil o yüzden bl sorunları hakkında bilgim yok. custom rom u twrp den kurup deneyebilirsiniz.

Oyla:

pipi31ca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
pipimurat
Cihazım
Poco x3, xiomi
Konular
9
Hocam şöyle miflash farklı twrp farklıdır.
mi flash ile fastboot tan yükleme yaparsınız herşey silinir.
twrp kurtarma ekranıdır. o kısımda yaptığınız hiçbir işlem twrp yi silme.
telefon ayarlarından yaptığınız sıfırlama kaldırmaz.twrp den yaptığınız sıfırlama kaldırmaz ama miflash ile rom atarsanız twrp kalkar.
ayrıca bl kilidiniz açık değilse yada kullandığınız twrp sürümü kaynaklı sorunlardan twrp ile rom kuramazsınız.
note 8 kullandığım bir cihaz değil o yüzden bl sorunları hakkında bilgim yok. custom rom u twrp den kurup deneyebilirsiniz.
hocam çok saolun uğraştırmak istemiyorum fakat usb siz twrp den wipe atıp romu telefona atabilirmiyim ? bilgisayardan kablo ile telefona atmaya çalıştım wipe den sonra fakat dosya aktarılmamıştı. bide hocam magisk i indirdigimizde twrp kalıcı oluyor fakat neden wipe yaptıgımızda twrp gitmiyor? sonuçta wipe den sonra magisk de kaldırılmış oluyor?

Oyla:

Enes M.

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Note 8 Pro
Meslek
Paramedik
Konular
12
hocam çok saolun uğraştırmak istemiyorum fakat usb siz twrp den wipe atıp romu telefona atabilirmiyim ? bilgisayardan kablo ile telefona atmaya çalıştım wipe den sonra fakat dosya aktarılmamıştı. bide hocam magisk i indirdigimizde twrp kalıcı oluyor fakat neden wipe yaptıgımızda twrp gitmiyor? sonuçta wipe den sonra magisk de kaldırılmış oluyor?
USB olmadan rom yüklemek tabiki de mümkün ama uğraştırıcı.
Eğer bir bilgisayar ve SD kart varsa elinizde Rom dosyasını SD karta atın ve telefona takıp İnstall kısmından flashlayın.
Magisk bir uygulama TWRP ise bir kurtarma modülüdür. TWRP'yi fastboot ile flashlarsınız Magisk'i ise TWRP ile flashlarsınız.
Kurtarma modülünden yaptığınız sıfırlama sizin TWRP üzerinden kurduğunuz tüm uygulama,rom,modül vs. dosyaları siler ama TWRP modülü kendi silmez. Çünkü TWRP yüklemek fastboot ile sistemin varsayılan kurtarma modülünün değiştirilme işlemidir. O yüzden sistemin kurtarma modülü silinmez ama magisk bir uygulamadır. Kurulumu TWRP üzerinden dir. Şöyle düşünün Magisk kurduktan sonra cihaz eğer sorun çıkarırsa TWRP'den silebilirsiniz. Çünkü TWRP Kurtarma modülüdür.

Oyla:

pipi31ca

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
pipimurat
Cihazım
Poco x3, xiomi
Konular
9
USB olmadan rom yüklemek tabiki de mümkün ama uğraştırıcı.
Eğer bir bilgisayar ve SD kart varsa elinizde Rom dosyasını SD karta atın ve telefona takıp İnstall kısmından flashlayın.
Magisk bir uygulama TWRP ise bir kurtarma modülüdür. TWRP'yi fastboot ile flashlarsınız Magisk'i ise TWRP ile flashlarsınız.
Kurtarma modülünden yaptığınız sıfırlama sizin TWRP üzerinden kurduğunuz tüm uygulama,rom,modül vs. dosyaları siler ama TWRP modülü kendi silmez. Çünkü TWRP yüklemek fastboot ile sistemin varsayılan kurtarma modülünün değiştirilme işlemidir. O yüzden sistemin kurtarma modülü silinmez ama magisk bir uygulamadır. Kurulumu TWRP üzerinden dir. Şöyle düşünün Magisk kurduktan sonra cihaz eğer sorun çıkarırsa TWRP'den silebilirsiniz. Çünkü TWRP Kurtarma modülüdür.
saolun hocam bi usb to type c dönüştürücü alıp usb den yapmaya çalışıcam :) yardımın için teşekkür ederim

Oyla:
Üst Alt