Çözüldü TWRP full her şeyi yedekleme nasıl yapılır?

omrfarukarpa

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi Mi8 Lite
Konular
8
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
GLOBAL 13
Telefon Modeli
POCO X3 NFC
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba,

Telefonum Poco X3 NFC. Telefonuma rom atacağım ancak rom iyi mi kötü müdür bilemiyorum. Tekrar tekrar uygulamaları kur kaldır bilgileri gir hazır hale getirle uğraşmak istemiyorum. TWRP üzerinden uygulama ve uygulama önbelleklerini yani giriş bilgileridir şudur budur onları yedekleme ve her rom attığımda falan direk yükleme gibi bir özelliği var mı? Yada başka bir program yöntem önermek isteyen varsa konu.

Çözüm
Merhaba,

Telefonum Poco X3 NFC. Telefonuma rom atacağım ancak rom iyi mi kötü müdür bilemiyorum. Tekrar tekrar uygulamaları kur kaldır bilgileri gir hazır hale getirle uğraşmak istemiyorum. TWRP üzerinden uygulama ve uygulama önbelleklerini yani giriş bilgileridir şudur budur onları yedekleme ve her rom attığımda falan direk yükleme gibi bir özelliği var mı? Yada başka bir program yöntem önermek isteyen varsa konu.
Eski android sürümlerinde twrp ile yedek alınca aynı tabanlı romlarda (MIUI ya da AOSP) data kısmını geri yükleyince uygulamalar sorunsuz geliyordu.
Yeni versiyonlarda aynı performansı alamaz olduk. Ya da ben alamıyorum :)

Bunun yerine Swift backup ile root yetkisi verip uygulamaların Apk + data + obb + media ne...

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
436

Oyla:

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Merhaba,

Eski android sürümlerinde twrp ile yedek alınca aynı tabanlı romlarda (MIUI ya da AOSP) data kısmını geri yükleyince uygulamalar sorunsuz geliyordu.

Bunun yerine Swift backup ile root yetkisi verip uygulamaların Apk + data + obb + media ne varsa her şeyini yedekliyorum. Çoğu uygulamada iş görüyor ama bazı uygulamalar tekrar giriş yaptırıyor.

Oyla: Çözüm

omrfarukarpa

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi Mi8 Lite
Konular
8
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba bu konuyu gördüm ancak burda aynı rom üzerinden yükleme yaparsak alıyor sistemi yedekliyor yani. Rom atarken brick falan olursa diye yani ben öyle anladım.

Bunun yerine Swift backup ile root yetkisi verip uygulamaların Apk + data + obb + media ne varsa her şeyini yedekliyorum. Çoğu uygulamada iş görüyor ama bazı uygulamalar tekrar giriş yaptırıyor.
Merhaba, dediğiniz uygulamayı gördüm pre sürümünü almayı düşünüyorum fotoğrafları dosyaları vs de alıyor mu yoksa uygulamaları mı sadece?

Oyla:

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Merhaba bu konuyu gördüm ancak burda aynı rom üzerinden yükleme yaparsak alıyor sistemi yedekliyor yani. Rom atarken brick falan olursa diye yani ben öyle anladım.

Merhaba, dediğiniz uygulamayı gördüm pre sürümünü almayı düşünüyorum fotoğrafları dosyaları vs de alıyor mu yoksa uygulamaları mı sadece?
Pre almanıza gerek yok hocam. Sadece uygulamaları yedekliyor sanırım, fotoğraf denemedim hiç :)
Ben fotoğrafları, indirilen dosyaları vs Zarchiver ile sıkıştırıp bilgisayara kopyalıyorum. Böyle yapınca inanılmaz hızlı kopyalıyor :)

Oyla:

omrfarukarpa

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi Mi8 Lite
Konular
8
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Pre almanıza gerek yok hocam. Sadece uygulamaları yedekliyor sanırım, fotoğraf denemedim hiç :)
Ben fotoğrafları, indirilen dosyaları vs Zarchiver ile sıkıştırıp bilgisayara kopyalıyorum. Böyle yapınca inanılmaz hızlı kopyalıyor :)
Uygulamaların cache kısmınıda alıyor o zaman. O zaman bi rom bulma zamanı.

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Yedekleme yaparken iki ayrı yeri kullanarak yedeklemek lazım.
Aksi halde büyük sorun yaşayabilirsiniz.

Her yedekleme sisteminin inceliklerini ve yedekleme yöntemlerini kullanıcı yorumlarından takip ederek ogrenmenizde yarar var.

Bankacılık uygulamalari ile oyun bilgilerinde kayıp yaşayabilirsiniz.

Oyla:
Üst Alt