Çözüldü Twrp Error 7 E1001 (Çözüldü)

hasansarikaya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi5s Plus
Konular
5
Merhaba telefonumda en son global versiyon yüklüydü ve lineageos yüklemeye karar verdim telefonun bootloader kilidi açık,sitedeki tek tuşla twrp kurma aracını kullanarak twrpyi yükledim sonra twrp üzerinden mtp ile lineageos'un kendi sitesinden indirdiğim dosyayı flashlamaya çalıştım fakat hata alıyorum konu başlığındaki twrp sürümünde hata olabilir dedim sonrasında en son çıkan twrpyide yükledim fakat sorun aynı devam ediyor internetteki asset silme yönteminide denedim yine aynı.Yardımcı olursanız sevinirim.İyi Günler.İyi Bayramlar.
Not:Flashlama işlemini yapmadan önce 4 wipe ve format data sonrasında reboot recovery yapıp flashlamayı denedim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Son düzenleme:

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Format data ve diğer wipe işlemlerini yaptınızmı ? Eğer yaptıktan sonrada bu hatayı alıyorsanız ilk önce firmware flaşlayın ardın aosp romu kurabilirsiniz

byersinx

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ersin
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
25
Merhaba telefonumda en son global versiyon yüklüydü ve lineageos yüklemeye karar verdim telefonun bootloader kilidi açık,sitedeki tek tuşla twrp kurma aracını kullanarak twrpyi yükledim sonra twrp üzerinden mtp ile lineageos'un kendi sitesinden indirdiğim dosyayı flashlamaya çalıştım fakat hata alıyorum konu başlığındaki twrp sürümünde hata olabilir dedim sonrasında en son çıkan twrpyide yükledim fakat sorun aynı devam ediyor internetteki asset silme yönteminide denedim yine aynı.Yardımcı olursanız sevinirim.İyi Günler.İyi Bayramlar.
Not:Flashlama işlemini yapmadan önce 4 wipe ve format data sonrasında reboot recovery yapıp flashlamayı denedim.

bunun gibi sorunlarla bende çok fazla karşılaştım öncelikle romu doğru indirdiğinizi teyit edin gerekirse tekrar indirin bu forumda belki bulabilirsiniz cihazınıza twrp recovery yerine orangefox recovery kurun büyük ihtimal sorun çözülecektir

edit:TWRP Kurulumu

hasansarikaya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi5s Plus
Konular
5
Format data ve diğer wipe işlemlerini yaptınızmı ? Eğer yaptıktan sonrada bu hatayı alıyorsanız ilk önce firmware flaşlayın ardın aosp romu kurabilirsiniz
evet yaptım.Yani twrpden ilk önce firmware sonramı lineageos romu kurun diyorsunuz.Deniyecem onu bayramdan sonra, dün yapamayınca mi flash tool kullanarak stock rom'a döndüm.Teşekkür ederim.Denedikten sonra dönüş yaparım :)

bunun gibi sorunlarla bende çok fazla karşılaştım öncelikle romu doğru indirdiğinizi teyit edin gerekirse tekrar indirin bu forumda belki bulabilirsiniz cihazınıza twrp recovery yerine orangefox recovery kurun büyük ihtimal sorun çözülecektir

evet lineageos'un kendi sitesinden indirdim direk eminim doğru rom olduğuna onun dışında orangefox recovery kullanarak da deniyeceğim bayramdan sonra teşekkür ederim cevap yazdığın için denedikten sonra bu konu üzerinden son durumu bildiririm :D

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
aosp tabanlı romları destekleyen, yani android 10 destekleyen revovery kurmanız gerekiyor. bunu twrp yükleyip, twrp üzerinden de custom recovery yükleyerek yapabilirsiniz. orangefox kurabilirsiniz cihazınız için varsa. devamında 4 wipe, format data ve reboot recovery yaptıktan sonra önce firmware, sonra rom ve sonra gapps flaşlayın

hasansarikaya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi5s Plus
Konular
5

byersinx orangefox'un sitesine baktımda cihazımla uyumlu sürüm göremedim yani cihazımı o listede ne yapmam gerekiyor

aosp tabanlı romları destekleyen, yani android 10 destekleyen revovery kurmanız gerekiyor. bunu twrp yükleyip, twrp üzerinden de custom recovery yükleyerek yapabilirsiniz. orangefox kurabilirsiniz cihazınız için varsa. devamında 4 wipe, format data ve reboot recovery yaptıktan sonra önce firmware, sonra rom ve sonra gapps flaşlayın
teşekkür ederim ilgilendiğin için dün twrpnin son sürümünü kurdum atıcağım fotoğraftaki 2 sürümüde denedim cihazım için onun dışında orangefox'un sitesinde cihazımın adını göremedim.Dediğin işlemleri aynen yaptım önce firmware yükleme dışında onuda denedikten sonra konuya güncelleme yaparım :)

bu iki sürümlede denedim ama dediğim gibi firmware yüklemedim 4 wipe format data reboot recovery ve sonrasında install custom rom yaparken aldım hatayı

Son düzenleme:

byersinx

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ersin
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
25
byersinx orangefox'un sitesine baktımda cihazımla uyumlu sürüm göremedim yani cihazımı o listede ne yapmam gerekiyor

teşekkür ederim ilgilendiğin için dün twrpnin son sürümünü kurdum atıcağım fotoğraftaki 2 sürümüde denedim cihazım için onun dışında orangefox'un sitesinde cihazımın adını göremedim.Dediğin işlemleri aynen yaptım önce firmware yükleme dışında onuda denedikten sonra konuya güncelleme yaparım :)

bu iki sürümlede denedim ama dediğim gibi firmware yüklemedim 4 wipe format data reboot recovery ve sonrasında install custom rom yaparken aldım hatayı
Cihazının mi note 5 plus olduğunu düşünerek mesajımda link bırakmıştım ama yine bırakayım bu linkten bulabilirsin

hasansarikaya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi5s Plus
Konular
5
Cihazının mi note 5 plus olduğunu düşünerek mesajımda link bırakmıştım ama yine bırakayım bu linkten bulabilirsin
Maalesef cihazım listede yok twrp ile halletmeye çalışacam sanırım

hasansarikaya

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi5s Plus
Konular
5
Arkadaşlar hatanın kaynağı tamamen data kablosu kaynaklıymış kabloyu değiştirip 4 wipe format data sonrasında reboot recovery yapınca direk romu flaşladım sonrasında gappsi en sonra root'u sıkıntısız yaptı.Sorunu yaşıyan arkadaşlar kablosunu veya bilgisayardaki usb portunu değiştirdiklerinde sorunu büyük ihtimal çözülecektir teşekkür ederim herkese :D

Üst Alt