Soru TWRP Data silme

kullanici32

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Galaxy S10e
Meslek
serbest
Konular
17
Merhaba, Mi 9 SE cihazına habire rom silip yükleyen biriyim ve her defasında data silmem gerekiyor (eski telefonlarda boyle bir sorun yok galaxy s3 lg g2 gibi) yoksa rom yüklemiyor ve tum verileri bilgisayardan geri yuklemek zorunda kaliyorum ve bu bayagi zaman kaybı. Data silinmeyince sanirim bu şifreleme gibi bir şey :/ (ekran kilidi kullanmiyorum) bu data sifirlama yapmadan rom kurulamiyormu? Varmi bir çözümü?

Canpro

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahimcan
Cihazım
REDMİ NOTE 8
Meslek
Öğrenci
Konular
63
Hocam telefonunuza uygun rom kurma konularında rom kurarken ne derse onları yapmanazı gerekiyor aksı taktirde telefon fastboot a atabilir

Oyla:

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Mi modelleri mi 5 mi 6 mi 8 vs her rom kurulumda hafızayı otomatik biçimlendirme yapıyor haliyle data yapamzssn bootlopta kalıyor

Oyla:

Canpro

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahimcan
Cihazım
REDMİ NOTE 8
Meslek
Öğrenci
Konular
63
Mi modelleri mi 5 mi 6 mi 8 vs her rom kurulumda hafızayı otomatik biçimlendirme yapıyor haliyle data yapamzssn bootlopta kalıyor
Aynen hocamın dediği gibi mesela arabada bozulan bir parça var mesela far olsun eski farı çıkarmadan yeni farı nasıl takacağız hocam ?

Oyla:

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Aynen hocamın dediği gibi mesela arabada bozulan bir parça var mesela far olsun eski farı çıkarmadan yeni farı nasıl takacağız hocam ?
Wipe yapmadan Rom kurduktan sonra telefonu başlatmadan installi tıkla açılan ekranda dandik kuntik rakam veya harfli klasörler görünüyor bunun sebebi biçimlendirme yapmış olması Wipe bu yüzden istiyor yoksa açmıyor cihazı

Oyla:

Canpro

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahimcan
Cihazım
REDMİ NOTE 8
Meslek
Öğrenci
Konular
63
Wipe yapmadan Rom kurduktan sonra telefonu başlatmadan installi tıkla açılan ekranda dandik kuntik rakam veya harfli klasörler görünüyor bunun sebebi biçimlendirme yapmış olması Wipe bu yüzden istiyor yoksa açmıyor cihazı
dandik dundik rakamlar dediğiniz cihazın kilidi varsa oluyor heralde desen pin şifre

Oyla:

byersinx

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ersin
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Öğrenci
Konular
25
dandik dundik rakamlar dediğiniz cihazın kilidi varsa oluyor heralde desen pin şifre
yanlışınız var.dosyaların şifrelenmesi durumu sadece pin ile alakalı değil.twrpyi ilk defa yüklediğinizde de dosyalar şifreleniyor ve sadece format data ile kurtulabiliyorsunuz bu durumdan.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

OrangeFox recovery de bugüne kadar böyle bir sorunu hiç görmedim.

Oyla:

Canpro

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahimcan
Cihazım
REDMİ NOTE 8
Meslek
Öğrenci
Konular
63
yanlışınız var.dosyaların şifrelenmesi durumu sadece pin ile alakalı değil.twrpyi ilk defa yüklediğinizde de dosyalar şifreleniyor ve sadece format data ile kurtulabiliyorsunuz bu durumdan.
bende genellikle şifreyi kaldırdığımda sorun çözülüyor ama çözülmez ile tabiykide format data şart zaten heralde yazdım bu ne şiddet ne celal 2 çözüm yolu var olmassa format data :)

Oyla:
Üst Alt