Soru Twrp DATA biçimlendirme

SerseristyLe

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi 10 T
Konular
44
Merhaba twrpde format hatası veriyor bazen olmadık yerde rom kurulum yapıp format atmadığı için bootloop da kalıyor hani.
Çok önceleri bir yol vardı wipe bölümüne girip
DATA yi işaretleyip advanced selection bölümünden 4ext olarak yeniden biçimlendirme yapınca sorun kalkıyordu.
Bu sorunun çözümü red mi cihazlardada çalışıyor mu deneyen var mı?
Çok önceleri denedim işime yarayan Bir yöntemdi ama şuan sorun yaratıyor mu bilmediğim için yapmaya korkuyorum haliyle bunu tecrübe Eden varsa deneyimlerini belirterse Bir çok kişinin işine yarar.
Deneyen yoksa bile cihazı azıcık kullanayım bunu deneyip paylaşacağım sorunun cevabı basit ama datayi biçimlendirme bölümünde emmc yazısını görünce anında vazgeçtim ister istemez korkudan

XSoDia

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
Redmi K30
Meslek
Çok Serbest Meslek
Konular
47
Merhaba twrpde format hatası veriyor bazen olmadık yerde rom kurulum yapıp format atmadığı için bootloop da kalıyor hani.
Çok önceleri bir yol vardı wipe bölümüne girip
DATA yi işaretleyip advanced selection bölümünden 4ext olarak yeniden biçimlendirme yapınca sorun kalkıyordu.
Bu sorunun çözümü red mi cihazlardada çalışıyor mu deneyen var mı?
Çok önceleri denedim işime yarayan Bir yöntemdi ama şuan sorun yaratıyor mu bilmediğim için yapmaya korkuyorum haliyle bunu tecrübe Eden varsa deneyimlerini belirterse Bir çok kişinin işine yarar.
Deneyen yoksa bile cihazı azıcık kullanayım bunu deneyip paylaşacağım sorunun cevabı basit ama datayi biçimlendirme bölümünde emmc yazısını görünce anında vazgeçtim ister istemez korkudan
İşin özü kullandığınız rom ile alakalı android 10 yüzünden rom yüklmek eziyet olmuş durumunda twrp güncel olduğuna dikkat edin en güncel sürüm "recovery-TWRP-3.4.2B-0624-REDMI_K30-CN-wzsx150"
rom değişim yapmadan önce cihazı yedekleyin ardından
wipe bölümünden
-->format data
-->reboot recovery
--> wipe -->dalvik,cache,data ,internal storage wipe yapn ardından
--> reboot recovery
--> install xxxx. zip rom dosyasını yükleyin
--> kurulum Bitince dalvik ve cache temizleyin ve reboot deyin
bazen rom yükleme ve format data sonrası twrp sürüm düşürüyor ve hata veriyor recovery-TWRP-3.4.2B-0624 den 209 sürümüne düşüyor buda disk uncrypt (şifrelemeyi çözmeyi zorlaştırıyor ) bu olayda hemen en son sürümü pc den yükleyin ben böyle çözüyorum
twrp yüklemeyi tek tık üzerinden yapıyorsanız o uygulamalar bazen sıkıntı çıkarıyor o yüzden kod ile daha kolay yüklenebilir

Oyla:
Üst Alt