Yardım Türkiye Sürümünden Globale Geçme

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
telefonum (redmi note 11) miui 13.0.5.0 SGCTRXM sürümü yüklü. SGC TR XM burada tr olduğu için türkiye sürümü oluyormuş. Bunu aynı sürümün global olanına yani SGCMIXM olarak veriler silinmeden geçirmek mümkün müdür? Kusura bakmayın nasıl anlatacağımı bilemedim ama anlamışsınızdır diye umuyorum. bu telefon için miui 14 sürümü yayınlandı ama global olarak ya da hindistan olarak. ben globale geçirmek istiyorum ama verilerim gitmesini istemiyorum ya da imeinin. bunun bir yolu var mıdır?

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2023-06-10 155153.png
    Ekran görüntüsü 2023-06-10 155153.png
    40,4 KB · Görüntüleme: 12

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
telefonum (redmi note 11) miui 13.0.5.0 SGCTRXM sürümü yüklü. SGC TR XM burada tr olduğu için türkiye sürümü oluyormuş. Bunu aynı sürümün global olanına yani SGCMIXM olarak veriler silinmeden geçirmek mümkün müdür? Kusura bakmayın nasıl anlatacağımı bilemedim ama anlamışsınızdır diye umuyorum. bu telefon için miui 14 sürümü yayınlandı ama global olarak ya da hindistan olarak. ben globale geçirmek istiyorum ama verilerim gitmesini istemiyorum ya da imeinin. bunun bir yolu var mıdır?
Redmi Note 11spes Dimensity 700 5GSnapdragon 680 4GDirenç değişimi ile çift SIM mümkündür. Sıfırlama ve güncelleme ile silinmez.
33K Direnç sökülür yerine takmaya gerek yoktur.
Aşağıdaki linkten twrp atıp, twrp üzerinden tüm romlara geçiş yapabilirsiniz imei gitmez. Ancak bu işlem için format şart, format atmadan üzerine kurulum yaparsanız bir sürü sorun ile karşılaşabilirsiniz, cihaz boot a düşebilir, açıldığında bir çok ayar çalışmayabilir, vs vs. Twrp yükledikten sonra efs yedeği alıp imei gitmesine karşı önlem alabilirsiniz. Cihazınız ana konusunu incelemenizi tavsiye ederim.

Emrespect

Güç seninle olsun!
Yönetici
Destek Ekibi
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi K60
Meslek
Öğrenci
Konular
59
Redmi Note 11spesDimensity 700 5GSnapdragon 680 4GDirenç değişimi ile çift SIM mümkündür. Sıfırlama ve güncelleme ile silinmez.
Aşağıdaki linkten twrp atıp, twrp üzerinden tüm romlara geçiş yapabilirsiniz imei gitmez. Ancak bu işlem için format şart, format atmadan üzerine kurulum yaparsanız bir sürü sorun ile karşılaşabilirsiniz, cihaz boot a düşebilir, açıldığında bir çok ayar çalışmayabilir, vs vs. Twrp yükledikten sonra efs yedeği alıp imei gitmesine karşı önlem alabilirsiniz. Cihazınız ana konusunu incelemenizi tavsiye ederim.
Hocam emin olmamak ile birlikte arkadaşın cihazı tr sürüm romla geldgine göre muhtemelen Türkiye cihazıdır yani IMEI ile ilgili bir problemi yoktur olarak tahmin ediyorum, daha çok verilerin silinmesi ile ilgili bir sorusu mevcut gibi

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam emin olmamak ile birlikte arkadaşın cihazı tr sürüm romla geldgine göre muhtemelen Türkiye cihazıdır yani IMEI ile ilgili bir problemi yoktur olarak tahmin ediyorum, daha çok verilerin silinmesi ile ilgili bir sorusu mevcut gibi
türkiye çok geç güncelleme alan bi sürüm örneğin miui 14 2 hafta önce rn11 için yayınlandı ama tr sürümünde hala bi değişiklik yok. bir de başka bir konuda belirttim ama yazan olmadı şimdi bu uygulama açılış kapanış animasyonları 4 gb telefonlardan kaldırmışlar ama benim cihaz 6gb yine de yok ve açıkçası o uygulama simgelerindeki açılış kapanış animasyonları çok hoşuma gidiyor. araştırdım set editi denedim ama bende işe yaramadı root yapmadan yapmanın yolu varmı
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Redmi Note 11spesDimensity 700 5GSnapdragon 680 4GDirenç değişimi ile çift SIM mümkündür. Sıfırlama ve güncelleme ile silinmez.
hocam peki ayarlarda güncelleyici kısmında miui logosuna 10 kere basınca sağdaki 3 noktada güncelleme paketi seç seçeneği çıkıyor ben direk global sürümü indirip oradan yükseltebilir miyim

Son düzenleme:

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
Emrespect Hocam, arkadaşımız açıklamaya garantili aldım gibi birşey yazmadığı için, veriler ve imei gider mi diye sorduğu için direk bu açıklama şeklinde yazmıştım. Garantili alınan cihazlarda, sıfırlamada imei gitmeyeceğini bilir diye düşünmüştüm. Açıklamamı da imei atılmış bir cihazı düşünerek yapmıştım.
hocam peki ayarlarda güncelleyici kısmında miui logosuna 10 kere basınca sağdaki 3 noktada güncelleme paketi seç seçeneği çıkıyor ben direk global sürümü indirip oradan yükseltebilir miyim
Bu yöntem bazı cihazlarda işe yarıyor, bazılarında yaramıyor. Deneyip yapabilen de var, yapamayan da. İşe yarasa bile, bu yöntemle geçişlerde sorunlar oluşması yüksek ihtimal. Bu riski almanız gerekiyor.

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Emrespect Hocam, arkadaşımız açıklamaya garantili aldım gibi birşey yazmadığı için, veriler ve imei gider mi diye sorduğu için direk bu açıklama şeklinde yazmıştım. Garantili alınan cihazlarda, sıfırlamada imei gitmeyeceğini bilir diye düşünmüştüm. Açıklamamı da imei atılmış bir cihazı düşünerek yapmıştım.

Bu yöntem bazı cihazlarda işe yarıyor, bazılarında yaramıyor. Deneyip yapabilen de var, yapamayan da. İşe yarasa bile, bu yöntemle geçişlerde sorunlar oluşması yüksek ihtimal. Bu riski almanız gerekiyor.
twrp üzerinden rom yüklemesi yapınca imei gidiyor demişlerdi ondan dolayı kararsız kalarak yazdım onu ama cihaz daha 3 aylık riske gerek yok güncellemenin gelmesini bekleyeğim mecbur. eu rom kurmak istiyorum da riske gerek yok teşekkürler yardımınız için.

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
twrp üzerinden rom yüklemesi yapınca imei gidiyor demişlerdi ondan dolayı kararsız kalarak yazdım onu ama cihaz daha 3 aylık riske gerek yok güncellemenin gelmesini bekleyeğim mecbur. eu rom kurmak istiyorum da riske gerek yok teşekkürler yardımınız için.
Cihaz garantili ise zaten imei sorununuz yok, boot kilidi açıp fastboot üzerinden istediğiniz roma geçersiniz, ancak boot kilidi açma işlemi garantiyi bozar. Twrp üzerinden yapılan işlemlerde imei silinmesi olayını, cihazınızda nasıl bilemiyorum. Çoğu cihazda bu işlemde imei silinmez, cihazınız istisna olabilir, bunun cevabını da bu cihazı kullanan arkadaşlarımız verebilir. Yanlış bilgilendirme yapmak istemem.

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Cihaz garantili ise zaten imei sorununuz yok, boot kilidi açıp fastboot üzerinden istediğiniz roma geçersiniz, ancak boot kilidi açma işlemi garantiyi bozar. Twrp üzerinden yapılan işlemlerde imei silinmesi olayını, cihazınızda nasıl bilemiyorum. Çoğu cihazda bu işlemde imei silinmez, cihazınız istisna olabilir, bunun cevabını da bu cihazı kullanan arkadaşlarımız verebilir. Yanlış bilgilendirme yapmak istemem.
eski xiaomi redmi 6a ya twrp üzerinden miui yüklemesi yapınca gitmişti anladığım kadarıyla cihazdan cihaza değişiyor

serdar_gs

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
5
Ya hakikaten bizim ülkede güncellemeler çok geç geliyor anlamıyorum. Örneğin benim cihaz X3 Pro'da MIUI 14 ilk sürümü Global'e Ocak sonunda gelmiş TR sürümü Mart ayının ortalarında gelmiş arada baya bir zaman dilimi var. Global'e 14.0.3 sürümü 18 Mayıs gibi geldi TR sürümünde hala ses seda yok tahminimce Temmuz ayının ortaları gibi gelir arada 1.5-2 aylık bir zaman dilimi var. 14.0.1 sürümünde çakılı kaldım sorunlu bir sürüm geri çektiler zaten ve 3 aydır bu sürüme bağımlı kaldım batarya performansı MIUI 13'e göre düştü ve Global roma geçmeyi düşündüm bu seferde BL kilidi açmak gerekiyormuş onu açıncada garantiyi bozuyormuş yeni sürüm bekliyorum oda gelmiyor arafta bekliyoruz. X3 Pro'da kapanıp açılmama gibi kronik bir sorun varmış öyle bir çekince olmasa çoktan BL kilidi açıp global sürümü kurmuştum.

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
s
Ya hakikaten bizim ülkede güncellemeler çok geç geliyor anlamıyorum. Örneğin benim cihaz X3 Pro'da MIUI 14 ilk sürümü Global'e Ocak sonunda gelmiş TR sürümü Mart ayının ortalarında gelmiş arada baya bir zaman dilimi var. Global'e 14.0.3 sürümü 18 Mayıs gibi geldi TR sürümünde hala ses seda yok tahminimce Temmuz ayının ortaları gibi gelir arada 1.5-2 aylık bir zaman dilimi var. 14.0.1 sürümünde çakılı kaldım sorunlu bir sürüm geri çektiler zaten ve 3 aydır bu sürüme bağımlı kaldım batarya performansı MIUI 13'e göre düştü ve Global roma geçmeyi düşündüm bu seferde BL kilidi açmak gerekiyormuş onu açıncada garantiyi bozuyormuş yeni sürüm bekliyorum oda gelmiyor arafta bekliyoruz. X3 Pro'da kapanıp açılmama gibi kronik bir sorun varmış öyle bir çekince olmasa çoktan BL kilidi açıp global sürümü kurms
sana yine 14 gelmiş bana hala gelmedi. Aklınız varsa yurtiçi almazsınız

Üst Alt