Yardım Türkiye Garantili Mi10 Şebeke Sinyali Kayboluyor!

drangelman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bekir Yavuzc
Cihazım
Mi 10 5G
Konular
2
Herkese selamlar.
Telefonumu 128 Gb Mi 10 modeli.Alalı henüz 3 ay civarı oldu.
Ancak yurt dışı modellerde görülüyor sandığım şebeke sinyal problemi benim telefonumda da olmaya başladı ve canımıda sıkmadı değil.
VODAFONE kullanıyorum yıllardır.Bu şekilde bir problemim yoktu.
Ayda 3-4 kez bunu yapıyor uçak moduna alıp çıkarttığımda sorun düzeliyor.
Geliştirici modunda kullanıyorum telefonu.Ondan öncede vardı şimdide vardı.En son sürüm yüklü telefonumda ve Mistore'dan aldım sırf garanti problemi olmasın diye.
Sorunun bir çözümü var mı acaba yoksa sineye mi çekelim bu durumu!

brk_41

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
9
Sorun tam olarak nedir, telefonun sinyali kesildi zaman kırsal kesimlerde veya bodrum katlar gibi baz istasyonundan gelen sinyalin uzun süre telefona ulaşamadığı yerde bulunup sonra baz istasyonundan gelen sinyalin telefona ulaşabileceği bir alana geçseniz bile telefon da şebekeyi görememe hali ise bu bir çok farklı marka telefonlarda olabiliyor.
Benim ve hatta o an birlikte olduğumuz diğer arkadaşların telefonları aynı durumu yaşadı.
Telefon uzun süre sinyal alamadıysa bir daha sinyal gelse bile baz istasyonuna küsüyor adeta.:)
Bu durumda ya uçak moduna alıp çıkartıyorum ya şebekeyi manuel tekrar aratıyorum veya telefonu yeniden başlatıyorum.

drangelman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Bekir Yavuzc
Cihazım
Mi 10 5G
Konular
2
Sorun tam olarak nedir, telefonun sinyali kesildi zaman kırsal kesimlerde veya bodrum katlar gibi baz istasyonundan gelen sinyalin uzun süre telefona ulaşamadığı yerde bulunup sonra baz istasyonundan gelen sinyalin telefona ulaşabileceği bir alana geçseniz bile telefon da şebekeyi görememe hali ise bu bir çok farklı marka telefonlarda olabiliyor.
Benim ve hatta o an birlikte olduğumuz diğer arkadaşların telefonları aynı durumu yaşadı.
Telefon uzun süre sinyal alamadıysa bir daha sinyal gelse bile baz istasyonuna küsüyor adeta.:)
Bu durumda ya uçak moduna alıp çıkartıyorum ya şebekeyi manuel tekrar aratıyorum veya telefonu yeniden başlatıyorum.
Daha önceden ipone 6s plus kullandım 6 yıla yakın bir süre.Aynı hat eski telefonda ilen bu sorun toplasanız 4 kez olmuştur.
Ancak Mi10 da sanırım bahsettiğiniz gibi sinyal gücü çok düştüğünde bu problemi yaşatıyor.
Araç içinde full çekiyor durumdayken bunu yapmasını açıklayamıyorum malesef.
Örneğin az önce ev içinde aldığım sinyal dip değerde gördüğünüz gibi.Sizin bahsettiğiminiz durum oluyor sanırım.

Ekli dosyalar

• IMG_20201227_114923.jpg
    IMG_20201227_114923.jpg
    347,6 KB · Görüntüleme: 3

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Çok bilgim yok ama operatör değişikliği sorunu çözecektir diye düşünüyorum.

Üst Alt