Yardım Turkcell VoWifi Sorunu

adamhakli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
adam
Cihazım
mi 9t pro
Konular
4
Vodafone'da iken çok aktif olarak bu hizmeti kullanıyordum. Ama bu sabah itibariyle Turkcell'e geçince açılmadı bi türlü.
Volte var. Ayarlarını yaptım herşey tamam operatör olarak. Vowifi yi takrar nasıl açabiliriz?

Yurtdışı. Ayrıca Eu 1.8 sistemini rootsuz kullanıyorum.

Başka bir (Apple mesela) telefona hattı takarak deneme mi yapayım?
Benim şartlara sahip konu bulamadığım için sıfırdan konu açmam gerekti kusura bakmayın.

bryan06

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yuliyan
Cihazım
Xiaomi Mi4
Konular
2
Yaptım hocam, sen diyince şimdi yine yaptım ama yok yine gelmedi.
Bazı kaynaklarda dsl modem üzerinde 500 tcp/udp portu telefonun wifi de aldığı ip ye nat yapılması gerekiyor diye okudum ama bana garip geldi. Vodafone kullanıyoken bağlandığınız WiFi aynı ise bu port işi sizin için geçerli olmaz tabii.
Son önerim dsl modemi kapatıp açmanız olacaktır. Yapmadıysanız tabii.

Bende Türk Telekom kullanıyorum telefonum uyumlu değil diye aktif etmediler, bir tane Samsung bulup sim i takıp aktif edeceğim servisi, niye anlatıyorum 2,3 gün vowifi ile ilgili bayağa yazı okudum yardımcı olayım dedim ama işe yaramadı tabii, kolay gelsin

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk

Oyla:

adamhakli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
adam
Cihazım
mi 9t pro
Konular
4
Bazı kaynaklarda dsl modem üzerinde 500 tcp/udp portu telefonun wifi de aldığı ip ye nat yapılması gerekiyor diye okudum ama bana garip geldi. Vodafone kullanıyoken bağlandığınız WiFi aynı ise bu port işi sizin için geçerli olmaz tabii.
Son önerim dsl modemi kapatıp açmanız olacaktır. Yapmadıysanız tabii.

Bende Türk Telekom kullanıyorum telefonum uyumlu değil diye aktif etmediler, bir tane Samsung bulup sim i takıp aktif edeceğim servisi, niye anlatıyorum 2,3 gün vowifi ile ilgili bayağa yazı okudum yardımcı olayım dedim ama işe yaramadı tabii, kolay gelsin

Sent from my Redmi K20 Pro using Tapatalk
Modem normalde Vodafone vowifiyi de açmıyordu. Araştırdım güncelleme ile ne akılsa kapatmışlar. Modemin 2. Versiyonunda sorun olmadığını buldum. Zar zor modemin downgrade ederek 2. Versiyonuna ait dosyayı bulup flashladım. Vodafone vowifi çalıştı. Modemi sonradan turkcell için bu sorundan dolayı güncellesemde çalışmadı. Her türlü çareye baktım başka modemlerde de durum aynı. Telefon ile alakalı olduğuna kanaat getirdim ama sorunu hala bulamadım.

Oyla:

AeonfluxTR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Necat Gökhan
Cihazım
K20 Pro Premium
Konular
2
Quick shortcut maker programı ile modem ayarlarını değiştirin. Benzer sorunu ben o şekilde çözdüm

Redmi K20 Pro Premium Edition cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

AeonfluxTR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Necat Gökhan
Cihazım
K20 Pro Premium
Konular
2
Quick shortcut maker programı ile modem ayarlarını değiştirin. Benzer sorunu ben o şekilde çözdüm

Arama satırna Modem config yazın, try seçeneği ile vodafone turkey yazan config dosyasını seçin.

Oyla:

adamhakli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
adam
Cihazım
mi 9t pro
Konular
4
Arama satırna Modem config yazın, try seçeneği ile vodafone turkey yazan config dosyasını seçin.

Yükledim ama araştırdım bu Vodafone daki Volte sorunu için yapılan bir yöntem. Benim sorunum Turkcell de, Denedim yine de işe yaramadı. Teşekkür ederim

Oyla:
Üst Alt