Yardım Türkçe yapmak

Zade

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Zekeriya
Cihazım
Redmi 6 pro
Konular
1
Redmi 6 pro nun inceleme videosundan çok telefonu nasıl türkçe yapabilirim diye bir video yapılsaymış daha iyi olurmuş... Tamam inceledik telefonu aldık şimdi bu telefon nasıl yararlı olur bir anlatım lazım o yok. İlla bir çinli bulup dövelim mi hıncımızı almak için. Yardım yardım lütfen yardım.

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Redmi 6 pro nun inceleme videosundan çok telefonu nasıl türkçe yapabilirim diye bir video yapılsaymış daha iyi olurmuş... Tamam inceledik telefonu aldık şimdi bu telefon nasıl yararlı olur bir anlatım lazım o yok. İlla bir çinli bulup dövelim mi hıncımızı almak için. Yardım yardım lütfen yardım.
Bootloader kilidinizi açıp custom rom yükleyeceksiniz hocam. Hepsi bu :)

Tabi custom rom çıkarmışlarsa.
Neden custom rom derseniz. Şuan için resmi global rom yok çünkü :)

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Zade

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Zekeriya
Cihazım
Redmi 6 pro
Konular
1
Bootloader kilidinizi açıp custom rom yükleyeceksiniz hocam. Hepsi bu :)

Ne güzel söyledin kardeşim.. Ama bana görsel anlatım lazım.. Yoksa böyle oraya gir buraya gir uğraşıp dururum..

Oyla:

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Ne güzel söyledin kardeşim.. Ama bana görsel anlatım lazım.. Yoksa böyle oraya gir buraya gir uğraşıp dururum..
Bootloader kilidi açma rehberi forumda mevcut. Bulup okuyun, bootloader kilidinizi açın. Çok zor değil :)
Ardından yüklemek için Türkçe destekli bir rom bulmanız gerekecek :)

Oyla:

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.181

Ben size adım adım yazayım hocam. Müsait olsam uzaktan yardımcı olmak isterim ama net yok maalesef şuan.

Öncelikle forumda bootloader kilidi açma diye aratın detaylı resimli anlatımlar var.
Sonra TWRP yüklemeniz gerekecek TWRP için telefonunuza uygun modeli bulmanız lazım bunuda google da bulabilirsiniz hatta deneme fırsatımız olsa ben bağlanıp denesem foruma da ekleriz şuan forumda ekli değil
Sonra xiaomi.eu sitesine girip türkçe rom indirip kuracaksınız.

Oyla:

Zade

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Zekeriya
Cihazım
Redmi 6 pro
Konular
1
Ben size adım adım yazayım hocam. Müsait olsam uzaktan yardımcı olmak isterim ama net yok maalesef şuan.

Öncelikle forumda bootloader kilidi açma diye aratın detaylı resimli anlatımlar var.
Sonra TWRP yüklemeniz gerekecek TWRP için telefonunuza uygun modeli bulmanız lazım bunuda google da bulabilirsiniz hatta deneme fırsatımız olsa ben bağlanıp denesem foruma da ekleriz şuan forumda ekli değil
Sonra xiaomi.eu sitesine girip türkçe rom indirip kuracaksınız.

Eyvallah kardeşim. Global rom u beklesek çok beklermiyiz. Yoksa bu dediklerini yapsam ya da yapabilirsem aynı çözüme ulaşmış olur muyum. Birde bu dediklerin de yanlış bir şey yapsam telafisi mümkün olmayan bir yola girmiş olur muyum.

Oyla:

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.181
Eyvallah kardeşim. Global rom u beklesek çok beklermiyiz. Yoksa bu dediklerini yapsam ya da yapabilirsem aynı çözüme ulaşmış olur muyum. Birde bu dediklerin de yanlış bir şey yapsam telafisi mümkün olmayan bir yola girmiş olur muyum.
Fark etmez sonuçta amaç Türkçe yapmak ise bunu yükleyerek yapabilirsiniz. Ama yok ben yapamam derseniz bekleyin çünkü her zaman bir risk vardır

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

hidalgo58

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
Poco f5
Meslek
sağlık
Konular
30
Fark etmez sonuçta amaç Türkçe yapmak ise bunu yükleyerek yapabilirsiniz. Ama yok ben yapamam derseniz bekleyin çünkü her zaman bir risk vardır

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
hocam merhaba remi 6 pro ya global rom gelirmi sizce birde tavsiye edermisiniz ileride bir sıkıntı çıkarmı bu rom larla ilgili saygılar

Oyla:

un041026

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Mi 11 t
Meslek
Asker