Sohbet Türk Telekom dan Türknete geçiş

Ataberkk44

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ataberk
Cihazım
Mi9
Meslek
Öğrenci
Konular
70
Merhabalar dün Türk Telekomdan Türknete geçiş yaptım (internet) ama şöyle bir sorun oluştu evde 4 telefon var 3 ü bağlandı diğeri bağlanıyor ama internet yok diyor bilgisayarda da aynı sorun var.

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Merhabalar dün Türk Telekomdan Türknete geçiş yaptım (internet) ama şöyle bir sorun oluştu evde 4 telefon var 3 ü bağlandı diğeri bağlanıyor ama internet yok diyor bilgisayarda da aynı sorun var.
Her modem için ayar şekli farklı olabilir. Modem üzerinden, hem 2.4GHz, hemde 5GHz nin aktif olup olmadığını kontrol edin, değilse aktif edip deneyebilirsiniz.Otomatik geçişi de unutmayın.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ataberkk44

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ataberk
Cihazım
Mi9
Meslek
Öğrenci
Konular
70
Her modem için ayar şekli farklı olabilir. Modem üzerinden, hem 2.4GHz, hemde 5GHz nin aktif olup olmadığını kontrol edin, değilse aktif edip deneyebilirsiniz.Otomatik geçişi de unutmayın.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Ayarları deneyeceğim ama modem falan değişmedi niye böyle bir şey oldu anlayamadım

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Modem arayüzünden kablosuz veya wifi sayfasından "İzin Verilen İstemci Sayısı" veya ilgili yazıyı bulun. Buradaki değer sanırım 3 ve bu yüzden 4-5-6... cihazlara erişim izni vermiyor.

MarcoPasha

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
O kadar dandik bir müşteri hizmetleri var ki ulaşılamıyor. Kendim halledemeyeceğim sanırım.
Türk net'in aktif müşteri hizmetleri yok sanırım. Ya arayıp mesaj bırakıyorsunuz ya da net üzerinde forum dolduruyorsunuz. Umalım ki, sorunlar bu türden olsun. Şebeke arızaları olduğunda daha sinir bozucu olabilir çünkü.

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Yeni servis sağlayıcınız, kendi ayarlarıyla güncellediği için olabilir.
Yalnızca istek doğrultusunda bu tür ayarlar uzaktan yapılabiliyor diye biliyorum, sözleşmeye göre de hız sınırlandırılıyor port'a.
Mesela ben modemimdeki tüm gereksiz hizmetleri kapattım (usb depolama, vpn, dns ayarları vesaire.) en iyi performans için sadece interneti dağıtması için çalıştırıyorum.

MarcoPasha

Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
Yalnızca istek doğrultusunda bu tür ayarlar uzaktan yapılabiliyor diye biliyorum, sözleşmeye göre de hız sınırlandırılıyor port'a.
Mesela ben modemimdeki tüm gereksiz hizmetleri kapattım (usb depolama, vpn, dns ayarları vesaire.) en iyi performans için sadece interneti dağıtması için çalıştırıyorum.
Daha önceki zamanlarda, operatörler, komşudan komşuya kablo atarak yapılan paylaşımı engellemek amacıyla her port için bağlanan cihaz sayısını sınırlandırıyorlardı. Süperonline ve Telekomda artık bunlar pek kalmadı. Ama bu daha küçük sağlayıcılar, bu tür sınırlamalara devam ediyor olabilirler. Turk net hakkında çok bir bilgim yok.

Ataberkk44

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ataberk
Cihazım
Mi9
Meslek
Öğrenci
Konular
70
Hani tüm cihazlar bağlanmasa tamam modem sorunlu ama 3 cihaz bağlanıyor 4. telefon PC iPad bağlanmıyor o beni deli etti

Üst Alt