Türk Telekom 4.5g

'Xiaomi Mi6' forumunda Omrfc tarafından 15 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. Tapatalk kullanıcılarının sitemize erişiminde sorun yaşaması durumunda sitemize tarayıcı üzerinden girerek gizlilik politikası ve kullanım koşullarını kabul etmesi gerekmektedir.
  1. Türk Telekom hattı kullanıyorum hattımı iPhone 7 ye takıyorum LTE çekiyor kendi cihazima mi6 ya takıyorum H+ çekiyor . Turkcell ve Vodafone da telefonumda 4 g çekiyor yalnız TT çekmiyor anlamadım gitti bilgisi olan var mı?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Ben de aynı sorundan muzdaripim, sanırım desteklediği bantlar türk telekom şebekesine uzak kalıyor.

CpoeT bunu beğendi.
  3. Evet yukarıda ki arkadaşın da dediği gibi Mi6 telefonunuz Türkiye de ki şebeke bantlarını kısmen karşılıyor bu yüzden 4g de bazı sıkıntılar olabiliyor.

4. Arkadaşlar lokasyona göre değişiyor çoğu zaman h+ fakat hız olarak 4g den farkı çok az takilmayin derim.

5. slm
    arkadaşlar 4g sorunu devam ediyormu hattım türkcell

6. Turktelekom hattım lg g3 te 4G ile bağlanırken Mi6 da H veya H+ ile baglanıyor. ne yaptımsa olmadı. Online işlemlerden cihazın ve simkartın 4.5 uyumlu oldugunu söylüyor ama nafile

7. Hattımı buğum TT ye taşıdım, aynı şekilde benim cihazda 4G yi görmedi, online işlemlerden açtığım halde yine olmadı.Müşteri hizmetlerini arayıp bildirdim, güncelleme yaptılar,sorun yok. Sizde MH ni deneyin.

cakaner bunu beğendi.
  8. Bende sorun yok. TT var ve 4G görüyorum.

i4242 bunu beğendi.
  9. Ben Mi6 yı (Global Rom) gittigidiyor dan almıstım. Telekom bayisine gösterdim, ayarlarını yaptım olması lazım dedi ve cihazla ilgili bir durum oldugunu soyledi
    --- Birleştirilmiş mesaj, 13 Mart 2018Orijinal mesaj tarihi 12 Mart 2018 ---
    Müşteri Hizmetleriyle yaptığım görüşmede "xiaomi mi6 nın henüz yeni bir ürün olduğunu ve ayarlarının sistemde kayıtlı olmadıgından servis ayar mesajı gonderemeyecegini, sadece sistemdeki tanımlamarı yeninden yapabilecegini" söylüyor ve sonuç yine H

10. Çok garip ya.

Ben HB den aldım cihazı. Android 7.1.1 NMF26X var. MIUI 9.0 Kararlı sürüm var ve bende gayet güzel sorunsuz.

11. android 8.0.0 OPR1 ile 9.2.3.0(OCAIMEK) kararlı sürümle kullanıyorum. Cihazı garantiye göndermeyi gerektirecek bi durumda yok. Ama bu sorunu bi sekilde cozmek gerek

12. Bendede aynı sorun var nadiren bazi yerlerde 4g oluyo ama genelde h+ cekiyor 4g olduğu yerlerde volte ibareside çıkıyor ama 4.5 g hic olmadı
    --- Birleştirilmiş mesaj, 14 Mart 2018Orijinal mesaj tarihi 14 Mart 2018 ---
    Bu arada türk telekom kullanıyorum

13. Bende de böyle garip problem var Türk telekom da çözüm bulamadilar redmi note 4x

14. Sorun bu[​IMG]

15. Bence orda ne yazdığına takılmayın hemen hemen hız farkı olmuyor yalnızca hd ses kalitesi h+ ta çalışmaz o kadar

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. O kadar para verdikten sonra 4,5G yi görmek istiyorum ve halen umudum var. Beklemedeyim. Çözüm bulan varsa paylaşmasını bekliyorum

17. Volteyi nasıl görüyorsunuz, TT de cihaz volte için uyumlu değil diyor.

18. Sanırım cihazın desteklediği 4G bantları ile ilgili bir sorun. Bende Redmi 2 var (Daha eski ve daha ucuz bir cihaz) Turkcell ile çoğu yerde 4G ile bağlıyım. İsterseniz arkadaşlarınızın Turkcell hattı varsa telefonunuza onu takarak deneyin.

19. Müşteri hizmetleriyle tekrar görüştüm sistemden bilgileri güncellediler, aç/kapa yaptım yine H. Yok mu bunun çözümü arkadaş takıldım bu işe

20. Sizlerde hiç mi 4g görünmüyor?

Bende genelde 4g. Çekimin zayıf olması muhtemel yerlerde H+ görüyorum.

Çok merkezi bi yerde test etme şansınız oldu mu?

Kadıköy Beşiktaş vs

21. Daha önceki cihazım s7 edgede actırmıştım ondan dolayı acık olabilir tt online islemlerden baktığımda acık ve destekliyor diye görünüyor

22. Redmi Note 4 kullanırken evde 4G full çekerdi. Şuan da Mi 6' da H+ yada 4G 1 çubuk çekiyor. :/

23. Arkadaşlar çözüm yolu xiaomi firmasının mi6 daki modem frekanslarını Türkiye'deki operatörlerin kullandığı frekanslara göre güncellemesi gerek buda imkansız gibi bşr şey. Bir diğeri ise Türkiye'deki operatörlerin mi6 nın kullandığı frekans bantlarına 4.5g hizmeti vermesi o frekanslardan 4.5g yollaması her yerde aynı frekans yayınını yapmıyorlar.

akcora bunu beğendi.
  24. Bende benzer problemleri yaşıyorum.
    Benden enteresan olan şehir merkezinde H+ çakılı kalmam.
    İlçede işyerinde 4G çalışıyor. Buda bana sinyal aldığımız kule ilgili algısı yada ttelekomun cihaz aldırmak için kastırması. :)

25. Bulunduğum lokasyonda altyapı sorgulamasında 4.5G hizmetinin iyi derecede olduğu belirtildi. Başka yerde deneme fırsatım da olmadı.

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...