Diğer Türk Milletinin %60'ı Aptaldır

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
Bu Söz bana ait değil, Sayın Aziz Nesin'indir.
Corona günlerinde, milletin ne kadar vurduymaz olduğunu hepimiz görmekteyiz, bu ciddi tehditi büyük bir çoğunluk ciddiye almamaktadır.
İkinci ve üçüncü dalgalar kaçınılmazdır, ki bence birinci dalga henüz bitmemiştir
Ben bu oranın % 60 ın maalesef çok daha üzerinde olduğunu düşünmekteyim.

Sizlerce bu oran nedir, şahsi fikirlerinizi, etrafınızı gözlemlediğinizi kadarıyla, belirtmenizi rica ediyorum, teşekkürler

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Son düzenleme:

joker80

Why so seriously?
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Red mi note 10
Konular
6
Bizim millette kontrolsüz özgüven ve güç var.bu da bir çok soruna sebep oluyor. Ha birde kıskanma, o yapmıyor niye ben yapayım düşüncesi.

Reaxionreis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Web Geliştiricisi
Konular
9
Kusura bakmasın kimse ama cahillik %90 civarında aptallık da Bayaa yüksek tahmin bile etmek istemiyorum.
Corona falan fistan boş bir şey sanıyorlar hele bir adam covid-19 gelse ne yazar diyor du gelde sinirlenme şimdi buna.
Kimse kusura bakmasın herkes kurallara uysaydı şu anda kim bilir corona bitmişti bile belkide....
İnsanlarımız ne yazık ki bilinçli değil sosyal mesafeye uyan yok anlamıyorum acaba neden.
Sokakta millet resmen sarılıyor tokalaşıyor.
Çocuk oyuncağı sananlar var ve bu oran ne yazık ki tahminimce yüzdelik dilim olarak en az %80.
Söylediklerimin sonuna kadar arkasındayım

aergun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ergun
Cihazım
Redmi note 8
Konular
2
Bu Söz bana ait değil, Sayın Aziz Nesi'indir.
Corona günlerinde, milletin ne kadar vurduymaz olduğunu hepimiz görmekteyiz, bu ciddi tehditi büyük bir çoğunluk ciddiye almamaktadır.
İkinci ve üçüncü dalgalar kaçınılmazdır, ki bence birinci dalga henüz bitmemiştir
Ben bu oranın % 60 ın maalesef çok daha üzerinde olduğunu düşünmekteyim.

Sizlerce bu oran nedir, şahsi fikirlerinizi, etrafınızı gözlemlediğinizi kadarıyla, belirtmenizi rica ediyorum, teşekkürler

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk
Bir de kendinizi hangi yüzdelik dilim içinde görüyorsunuz diye bir soru sorulsa sizce oranlar nasıl çıkar?
Akıl yeniden dağıtılsa herkes yine kendi aklını seçermiş.

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
bi' insan kendi milletine aptal diyorsa fazla söze gerek olmadığını düşünüyorum. ayrıca başlığın yanlış olduğunu söylemeliyim. hakaret içeriyor sonuçta. protogoras'ın sözüdür:
- Dünyada ne kadar insan varsa o kadar doğru vardır.

yani insanların düşünceleri, karakterleri farklı diye bu, onları aptal yapmaz. size göre onlar öyledir, onlara göre siz. herkesin her dediği evrensel olarak doğru ise neler neler olur. bu tarz konuların forumda açılmaması gerekiyor ki biz açsak konumuz kilitlenebilirdi. bi' şeyler başarıp bi' yere gelen insanlara Allah'ın vermiş olduğu bi' şeydir. herkes aynı değil ve kimse kimseden üstün değil. her koyun kendi bacağından asılacak. bu yüzden doğup büyüdüğü ülkenin insanına bu tarz söylemde bulunmak yanlıştır. şimdi diyeceksiniz o koskoca okumuş adam, sen n'aptın da adamı eleştiriyorsun ? ben ortada bi' yanlış varsa buna karşı çıkarım kim yapmış olursa olsun. biraz da popüler kültürün etkisiyle insanlar birbirinden havalı olmak için özeniyor ve aynı davranışları, aynı söylemleri sergiliyor. ilginç. kaldı ki bizim milletimiz kadar şefkatli bi' millet tanımadım henüz. aç mısın ? ülkede karnını doyuracak bi' dünya esnaf var. ama batı öyle değil. insanlara böyle söylemek yanlıştır, saygısızlıktır...

Reaxionreis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Web Geliştiricisi
Konular
9
bi' insan kendi milletine aptal diyorsa fazla söze gerek olmadığını düşünüyorum. ayrıca başlığın yanlış olduğunu söylemeliyim. hakaret içeriyor sonuçta. protogoras'ın sözüdür:
- Dünyada ne kadar insan varsa o kadar doğru vardır.

yani insanların düşünceleri, karakterleri farklı diye bu, onları aptal yapmaz. size göre onlar öyledir, onlara göre siz. herkesin her dediği evrensel olarak doğru ise neler neler olur. bu tarz konuların forumda açılmaması gerekiyor ki biz açsak konumuz kilitlenebilirdi. bi' şeyler başarıp bi' yere gelen insanlara Allah'ın vermiş olduğu bi' şeydir. herkes aynı değil ve kimse kimseden üstün değil. her koyun kendi bacağından asılacak. bu yüzden doğup büyüdüğü ülkenin insanına bu tarz söylemde bulunmak yanlıştır. şimdi diyeceksiniz o koskoca okumuş adam, sen n'aptın da adamı eleştiriyorsun ? ben ortada bi' yanlış varsa buna karşı çıkarım kim yapmış olursa olsun. biraz da popüler kültürün etkisiyle insanlar birbirinden havalı olmak için özeniyor ve aynı davranışları, aynı söylemleri sergiliyor. ilginç. kaldı ki bizim milletimiz kadar şefkatli bi' millet tanımadım henüz. aç mısın ? ülkede karnını doyuracak bi' dünya esnaf var. ama batı öyle değil. insanlara böyle söylemek yanlıştır, saygısızlıktır...
Aptal dememdeki tek sorun şu günlerde ne yazikki kurallara uyulmuyor fazla

Hommate01

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tugay
Cihazım
Xiaomi Mi8 64 G
Konular
5
türk milleti eski zamanlardan beri cahil bırakılmıs belli kesimler tarafından sömürülmüş bir halktır son derece vurdum duymaz keyfıne duskun bir toplum oluştu yeni neslimiz ahlaksız ve uçkuruğa düşkün vurdum duymaz saygısız ve terbiye nedir bilmeyen bir yapıdadır(herkezi kast etmıyorum)
onun dışında ülkemızde bir o kadarda ınsancıl iyi höş insanlarımız vardır anadolu yörelerinde

lucarth

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
lucarth
Cihazım
oneplus 9
Konular
13
cahillik yuzde 60 aptallik yuzde 45-50 dusunuyorum

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt