Yardım Tüketici Mahkemesi Hakkında Yardım

yetiskinx

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
a2 lite
Konular
17
Selamlar.Arkadaşlar Nokia5 cihazımı 3 ay önce servise verdim.Parça bekle vs. işlemler gerçekleşti.Ve şuan 3 ay oldu servise vereli.Bu arada 1.5 sene garantisi varken verdim servise.Para iadesi isteğinde bulundum fakar bir sonuç çıkmadı.5 gün önce cihazın tamir edildiği gidip almam gerektiğine dair bir mesaj geldi.Bu süre zarfında yeni telefon aldığımdan tüketici mahkemesine başvurarak paramı geri almak istiyorum.Nasıl bir yol izlemem gerektiğine dair bir fikrim yok, yardımcı olursanız sevinirim.

serdar48

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Konular
6
Selamlar.Arkadaşlar Nokia5 cihazımı 3 ay önce servise verdim.Parça bekle vs. işlemler gerçekleşti.Ve şuan 3 ay oldu servise vereli.Bu arada 1.5 sene garantisi varken verdim servise.Para iadesi isteğinde bulundum fakar bir sonuç çıkmadı.5 gün önce cihazın tamir edildiği gidip almam gerektiğine dair bir mesaj geldi.Bu süre zarfında yeni telefon aldığımdan tüketici mahkemesine başvurarak paramı geri almak istiyorum.Nasıl bir yol izlemem gerektiğine dair bir fikrim yok, yardımcı olursanız sevinirim.

Telefonun fatura ve kutusu ile birlikte Tüketici Hakem Heyetine bizzat gidip durumu anlatacaksınız onlar size nasıl bir dilekçe vermeniz gerektiğini söyleyecekler. Servise verdiğiniz zamanın ekran görüntüsü veya kargo bilgisi vs varsa onları da yanınıza alın. T.H.H ya valilik ya da kaymakamlık içerisinde olur.
3 ay boyunca servis bana dönüş yapmadığı için yeni telefon almak zorunda kaldım bu yüzden tamir değil para iadesi istiyorum deyin.

DIYARBAKIR

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Diyar bekir
Cihazım
13 ULTRA
Konular
13
Yüzsüzlüge bak. 3 ay beklet sonra gel tamir oldu al de..
Şöyle de yapabilirsiniz, telefonun ikinci el fiyatı sıfır fiyatını geçmiştir, alıp satın:))

yetiskinx

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
a2 lite
Konular
17
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Telefonun fatura ve kutusu ile birlikte Tüketici Hakem Heyetine bizzat gidip durumu anlatacaksınız onlar size nasıl bir dilekçe vermeniz gerektiğini söyleyecekler. Servise verdiğiniz zamanın ekran görüntüsü veya kargo bilgisi vs varsa onları da yanınıza alın. T.H.H ya valilik ya da kaymakamlık içerisinde olur.
3 ay boyunca servis bana dönüş yapmadığı için yeni telefon almak zorunda kaldım bu yüzden tamir değil para iadesi istiyorum deyin.
Elimde fatura, kutusu, şarj aleti, kulaklık ve servise verdiğimde bana verdikleri kağıt durmakta. Birde merak ettiğim bu dosyaların orjinalleri yerine fotokopisini götürsem olur mu?

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yetiskinx

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
a2 lite
Konular
17
Yüzsüzlüge bak. 3 ay beklet sonra gel tamir oldu al de..
Şöyle de yapabilirsiniz, telefonun ikinci el fiyatı sıfır fiyatını geçmiştir, alıp satın:))
Fiyatı daha aşağıda pek iyi bir cihaz değil verecekleri para 930tl zaten

serdar48

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Konular
6
Elimde fatura, kutusu, şarj aleti, kulaklık ve servise verdiğimde bana verdikleri kağıt durmakta. Birde merak ettiğim bu dosyaların orjinalleri yerine fotokopisini götürsem olur mu?

T.H.H'ne sen hepsini götür fotokopisi olur derlerse çektirir verirsin.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Gelen mesajın ekran görüntüsünüde al

yetiskinx

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
a2 lite
Konular
17

serdar48

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Serdar
Cihazım
Mi Note 3
Konular
6
Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi[/QUOTE

Burada önemli olan ne kadar para alacağın değil!
Bu sorumsuzluklarının bir bedeli olacağının farkına varmalarını ve sizden sonra mağdur olacakların önüne geçmek olacak.

Kolay gelsin,asla peşini bırakma.....[

musti2307

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa AKIN
Cihazım
Mi8
Meslek
Satın Alma
Konular
14
Hatta almak zorunda kaldığın cihazın parasını ödemeli adi herifler. Bence cimer bimer hepsine de mail at ihtar gönder gerekirse noterden.

yetiskinx

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
İbrahim
Cihazım
a2 lite
Konular
17
Peşindeyim hocam gelişmeleri buradan yazarım.

Üst Alt