Rehber [Türkçe] Flasher Toolkit Mi 5 - ROOT, TWRP Hızlı Basit ve Kolay Yükleme Anlatımı

vega1977

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Haşim
Cihazım
Mi5 pro
Konular
2
device tampered false
device unlocked true
yazıyor her yolu denedim çimn devoloper lurdum gene % 50 de kaldı bootloader açık yazıyor ama bilemediğim bir hata var root ve twrp kurulmuyıot her denememde brick oldu siyah ekranda kaldı ne yapmam lazım çince mi flash la fastboot romu atınca açılıyor başka hiç bir şekilde açılmıyor bootloader açık ise neden işlem yapılamıyor kapalı ise neden açık yazıyor ve de o kadar ugraşmama ragmen açılmıyor bu konuda yardımcı olabilecek birisi varmı

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
device tampered false
device unlocked true
yazıyor her yolu denedim çimn devoloper lurdum gene % 50 de kaldı bootloader açık yazıyor ama bilemediğim bir hata var root ve twrp kurulmuyıot her denememde brick oldu siyah ekranda kaldı ne yapmam lazım çince mi flash la fastboot romu atınca açılıyor başka hiç bir şekilde açılmıyor bootloader açık ise neden işlem yapılamıyor kapalı ise neden açık yazıyor ve de o kadar ugraşmama ragmen açılmıyor bu konuda yardımcı olabilecek birisi varmı

Hocam eğer fastboot ile rom atabiliyorsanız kilit açılmıştır ki bu durumu zaten yaptığınız kontrollerde de görmüşsünüz. Farklı bir TWRP dosyasını yüklemeyi deneyebilirsiniz. Aslında cihaz fastboottayken direk flash bootimg komutu yerine boot boot.img komutunu kullanırsanız cihazınız bootloop'a düşse bile yeniden rom kurmak zorunda kalmadan başka dosya deneyebilirsiniz.

sw33tking

Offical Developer
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk K
Cihazım
Redmi 6 Pro
Meslek
Technician
Konular
90
device tampered false
device unlocked true

yapamadıysanız özelden ulaşın bana ;)

irep32

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mi5
Meslek
Öğrenci
Konular
26
hocam twrp yükleyebildim ancak twrp üzerinden rom kurup , sonra tekrar twrp ye girmek istediğimde girmiyor. telefon resmi olan mi.pc.suite diye bir sayfa açılıyor

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
hocam twrp yükleyebildim ancak twrp üzerinden rom kurup , sonra tekrar twrp ye girmek istediğimde girmiyor. telefon resmi olan mi.pc.suite diye bir sayfa açılıyor

Demekki TWRP kurulmamış Bootloader kilidiniz açık mı?

Mrradon

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mahmet
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
0
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Öne Çıkanlar:
  • Mi 5 / Pro desteği (daha fazla cihaz desteği sağlanması içinde çalışmalar devam ediyor)
  • Flash Official TWRP 3.0.2-0
  • Flash Stock ROM Recovery Image
  • Cihaz OEM bilgileri - Bootloader bilgileri
  • ROOT
  • Sorunsuz

Temel Gereksinimler:
  • Bootloader kilidi açık olmalıdır.
  • USB DATA kablosu (data kablosu olması öenmlidir çakma kabloların bazıları sadece şarj işlemine yaramaktadır.)
  • İşlemlere başlamadan önce bilgisayarınızın sürücü imza zorlamasını devre dışı bırakmanız gerekmektedir.
  • USB hata ayıklamayı açın - Ayarlar > Ek ayarlar > Geliştici seçenekler > USB hata ayıklama- Aktif (Eğer geliştirici ayarlar görünmüyor ise telefon hakkında bölümünde ki MIUI versiyonu yazan bölümü hızlıca 5-6 kez dokununn ve geliştirici seçenekler açılacaktır.)
  • En az %50 batarynızın olması tavsiye edilir.
Kullanımı
  • Dosyayı indiri içinde .bat dosyasını çalıştırın yapmak istediğiniz işlemin madde numarasını girerek enter diyin.
  • Root için update super su dosyasını telefon atmış olmanız gerekmektedir

Gerekli dosyalar:
Türkçe Flasher Toolkit

mi5s plus ta aynı şekilde mi root yapılıyor?

SMYRNA35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
uĞUR
Cihazım
mi5
Konular
1
Başka yoldan twrp yükleyebiliyordum ancak twrp üzerinden rom kurup , sonra tekrar twrp ye giremiyordum. Sizin konunuz sayesinde istediğim anda twrp ye giriyorum.

tahayusuf23

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Taha Yusuf
Cihazım
Mİ5
Konular
25
Bu toolkit ile Twrp yükleyebiliyor muyuz ?

Üst Alt