Sohbet Trafik ihlali yapan sürücüyü nasıl şikayet edebilirim ?

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi
Konular
155
Merhaba arkadaşlar,

Artık gerçekten bıktığım ve insanların kendi hatalarını bile bile üste çıkma duygusu mu diyeyim düşüncesizliği mi artık sıkıldığım için bu konuyu açmak istedim bilenleriniz vardır diye. Bugün eve gelirken bir bmw aracını yaya yolunun resmen ortasına yamuk yumuk park etmiş bende aracının fotoğraflarını çektim. Aracın fotoğraflarını çekerken de biri söyledi sanırım yanıma geldi bir güzel azarladı. Aracın arkasından dolanıpta geçemiyormusun diye :) Yaşlısı var yoldan geçecek aracın arkasından dolanıp yaya yolunun içinden değilde araçlar vızır vızır geçerken yaya yolunun tam gerisinden geçmek zorunda kalıyor. Elimdeki aracın plakası ve fotoğraflarıyla internet üzerinden şikayet edebiliyormuyum bileniniz varmıdır ? Normalde hiç aldırış etmeyip, böyle duyarsız kişilikler ile muhattap olmak dahi istemezdim ama sonrada düşünüyorum ben olmayayım başkası olmasın memlekette istedikleri gibi at oynatıyorlar belki bir nebze ceza almasını sağlayabiliriz. Hatasını bildiği içinde üste çıktıkça çıktı tabi..

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
205
Bir zamanlar EGM Mobil uygulamasında şikayet bölümü vardı. Bende ordan şikayette bulunmuştum ama birşey çıktımı bilmiyorum. Kaldırıma park etmiş olan minibüsü çekip göndermiştim. Hatta o zamanlar emniyet şeridini ihlal eden kullanıcı ve çakarlı boş gidenleride insanlar bu uygulama üstünden şikayet ediyorlardı. Sonra çok şikayet ile başa çıkamadılar heralde :)

Toorop

Premium Üye
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ceyhun
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
4
Benzer durum daha önce başıma geldi hatta yaya şeridine park edeceğini anladığımdan adım attım ışığın yanmasını bekler gibi, üzerime sürdü arabayı ve yanındaki peynirle beraber artislik yaparak arabadan indi. Hemen telefonu elime alıp arkasına geçtim plakayla beraber yaya şeridinde olduğu görülecek şekilde bir arkadan bir önden sürücü koltuğunun boş olduğu görülecek şekilde fotoğraflarını çektim. Ben karşıya geçtikten sonra paşa paşa gelip çekti arabasını ama ben yine de tüm detayları yazarak, üzerime sürdüğünü de belirterek egm uygulamasından şikayette bulundum, geri dönüş olmadı ne olduğunu da bilmiyorum. O aralar play storeda vardı uygulama, direk site de var şikayet için
İstanbul'da whatsapp ihbar hattı vardı o zaman sanırım ama Ankara'da yoktu, şu an baktığıma göre İstanbul, Ankara ve İzmir'de var sadece. Bazı yerlerde bu numaraların uyuşturucu ihbar, bazı yerlerde de trafik için olduğu yazıyor fakat hangisi doğru olduğunu bilmiyorum maalesef.

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Xiaomi
Konular
155
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benzer durum daha önce başıma geldi hatta yaya şeridine park edeceğini anladığımdan adım attım ışığın yanmasını bekler gibi, üzerime sürdü arabayı ve yanındaki peynirle beraber artislik yaparak arabadan indi. Hemen telefonu elime alıp arkasına geçtim plakayla beraber yaya şeridinde olduğu görülecek şekilde bir arkadan bir önden sürücü koltuğunun boş olduğu görülecek şekilde fotoğraflarını çektim. Ben karşıya geçtikten sonra paşa paşa gelip çekti arabasını ama ben yine de tüm detayları yazarak, üzerime sürdüğünü de belirterek egm uygulamasından şikayette bulundum, geri dönüş olmadı ne olduğunu da bilmiyorum. O aralar play storeda vardı uygulama, direk site de var şikayet için
İstanbul'da whatsapp ihbar hattı vardı o zaman sanırım ama Ankara'da yoktu, şu an baktığıma göre İstanbul, Ankara ve İzmir'de var sadece. Bazı yerlerde bu numaraların uyuşturucu ihbar, bazı yerlerde de trafik için olduğu yazıyor fakat hangisi doğru olduğunu bilmiyorum maalesef.

Teşekkür ederim buradan ihbarda bulundum umarım gereken cezayı alır.

Üst Alt