Uygulama Tipatch - TWRP ile SD Kart-Resim-Video-Müzik Dahil Tüm Dosyaları Yedekleme

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
TWRP ile yedek almak ne yazık ki, fotoğraflarınızı, videolarınızı, indirmelerinizi, oyun verileri
ve diğer çeşitli dosyaları depolayan SD kart veya Dahili Depolama'yı içermez.
Sadece uygulama ve sistem yedeklerini alı
r.
Bu paylaştığım programla mevcut kullandığımız TWRP'yi yamalayarak
tüm cihaz yedeğinizi alıp tekrar kullanmak üzere saklayabilirsiniz.
Veya tam bir sıfırlama sonrası yedeğinizi tek tuşla geri yükleyebilirsiniz.
Exynos, Snapdragon, Kirin ve MediaTek cihazlarında çalıştığı onaylandı.

Çok Önemli Not: Yedeğiniz hala telefonunuzda iken asla Sdkart-Dahili depolama(İnternal Storage)silme işlemi veya Veriyi biçimlendir(Format data) yapmayınız. Konusunda takip ettiğim kadarıyla çoğu kullanıcı verilerini kaybetmiş. Çünkü herkes nasıl olsa yedeği aldım diyerek Telefonuna Hard Reset/Factory Reset uygulamış. Yedeği aldıktan sonra telefon hafızasını silerseniz tüm yedekleriniz silinir. Sizler bu hataya düşmeyin ve mutlaka almış olduğunuz yedeğinizi başka bir yere aktarın. Her ihtimale karşı bu kul yapısı geri yükleme de hatalar olacaktır. O yüzden tavsiyem her ne kadar yedek almış olsanızda önemli dosyalarınızı Pc veya harici bir depolamaya yedekleyin. Bu uygulama sadece zamandan tasarruf etmek ve basit bir şekilde yedek alıp, geri yükleme yapmak içindir

Patch yapmadan önceki yedekleme alanı resimde görüldüğü gibi 9.730 Mb yani sadece sistem yedeğini alıyor

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Patch yaptıktan sonra ise yedek almaya çalıştığımızda 42.707 mb lık dev bir yedek oluşturuyor

Görüldüğü gibi yedek almaya 64 gblık depolama alanım yetmediği için başlatılamadı.

Cihazınız Rootlanmış ise, mevcut yedeğinizi tek dokunuşla geri yükleyebilirsiniz.(Restore Backup)
Cihazınız Rootlu değilse yedeğinizi input Source'den seçip düzeltmeniz gerekli.
Output destinationdan düzeltilmiş yedeğinizin nerede saklanacağını seçiyorsunuz ve geri yükleme yapıyorsunuz.
Not: Rootsuz yöntemi pek önermiyorum çünkü düzeltme konusunda sıkıntı çıkarsa verileriniz kaybolabilir.

Rootlu/Rootsuz Uygulama ekran görüntüsü

Delete backup- Yedeğinizi siler
Restore Backup-Yedeğinizi geri yükler
Undo patch- Yamalanmış TWRP yi normale döndür
Patc- TWRP yamalar

Yapımcı

Sizlerde de benim gibi yedek alırken depolama alanı yetersizliği ile karşı karşıya kalırsanız alttaki linke giderek
vermiş olduğum program veya komut sistemi ile Yedeğinizi direk Pcye yükleyebilirsiniz

Rehber - Komut Sistemiyle TWRP Yedeğini Pc'ye Aktarma ve Geri Yükleme+ Program Eklendi

Resimde görüldüğü gibi yine aynı şekilde 42.707 mb'lık yedeğinizi Pcye yedekleme başlatıldı

ZENGİN

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mi 13
Meslek
Eğitim Yöneticisi
Konular
9
Sd karta direk yedekleme yapılır sanırım.

Bilgiyi paylaşmak güzeldir. MI 6 dan yazıldı.

MHG

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet Hayri
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
5
Elinize sağlık, teşekkürler...

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

by_hector

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Mi9T
Meslek
Topoğraf
Konular
60
TWRP ile yedek almak ne yazık ki, fotoğraflarınızı, videolarınızı, indirmelerinizi, oyun verileri
ve diğer çeşitli dosyaları depolayan SD kart veya Dahili Depolama'yı içermez.
Sadece uygulama ve sistem yedeklerini alı
r.
Bu paylaştığım programla mevcut kullandığımız TWRP'yi yamalayarak
tüm cihaz yedeğinizi alıp tekrar kullanmak üzere saklayabilirsiniz.
Veya tam bir sıfırlama sonrası yedeğinizi tek tuşla geri yükleyebilirsiniz.
Exynos, Snapdragon, Kirin ve MediaTek cihazlarında çalıştığı onaylandı.

Çok Önemli Not: Yedeğiniz hala telefonunuzda iken asla Sdkart-Dahili depolama(İnternal Storage)silme işlemi veya Veriyi biçimlendir(Format data) yapmayınız. Konusunda takip ettiğim kadarıyla çoğu kullanıcı verilerini kaybetmiş. Çünkü herkes nasıl olsa yedeği aldım diyerek Telefonuna Hard Reset/Factory Reset uygulamış. Yedeği aldıktan sonra telefon hafızasını silerseniz tüm yedekleriniz silinir. Sizler bu hataya düşmeyin ve mutlaka almış olduğunuz yedeğinizi başka bir yere aktarın. Her ihtimale karşı bu kul yapısı geri yükleme de hatalar olacaktır. O yüzden tavsiyem her ne kadar yedek almış olsanızda önemli dosyalarınızı Pc veya harici bir depolamaya yedekleyin. Bu uygulama sadece zamandan tasarruf etmek ve basit bir şekilde yedek alıp, geri yükleme yapmak içindir

Patch yapmadan önceki yedekleme alanı resimde görüldüğü gibi 9.730 Mb yani sadece sistem yedeğini alıyor

Patch yaptıktan sonra ise yedek almaya çalıştığımızda 42.707 mb lık dev bir yedek oluşturuyor

Görüldüğü gibi yedek almaya 64 gblık depolama alanım yetmediği için başlatılamadı.

Cihazınız Rootlanmış ise, mevcut yedeğinizi tek dokunuşla geri yükleyebilirsiniz.(Restore Backup)
Cihazınız Rootlu değilse yedeğinizi input Source'den seçip düzeltmeniz gerekli.
Output destinationdan düzeltilmiş yedeğinizin nerede saklanacağını seçiyorsunuz ve geri yükleme yapıyorsunuz.
Not: Rootsuz yöntemi pek önermiyorum çünkü düzeltme konusunda sıkıntı çıkarsa verileriniz kaybolabilir.

Rootlu/Rootsuz Uygulama ekran görüntüsü

Delete backup- Yedeğinizi siler
Restore Backup-Yedeğinizi geri yükler
Undo patch- Yamalanmış TWRP yi normale döndür
Patc- TWRP yamalar

Yapımcı

Sizlerde de benim gibi yedek alırken depolama alanı yetersizliği ile karşı karşıya kalırsanız alttaki linke giderek
vermiş olduğum program veya komut sistemi ile Yedeğinizi direk Pcye yükleyebilirsiniz

Rehber - Komut Sistemiyle TWRP Yedeğini Pc'ye Aktarma ve Geri Yükleme+ Program Eklendi

Resimde görüldüğü gibi yine aynı şekilde 42.707 mb'lık yedeğinizi Pcye yedekleme başlatıldı

Hocam anlatım biraz eksik gibi uygulamayı nasıl kullanıcaz twrp ile nasıl ilişkilendireceğiz biraz açar mısınız

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181

by_hector

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Mi9T
Meslek
Topoğraf
Konular
60
Uygulamayı marketten indirin ve Patch tuşuna basın
Öyle yaptım şuanda sadece uygulama verilerini resimleri ve müzikleri yedeklemem için hangi seçeneği seçmem gerekiyor twrpde sadece data yı mı

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Öyle yaptım şuanda sadece uygulama verilerini resimleri ve müzikleri yedeklemem için hangi seçeneği seçmem gerekiyor twrpde sadece data yı mı

Twrp ekranında öyle bir seçim şansınız yok. Veriyi seçtiğiniz zaman bu uygulamayı da kullanıyorsanız tüm dosyalarınızın yedeklerinizi alır. Bunu resimde gördüğünüz yedekleme boyutundan anlayabilirsiniz

by_hector

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Mi9T
Meslek
Topoğraf
Konular
60
Twrp ekranında öyle bir seçim şansınız yok. Veriyi seçtiğiniz zaman bu uygulamayı da kullanıyorsanız tüm dosyalarınızın yedeklerinizi alır. Bunu resimde gördüğünüz yedekleme boyutundan anlayabilirsiniz
Yani demek istediğim yeni rom kuracagım iki romun sistem dosyaları çakışmasın istiyorum geri yükleme yaparken kişisel verileri alıp sistemi almak istemiyorum rom dosyaları hariç herşeyi almak

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Yani demek istediğim yeni rom kuracagım iki romun sistem dosyaları çakışmasın istiyorum geri yükleme yaparken kişisel verileri alıp sistemi almak istemiyorum rom dosyaları hariç herşeyi almak

Sistem,sistem imaji, satıcı vs. Seçmeden sadece veri seçmeyi deneyin. Ama yedekleme boyutunu mutlaka kontrol edin. Eğer resim video müzik vs yedeklerinizi alıyorsa boyutu büyük olmalı. Bu konudan Sorumluluk kabul etmiyorum :)

Üst Alt