Rehber This MIUI version cant be installed on this device çözümü

mini

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mini
Cihazım
mi mix 2s
Konular
1
öncelikle merhaba buralarda yeniyim ama önemli bir durumla karşılaşıp aştığımı düşünüyorum, çözüm ararken bulamamış olmam bu başlığı açmaya itti beni.
Bu ay Çinden Xiaomi mi mix 2s aldım. Çin romu yüklü şekilde geldi haliyle. o yüzden unlock işlemi yapıp global rom kurmayı düşündüm.

Unlock işlemini yaptım, ardından kuruluma geçtim. XiaoMiFlash uygulamasıyla indirdiğim global romu yükledim ve karşıma resimdeki gibi bir ekran geldi.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

telefonun içindeki çin romu silinmişti. Benim kurmaya çalıştığım rom ise uygun değil görünüyordu. Sürekli boot ekranında telefon. PCSuite bağlanmıyor, asistana ulaşamıyorum.
Son çare teknik servise götürmeye karar verdim. 70-100 tl arasında bir fiyat biçtiler ama farklı bir sıkıntısı çıkarsa fiyat değişebilir diyerek.
Götürmeden önce de unlock işlemini yaptığım uygulamayı tekrar açıp telefona tekrar unlock işlemi uygulayıp reboot ettim,
VE ÇALIŞTI.
Çok sancılı 1 ay geçirdim ama sonunda düzeldi. Umarım faydalı olur.

Pegasus__

..::FreeDoom::..
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Hocam esasen rom yüklerken alt tarafta bulunan "Clear_and_lock" seçeneği işaretli halde bırakmışsınızdır.
Buda BL kilidinin tekrar kapanmasına ve cihazın fabrikadan yüklü olmayan OS açmaya çalışması ile çakışmasına neden oluyor. Çözümünüz doğru fakat Mi Flash kullanırken alt taraftaki seçeneklere dikkat etmezseniz aynı problem tekrar karşınıza çıkacaktır. Kolay gelsin.

Oyla:

mini

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
mini
Cihazım
mi mix 2s
Konular
1
Hocam esasen rom yüklerken alt tarafta bulunan "Clear_and_lock" seçeneği işaretli halde bırakmışsınızdır.
Buda BL kilidinin tekrar kapanmasına ve cihazın fabrikadan yüklü olmayan OS açmaya çalışması ile çakışmasına neden oluyor. Çözümünüz doğru fakat Mi Flash kullanırken alt taraftaki seçeneklere dikkat etmezseniz aynı problem tekrar karşınıza çıkacaktır. Kolay gelsin.
Aaa çok teşekkür ederim haklısınız şimdi anladım, dediğim gibi yeni olunca :(

Oyla:
Üst Alt