Yardım The system has been destroyed

heathrow

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Candaş
Cihazım
S8
Konular
25
fastboot oem lock komutunu yazdım ve cihaz açılmıyor. acil yardım lütfen. recovery mode'a giremiyorum. fastboot mode'a girebiliyorum.

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.181
Bootloader kilidini neden kapatma gereği duydunuz ki. Sanırım şuan yapmanız gereken en baştan rom atmak tabi bunuda test point ile yapmanız gerek. Zenex size daha net bilgi verecektir.

Oyla:

Iggy Azalea

.
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
RedmiNote 9 PRO
Konular
28
Hocam fastboot modda MI unlock programı ile tekrar kilidi açmayı denediniz mi? Açılıp sonradan kapatılan kilit tekrar program ile kolayca açılıyor diye biliyorum, ben de rom yükleme sonucu bl'yi kilitlemiştim program ile açtım tekrardan.

Oyla:

heathrow

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Candaş
Cihazım
S8
Konular
25
Hocam fastboot modda MI unlock programı ile tekrar kilidi açmayı denediniz mi? Açılıp sonradan kapatılan kilit tekrar program ile kolayca açılıyor diye biliyorum, ben de rom yükleme sonucu bl'yi kilitlemiştim program ile açtım tekrardan.
Çok teşekkür ederim hocam, Allah sizden razı olsun.

Oyla:

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Hocam daha dün kapatmamanız gerektiğini söylemiştik ama dinlemeyip "afedersiniz" bu gereksiz maceraya girişmişsiniz.
Son durum nedir?

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

heathrow

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Candaş
Cihazım
S8
Konular
25
Hocam daha dün kapatmamanız gerektiğini söylemiştik ama dinlemeyip "afedersiniz" bu gereksiz maceraya girişmişsiniz.
Son durum nedir?

Hocam forumda farklı konularda farklı şeyler söyleyenler oldu. Hatta bir arkadaş teşvik etti, telefona kesinlik zarar gelmeyeceğini söyledi. Başımdan aşağı kaynar sular döküldü, ekrandaki uyarıyı görünce. Recovery açmıyor, fastboot açıyor sadece, telefon açılmıyor. Alnımdan şapır şapır terler akıyordu. Neyse ki kurtardık. Başka forum olsa, hemen yardımcı olmazlardı, beklemek zorunda kalırdım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yok hocam, Snapdragon işlemcili cihazların imei'si kolay kolay silinmez, cihaza o kadar sıfırlama yaptım, o kadar hem custom hem stock rom yükledim, bazıları TWRP bazıları fastboot şekilde, arada BL kilidini kapatıp açtığımda oldu, hiç bir işlemde imei silinmedi, ama siz yinede TWRP'den full backup, yada sadece EFS yedeğini alabilirsiniz, imei silinme gibi bir durumdan EFS yedeğinden kullandığınız imei'ye tekrar dönüş yapabilirsiniz.
Konu içerisinde yardımcı olan arkadaş, aynı zamanda daha önce bootloader kilidini kapatmanın sorun olmayacağını söylemişti :)

Oyla:

heathrow

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Candaş
Cihazım
S8
Konular
25
Son durum nedir?

Bu maceraya girişmemin nedeni; cihazın daha güvenli olacağını düşünüyor olmamdı, hocam. Doğruluk payı var mıdır bu düşüncede?

Oyla:

w00t

Gusto XIII
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kemal
Cihazım
Mi 8
Konular
11
Rootlamazsanız BL nin açık ya da kapalı olması hiç bir anlam ifade etmez.

Oyla:
Üst Alt