Recovery [Test] TWRP 3.7.0 - Apollo

symbuzzer

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Ali BEYAZ
Cihazım
Mi 10T Pro
Konular
30
Herkese merhabalar. Mi 10T ve Pro'da TWRP olayı biraz sıkıntılı biliyorsunuz. Mevcut TWRP'lerin hepsi başka MSM8250 cihazlardan ya portlanmış ya da onların device-tree'leri ile derlenmiş. Böyle olunca cihaza özgü olmayan ve bir çok özelliği çalışmayan farklı farklı TWRP'ler ortaya çıkmış.

Bu sorunu çözmek adına; çalışmayan özellikleri ya fixleyip ya da kaldırarak, fstab ve flag'leri cihaza özgü hale getirerek kendim bir TWRP geliştirdim. Kendi cihazımda başarı ile test ettim. Ancak Mi 10T için çok fazla custom rom olduğundan /data bölümünün şifresinin çözülüp çözülememe durumunu her ROM için arı ayrı test edemedim. Sizlerden ricam "fastboot boot twrp_3_7_0_12-124705.img" komutu ile kendi recovery'inizin üzerine yazmadan benim recovery'imi çalıştırmanız ve şifrenizi girerek /data bölümüne erişip erişemediğinizi kontrol etmeniz. Buraya kadar yazdıklarımdan hiç bir şey anlamadıysanız lütfen uygulamayın.

Sonucu şu şablona uygun şekilde konuya cevap yazarak bildirebilirseniz sevinirim:
-Mi 10T Pro - AlphaDroid 1.10 Android 13 - çözüyor
-Mi 10T - PixelExperiencePlus 13 - çözmüyor

Eğer recovery'i kalıcı olarak kullanmak isterseniz de "fastboot flash recovery twrp_3_7_0_12-124705.img" komutunu kullanabilirsiniz.

Bu sürümde neler değişti:
- Çalışmayan Magisk ve Unofficial Magisk yükleme ve Boot yamalama özelliği kaldırıldı.
- Çalışmayan AVB2.0 yamalama ve yükleme ve Boot yamalama özelliği kaldırıldı.
- Yedekleme menüsünde görünen partition'lar cihaza özgü hale getirildi.
- Diğer dil dosyalarındaki çeviri hataları sebebiyle sadece İngilizce dil bırakıldı. (Türkçe yok ve gelmeyecek)
- OTA güncelleme özelliğindeki sorun giderildi ve çalıştığı test edildi.
- Format menüsünde cihazın brick olmasına yol açacak partition'ların sillinmesi engellendi.

Link:

Üst Alt