Yardım Test Point Xiaomi Mi5x SONRASI EKRAN GİTTİ

Zeurest

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ferhat
Cihazım
Mi 6
Konular
5
Merhaba dün akşam telefonuma rom yüklemek istedim bootloder kilidi açıktı global rom yükledim rom sonrası bootloder kilidi kapandı ve telefon hiç açılmadı sadece fast boot menusune giriyordu. Naptıysam saatlerce uğraştım bootloder kilidini açamadım ertesi gün yani bugün careyi telefonun icini açıp rom yüklemekte buldum ekranım calışıyordu içini açtıktan sonra cımbızla o iki noktaya dokunduktan sonra ekran gitti ve bir daha gelmedi romu falanda yükledim telefon açılıyor ancak ekran yok ama dokunmatik sesleri geliyor ekrana dokununca tepki veriyor ancak ışık yok. Yardımcı olursanız sevinirim

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23
Merhaba dün akşam telefonuma rom yüklemek istedim bootloder kilidi açıktı global rom yükledim rom sonrası bootloder kilidi kapandı ve telefon hiç açılmadı sadece fast boot menusune giriyordu. Naptıysam saatlerce uğraştım bootloder kilidini açamadım ertesi gün yani bugün careyi telefonun icini açıp rom yüklemekte buldum ekranım calışıyordu içini açtıktan sonra cımbızla o iki noktaya dokunduktan sonra ekran gitti ve bir daha gelmedi romu falanda yükledim telefon açılıyor ancak ekran yok ama dokunmatik sesleri geliyor ekrana dokununca tepki veriyor ancak ışık yok. Yardımcı olursanız sevinirim
Yaptığınız işlemlerden dolayı telefonunuzda donanımsal arıza meydana gelmiş olabileceğini üzülerek size söylemek zorundayım.
"Ses kısma"+"güç" tuşlarına basılı tutarak telefonunuzu fastboot moduna alıp mi flash tool ile stock rom yüklemeyi deneyin.
Fastboot modundayken telefonu bilgisayara bağlayıp minimal adb&fastboot uygulamasını açın ve "fastboot devices" komutunu yazdığınızda telefonunuza ait bir id ve karşısında "device" yazısı görürseniz fastboot moduna geçmiş demektir. Bu durumda mi flash tool ile stock rom yüklemesi yapabilirsiniz.
En olası çözüm budur.
Bu işlemler sonrasında mi flash tool uygulamasında "success" yazısını görürseniz başarılı bir şekilde stock rom yüklenmiş demektir ve hala ekranda bişey göremediyseniz ekranı değiştirmek veya servise göndermekten başka yapabileceğiniz bişey yok maalesef.

Oyla:

Zeurest

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ferhat
Cihazım
Mi 6
Konular
5
Yaptığınız işlemlerden dolayı telefonunuzda donanımsal arıza meydana gelmiş olabileceğini üzülerek size söylemek zorundayım.
"Ses kısma"+"güç" tuşlarına basılı tutarak telefonunuzu fastboot moduna alıp mi flash tool ile stock rom yüklemeyi deneyin.
Fastboot modundayken telefonu bilgisayara bağlayıp minimal adb&fastboot uygulamasını açın ve "fastboot devices" komutunu yazdığınızda telefonunuza ait bir id ve karşısında "device" yazısı görürseniz fastboot moduna geçmiş demektir. Bu durumda mi flash tool ile stock rom yüklemesi yapabilirsiniz.
En olası çözüm budur.
Bu işlemler sonrasında mi flash tool uygulamasında "success" yazısını görürseniz başarılı bir şekilde stock rom yüklenmiş demektir ve hala ekranda bişey göremediyseniz ekranı değiştirmek veya servise göndermekten başka yapabileceğiniz bişey yok maalesef.
Merhaba romu yükledim ancak dediğim gibi ekran gitti telefon açılıyor ekran ışıkları yanıyor ama ekran ışığı yok bugün telefonu servise götürdüm eminönündeki xiomi teknik servise ve telefonda bir sıkıntı yoktu telefon açılıyordu sadece ekran yoktu ama nolduysa bilmiyorum oraya gidince telefon hiç tepki verememeye başladı nolduğunu zerre kadar anlamadım bu bendeki şansmıdır kadermidir inanki anlamadım delirmek üzereyim neden böyle oldu telefon tepki vermiyor önceden titreyip acılıyordu şimdi oda gitti sadece bildirim ışığı yanıyor telefonu bilgisayara bağladılar rom yüklemek için ama bilgisayarda görmedi telefonun sadece bildirim ışığı yanıyor. Bir iki hafta kalmasını sorunun anakarttan olduğunu söylediler tamirin kesin olup olmadığı bilinmiyormuş belki tamirde olmayabilirmiş

Oyla:

Ayyıldız

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mİ 8 LTE
Konular
18
benimde aynisi 5x de basima
geldi dedin yere xiaomi servise gonderdim emmc entegre degisimi dediler 350 lira 15 gun islem gorecekmis.

Oyla:

Zeurest

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ferhat
Cihazım
Mi 6
Konular
5
benimde aynisi 5x de basima
geldi dedin yere xiaomi servise gonderdim emmc entegre degisimi dediler 350 lira 15 gun islem gorecekmis.
bendede aynısını söylediler ancak bugün arayıp telefonu denediklerini olmadığını söylediler yani resmen telefon çöp oldu

Oyla:

Ayyıldız

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mİ 8 LTE
Konular
18
rezillik bu iste birseyler var. telefon resmen kendini imha etti. Artik guncellemede ne yapiyorlarsa bu isin peşini birakmiycam . yakinda gorursun parali serverler cikacak bunun icin ben bunun icin her yola basvurcam. karalama politikasi insanlar bunlara para veriyor. resmen cihaza yazilim atmamizi beklediler. atinca telefon imha oldu. telfonu bu salimi verdin.

Son düzenleme:
Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
2 gün önce bende böyle bir problem yaşadım. Nougattan oreo ya geçerken oldu. Lakin fastboot modda mi flash ile sıfırdan rom kurdum, sadece giden fotoğraflarıma üzülüyorum. Her şey silindi. Sizinkilerin düzelmeme sebebi bu cihazda iki çift bootloader bulunması benimki tiffany bootloaderli yani sorunsuz model diğer model de tissot bootloaderli eğer cihazınız böyle ise çöp olması normal, bir de geliştirici seçeneklerinden usb hata ayıklamayı kapatmayın açık kalsın. Adb den rom atarken çok gerekli.

Oyla:

Zeurest

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ferhat
Cihazım
Mi 6
Konular
5
rezillik bu iste birseyler var. telefon resmen kendini imha etti. Artik guncellemede ne yapiyorlarsa bu isin peşini birakmiycam . yakinda gorursun parali serverler cikacak bunun icin ben bunun icin her yola basvurcam. karalama politikasi insanlar bunlara para veriyor. resmen cihaza yazilim atmamizi beklediler. atinca telefon imha oldu. telfonu bu salimi verdin.
Ya bakın benim anlamadığım birşey var telefonun tuşlarına basarsınız hiç elektirik almaz hiç bildirim ışığı falan bile yanmaz anlarım derim tamam telefon elektrik almıyor. Ama öyle birşeyde yok telefonun bildirim ışığı yanıyor yani telefon hayatta oldığunun belirtisini veriyor ben vazgecmedim kardeşim bugün tekrar eminönüne gidip bir başka telefoncu buldum oranın en iyileriymiş netten araştırdım ve telefonu bugün oraya götürdüm akşam üstü telefona baktı ve biz bunu yaparız ama 200TL tutar dedi bende çöpe gitmesindense o fiyatta razı oldum ve telefonu bıraktım yarın arayacaklar bakalım İnşallah olur.

Oyla:

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Hocam global rom bu cihaz için yok hangi romu flasladiniz? Mi flash ile rom flasladi iseniz aşağıda seçeneklerde bootloader kilidini kapatı seçerek flaslamissiniz yoksa bootloader kilitlenme.

Oyla:
Üst Alt