Rom Temiz kurulum

xomamme

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şaomi
Cihazım
13T PRO
Konular
12
Merhabalar, ses kısma tuşu bozulduğundan dolayı (kutudan çıkan kılıfın ses kısma tuşuna tam oturmamasından dolayı oldu) cihazı 2. kez genpa'ya göndereceğim (ilki kronik yavaş gps) göndermeden önce cihazı sıfırlayacağım. ancak aklıma bir soru takıldı ben miuiden hypere OTA ile geçmiştim. şimdi temiz bir kurulum yapmak adına TWRP ile cihazı sıfırlayıp cihazın içine rom atıp sıfırdan yüklemek mi mantıklı yoksa doğrudan cihazı sıfırlarsam aynı işi görür mü? (BL kapalı)

Son düzenleme:

karya48

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
S24 Ultra
Konular
3
Merhabalar, cihazı 2. kez genpa'ya göndereceğim (ilki kronik yavaş gps) göndermeden önce cihazı sıfırlayacağım. ancak aklıma bir soru takıldı ben miuiden hypere OTA ile geçmiştim. şimdi temiz bir kurulum yapmak adına TWRP ile cihazı sıfırlayıp cihazın içine rom atıp sıfırdan yüklemek mi mantıklı yoksa doğrudan cihazı sıfırlarsam aynı işi görür mü? (BL kapalı)

Garantili cihaz ve bl kapalı nasıl twrp yükleyeceksiniz?

Tüm hesaplardan çıkış yapıp fabrika ayarlarına dönün....

Bibergolge

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Lg g4
Konular
10
Merhabalar, cihazı 2. kez genpa'ya göndereceğim (ilki kronik yavaş gps) göndermeden önce cihazı sıfırlayacağım. ancak aklıma bir soru takıldı ben miuiden hypere OTA ile geçmiştim. şimdi temiz bir kurulum yapmak adına TWRP ile cihazı sıfırlayıp cihazın içine rom atıp sıfırdan yüklemek mi mantıklı yoksa doğrudan cihazı sıfırlarsam aynı işi görür mü? (BL kapalı)
Hocam cihaza twrp yokki, ayrica twrp olsa bile bl acmaniz gerekir bu işlem garantiyi devredışı bırakabilir bence hiç bulaşmayın sıfırlayin gönderin gitsin

xomamme

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Şaomi
Cihazım
13T PRO
Konular
12
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Garantili cihaz ve bl kapalı nasıl twrp yükleyeceksiniz?

Tüm hesaplardan çıkış yapıp fabrika ayarlarına dönün....

mi6da yapmıştım BL kilidini açmadan twrp ile stock rom yüklemiştim. sonra twrpyi silmiştim. böyle bir şey mümkün değil mi yoksa?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam cihaza twrp yokki, ayrica twrp olsa bile bl acmaniz gerekir bu işlem garantiyi devredışı bırakabilir bence hiç bulaşmayın sıfırlayin gönderin gitsin
aynen benim de niyetim garantiyi bozmak değil. sıfırdan temiz hyperos olsun diye düşünmüştüm. sonuçta miuiden hyperosa geçmesi ile sıfırdan hyperos kurulumu farklı olmaz mı?

Bibergolge

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Lg g4
Konular
10
mi6da yapmıştım BL kilidini açmadan twrp ile stock rom yüklemiştim. sonra twrpyi silmiştim. böyle bir şey mümkün değil mi yoksa?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

aynen benim de niyetim garantiyi bozmak değil. sıfırdan temiz hyperos olsun diye düşünmüştüm. sonuçta miuiden hyperosa geçmesi ile sıfırdan hyperos kurulumu farklı olmaz mı?
Belki stabilitede fark olabilir ama garanti açısından fark olacağını zannetmiyorum

Üst Alt