Çözüldü temiz güncelleme nasil yapilir?

Musty2442

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Android 7
Cihazım
Mi6
Konular
2
merhaba 1 haftalik mi6 kullanicisiyim daha once iphone kullaniyordum. iphone da diyelim ios 10 dan ios 11 e gececegik zaman temiz bir kurulum olsub diye yazilim dosyasini itunes uzerinden kurardim telefonuma acaba xiaomi icin boyle yeni yazilim kurulumu yapabilir miyim?root rom falan ugrasmak istemiyorum orjinal halinde nasil yapabilirim? miui 9 guncellemesi cikmis galiba ama benim telefonum 8.5.2 de ve guncelleme denetledigimde guncel uyarisi aliyorum.bu konu hakkinda fikri olan var midir?

son bir soru whatsapp da bazen mesaj geldigi zaman bildirim gelmiyor uygulamaya girince mesajlar ardi sira geliyor acaba yanlis bir ayar mi yaptim?

kiymetli cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim.

hiboz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hiboz
Cihazım
12 lite
Meslek
muallim
Konular
3
2 yoldan birini tercih edebilirsiniz.
1. Güncelleyici üzerinden normal şekilde güncelleme yapın. Güncellemeden sonra Araçlar-Güncelleyici-Sağ üstteki 3 nokta- Kurtarma modunda yeniden başlat - Wipe
2. Bilgisayar üzerinden mi flash programı ile. (Boatloader kilidi açık olmalı)

Miui 9 haftaya çıkacak. Acele etmeyin.

Whatsapp için;
Araçlar-Güvenlik-İzinler-Otomatik başlat' a ekleyin
Ayarlar-Pil-Uygulamaların Pil Kullanımını Yönet- Uygulama seç- Whatsapp- Kısıtlama Yok
Whatsapp açıkken anamenüye geçiş yapın. Sol tuşa (menü) basıp açık olan uygulamaları görüntüleyin. Whatsapp ı aşağı çekince "Kilitle" çıkar,. Kilitleyi seçin.

Son düzenleme:

Musty2442

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Android 7
Cihazım
Mi6
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2 yoldan birini tercih edebilirsiniz.
1. Güncelleyici üzerinden normal şekilde güncelleme yapın. Güncellemeden sonra Araçlar-Güncelleyici-Sağ üstteki 3 nokta- Kurtarma modunda yeniden başlat - Wipe
2. Bilgisayar üzerinden mi flash programı ile. (Boatloader kilidi açık olmalı)

Miui 9 haftaya çıkacak. Acele etmeyin.

Whatsapp için;
Araçlar-Güvenlik-İzinler-Otomatik başlat' a ekleyin
Ayarlar-Pil-Uygulamaların Pil Kullanımını Yönet- Uygulama seç- Whatsapp- Kısıtlama Yok
Whatsapp açıkken anamenüye geçiş yapın. Sol tuşa (menü) basıp açık olan uygulamaları görüntüleyin. Whatsapp ı aşağı çekince "Kilitle" çıkar,. Kilitleyi seçin.
tesekkur ederim cevabiniz icin. boatloader kilidi acilmadan bilgisayardan guncelleyemeyiz yani? peki bu kilidi acmanin ne gibi bir olumsuzlugu vardir? wipe islemi yaptigimda resim uygulamalar siliniyor mu acaba?
whatsapp icin dediklerinizi deneyecegim tesekkur ederim

hiboz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hiboz
Cihazım
12 lite
Meslek
muallim
Konular
3
Adı üstünde temiz kurulum. Herşey silinir.
Bilgisayarla yaparken Boatloader kildini kaldırmak şart. Kilidi Kaldırmanın bir zararı yok. Açmanın faydası var. Telefonun açılmadığı acil zamanlarda lazım olabilir.

Musty2442

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Android 7
Cihazım
Mi6
Konular
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Adı üstünde temiz kurulum. Herşey silinir.
Bilgisayarla yaparken Boatloader kildini kaldırmak şart. Kilidi Kaldırmanın bir zararı yok. Açmanın faydası var. Telefonun açılmadığı acil zamanlarda lazım olabilir.

bilgisayardan yapmak ile otadan guncelleyip wipe yapmak sizce ayni temizlikte olur mu? olursa boatloader kikidini hic acmiyim ozaman korkarim zarar veririm diye malesef.

cevabiniz icin tekrardan tesekkur ederim.

Occaut

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Mi 9t pro
Meslek
Tekstil
Konular
11
bilgisayardan yapmak ile otadan guncelleyip wipe yapmak sizce ayni temizlikte olur mu? olursa boatloader kikidini hic acmiyim ozaman korkarim zarar veririm diye malesef.

cevabiniz icin tekrardan tesekkur ederim.
Tam olarak bu sorunun cevabını arıyorum ben de bu aralar

Üst Alt