Rehber Temaları Nightmode Uyarlama

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Merhaba arkadaşlar PURE hocamdan bir kaç hafta önce aldığımız ipucu ile hem gece modunda hem gündüz modunda çalışan temalar yapmak üzere yola koyulduk. Kendisine teşekkürü borç biliriz. agit77 hocam Jiyan Dark temasını geliştirdi bende kendime özel bir tema yaptım fakat paylaşmadım. Şu sıralar çok soruluyor foruma bu konuyu açmanın yararlı olabileceğini düşündük TEMA EKİBİ olarak.
Mt manager ile çalışacağız.
Mt managerin bir tarafına uyarlamak istediğimiz temayı diğer tarafına herhangi bir klasöre nightmode isimli bir klasör açıyoruz

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Örneğin mms yani mesajlar bölümünü zıp görüntülüyici ile açtık içindeki klasörleri ve XML dosyalarını nightmode klasörünün içine çıkarıyoruz.

Sonra nightmode klasörünü tekrar mms bölümünün içine alıyoruz

Geri gelip kaydediyoruz.
Eğer gece moduna aldığınızda yazılarda sorun yaşarsanız themes_values.xml dosyasını silin ki yazıları stock çeksin ve uyumluluk problemi gitsin.

Settings - incallui - mms - systemui- home-framework miui res vs gibi klasörlere bunları uygulayabilirsiniz.
İcons - lock screen - clock için gerek yoktur bunlar iki modda da çalışır.
Systemui yani bildirim panelinde themes_values.xml silmemenizi öneririm çünkü en çok kod gerektiren ve kodlar üzerinden yapılan bölüm bu bölümdür. Temanız bozulacaktır ve sizi uğraştırabilir.

Dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım eksiğim varsa görmezden gelin. :D

Son düzenleme:

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129

Dobroutro

Premium Üye
Premium Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Dobroutro
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Akademisyen
Konular
27
Merhaba arkadaşlar PURE hocamdan bir kaç hafta önce aldığımız ipucu ile hem gece modunda hem gündüz modunda çalışan temalar yapmak üzere yola koyulduk. Kendisine teşekkürü borç biliriz. agit77 hocam Jiyan Dark temasını geliştirdi bende kendime özel bir tema yaptım fakat paylaşmadım. Şu sıralar çok soruluyor foruma bu konuyu açmanın yararlı olabileceğini düşündük TEMA EKİBİ olarak.
Mt manager ile çalışacağız.
Mt managerin bir tarafına uyarlamak istediğimiz temayı diğer tarafına herhangi bir klasöre nightmode isimli bir klasör açıyoruz

Örneğin mms yani mesajlar bölümünü zıp görüntülüyici ile açtık içindeki klasörleri ve XML dosyalarını nightmode klasörünün içine çıkarıyoruz.

Sonra nightmode klasörünü tekrar mms bölümünün içine alıyoruz

Geri gelip kaydediyoruz.
Eğer gece moduna aldığınızda yazılarda sorun yaşarsanız themes_values.xml dosyasını silin ki yazıları stock çeksin ve uyumluluk problemi gitsin.

Settings - incallui - mms - systemui- home vs gibi klasörlere bunları uygulayabilirsiniz.
İcons - lock screen - clock için gerek yoktur bunlar iki modda da çalışır.
Systemui yani bildirim panelinde themes_values.xml silmemenizi öneririm çünkü en çok kod gerektiren ve kodlar üzerinden yapılan bölüm bu bölümdür. Temanız bozulacaktır ve sizi uğraştırabilir.

Dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım eksiğim varsa görmezden gelin. :D
Elinize sağlık Teşekkürler..

Üst Alt