Tema Universal

MRYGZ

Yağız
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yağız
Cihazım
Mi 6
Konular
21
Tabiki tema yapmıyoruz , yaptığımız işin adınada derleme diyoruz. Asıl tema yapan arkadaşlar alttaki resimdeki işleri çıkaranlar. :)

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Hocam madem tema yapımcısı değil derleyicisiniz, altta ki görsellerde yer alan değişiklikler hangi temalara ait, rica etsek söyler misiniz acaba. 4-5 kere sorduk söylemediniz. Israrla bunu söylemeyişinizin nedenini başta sizin tasarlamış olmanıza bağlamıştım ama değilmiş. Yani şuan bu temaları söylememe nedeninizi anlayamadım. Forum mantığını tam bilmiyorsunuz sanırım, forumların yazılı olduğu kadar yazılı olmayan kuralları da vardır. Bunları yazmam da ki sebep, tema isimlerini öğrenmekten ziyade bu tutumunuzun biraz sinir bozucu olmasıdır. Yakıştıramadım.

screenshot_2019-06-11-20-39-54-236_com-miui-home-png.51998

screenshot_2019-06-11-20-39-58-359_com-miui-home-png.51999

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Hocam madem tema yapımcısı değil derleyicisiniz, altta ki görsellerde yer alan değişiklikler hangi temalara ait, rica etsek söyler misiniz acaba. 4-5 kere sorduk söylemediniz. Israrla bunu söylemeyişinizin nedenini başta sizin tasarlamış olmanıza bağlamıştım ama değilmiş. Yani şuan bu temaları söylememe nedeninizi anlayamadım. Forum mantığını tam bilmiyorsunuz sanırım, forumların yazılı olduğu kadar yazılı olmayan kuralları da vardır. Bunları yazmam da ki sebep, tema isimlerini öğrenmekten ziyade bu tutumunuzun biraz sinir bozucu olmasıdır. Yakıştıramadım.

screenshot_2019-06-11-20-39-54-236_com-miui-home-png.51998

screenshot_2019-06-11-20-39-58-359_com-miui-home-png.51999

İnanın Yüzlerce tema var ve bunları miui theme editor ile kaydedip aklımda kalacak ismi ile kaydediyorum, temaların isimlerini bile hatırlamıyorum.
Ayrıca bu işten herhangi bir gelir sağlamıyor , aksine zaman harcıyorum.
Ama bu durum ; hazıra alışmış bir forum topluluğu oluştuğundan , arama , araştırma , okuma , yada birilerine katkıda bulunanmayan kullanıcılara tuhaf gelebilir.

myigitoguz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Oğuz
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
27
İnanın Yüzlerce tema var ve bunları miui theme editor ile kaydedip aklımda kalacak ismi ile kaydediyorum, temaların isimlerini bile hatırlamıyorum.
Ama bu durum ; hazıra alışmış bir forum topluluğu oluştuğundan , arama , araştırma , okuma , yada birilerine katkıda bulunanmayan kullanıcılara tuhaf gelebilir.
Peki hocam hafta sonu yayınlayacağım demiştiniz. Öyle bir düşünceniz var mı?

Murat1425

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
712
Cihazım
Resmi 5 plus
Konular
2
Güzel tema ellerine sağlık ama sadece bakıyoz kimseye hayrı yok millet kulanmayacaksa neden zaman harcıyonki

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Güzel tema ellerine sağlık ama sadece bakıyoz kimseye hayrı yok millet kulanmayacaksa neden zaman harcıyonki

gerçekten okumuyorsunuz , bir üst mesajda ilk postun düzenlendiğini yazdım ama
siz hala aynı yerdesiniz.

MRYGZ

Yağız
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yağız
Cihazım
Mi 6
Konular
21

öncelikle ben bir gelir ithamında bulunmadım, 15 yıl forumlarda vakit geçirmiş, bildiklerimi paylaşmış bilgimin zekatını vermiş bilmediğim konularda da bilgi sahibi insanların bilgilerinden faydalanmış biri olarak forum konusunda ki açılımınızı hayretle karşıladım. hazıra alışmış bir forum topluluğu diyerek miuturkiye platformunu da zan altında bırakmışsınız zira bu tür forumların uzun vadede başarılı olduğu görülmemiştir. miuiturkiye'nin ise başarısı ortadadır.

şahsen derleme toplama bir tema hazırlayıcısı olsaydım hangi özelliği hangi temadan aldığımı belirterek o özelliğin yapımcılarına karşı borcumu da ödemiş olurdum aksi takdirde emeğe saygısızlık yapılmış olur. bu minvalde 2-3 kez sormamıza rağmen ısrarla bu temaların isimlerini paylaşmamanızı da manidar buldum.

sanırım kendimi ifade edebildim.

bilhassa emeğe saygı konusunda farklı düşünen kimse olmaz herhalde.

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
öncelikle ben bir gelir ithamında bulunmadım, 15 yıl forumlarda vakit geçirmiş, bildiklerimi paylaşmış bilgimin zekatını vermiş bilmediğim konularda da bilgi sahibi insanların bilgilerinden faydalanmış biri olarak forum konusunda ki açılımınızı hayretle karşıladım. hazıra alışmış bir forum topluluğu diyerek miuturkiye platformunu da zan altında bırakmışsınız zira bu tür forumların uzun vadede başarılı olduğu görülmemiştir. miuiturkiye'nin ise başarısı ortadadır.

şahsen derleme toplama bir tema hazırlayıcısı olsaydım hangi özelliği hangi temadan aldığımı belirterek o özelliğin yapımcılarına karşı borcumu da ödemiş olurdum aksi takdirde emeğe saygısızlık yapılmış olur. bu minvalde 2-3 kez sormamıza rağmen ısrarla bu temaların isimlerini paylaşmamanızı da manidar buldum.

sanırım kendimi ifade edebildim.

bilhassa emeğe saygı konusunda farklı düşünen kimse olmaz herhalde.
Aslında diger forum üyeleri değil direkt sizi kastettim

MRYGZ

Yağız
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yağız
Cihazım
Mi 6
Konular
21
Aslında diger forum üyeleri değil direkt sizi kastettim
"hazıra alışmış bir forum topluluğu" ifadesini kullanan sizsiniz, zira burada hazırcılıktan kaçayım derken bir başka emek sahibi insanın emeğini muhtemelen izinsiz kullanıp, bu emeği harcayan kişilere atıfta bulunmayışınız takdire şayan .

3. bir kişinin emek harcadığı bir işi atıfta bulunmadan kullanıp akabinde bu kullandığınız özellik "kime ait? hangi temanın" diye sorulduğunda "araştır, bul" minvalinde bir cevap vermek, ne bileyim tebrikler valla :D

bu zihniyet üreten insanın emeğine saygısızlıktır, üreten insanın üretme hevesine pranga vurmaktır. burda forum adabından bahsedecek değilim ama uzun yıllar forumlarda vakit geçirenler bilir. klişeleşmiş bir söz vardır "emeğe saygı +rep" :) neyse bu konuyu daha da uzatmanın anlamı yok. zira bu tutuma söylenecek söz de yok.

Üst Alt