Tema Tema hakkında

frezby

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yusuf
Cihazım
xiaomi mi 5
Meslek
tekstil
Konular
6
arkadaslar mehaba ben kendi capımda tema etidleyip kullanıyorum ama bırsey benı cok rahatsız edıyor alttakı resımde kırmızı aıre ıcersındekı menu ve gerı tusları ortadakı home tusuna cok yakın gelıyor bana ben okla gosterdıgım sekılde menu ve gerı tuslarını saga ve sola dogru kaydırma home gerı ve home menu tuslarının arasını acmak ıstıyorum nasıl yaparım sımdıden cok tesekkurler

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Glorious

Teknoloji Delisi, Supporter
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Poco X4 Pro 5G
Konular
28
arkadaslar mehaba ben kendi capımda tema etidleyip kullanıyorum ama bırsey benı cok rahatsız edıyor alttakı resımde kırmızı aıre ıcersındekı menu ve gerı tusları ortadakı home tusuna cok yakın gelıyor bana ben okla gosterdıgım sekılde menu ve gerı tuslarını saga ve sola dogru kaydırma home gerı ve home menu tuslarının arasını acmak ıstıyorum nasıl yaparım sımdıden cok tesekkurler

Bildiğim kadarıyla bu yapılamıyor fakat daha net bilgiyi agit77 hocam verebilir.

agit77

Tema Ekibi
Yönetici
Tema Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 11 Lite
Meslek
Grafiker
Konular
584
çok olmasa da ekteki gibi png dosyalarını Adobe Photoshop ile sağa sola kaydırılabilir. Kod ile alakalı bir bilgim hiç rastlamadım.

dosya yolu
com.android.systemui\res\drawable-xxhdpi

sağ sol png isimleri

ic_sysbar_back.png
ic_sysbar_back_darkmode.png
ic_sysbar_recent.png
ic_sysbar_recent_darkmode.png

frezby

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yusuf
Cihazım
xiaomi mi 5
Meslek
tekstil
Konular
6
çok olmasa da ekteki gibi png dosyalarını Adobe Photoshop ile sağa sola kaydırılabilir. Kod ile alakalı bir bilgim hiç rastlamadım.

dosya yolu

sağ sol png isimleri

ic_sysbar_back.png
ic_sysbar_recent.png

oncelıkle zaman ayırıp cevap verdıgınız cın cok tesekur ederım ben
kodlar uzerınden bar yukseklıgını ve genıslıgını ayarlıya bılıyorum ama ıste tus konumlarının kodlarını bulamadım
sadece mantık yurutuyorum eger gezınme cubugun yukseklıgı ve genıslıgı kod ıle ayarlanabılıyor ıse tus konumlarıda yarlanmalı dıye dusunuyorum
ayrıca forma yazmadan once photoshop ıle aralarını actım bıraz genısledı fata busferde ekran yatay konumda ıken menu tusu onde home tusu ortada gerı tusu arkada kalıyor yanı tus duzen kayıyor
yukarıda kı kodları da assgı yazıyorum tabı bu kodlar tema ıcerındekı framework-res dosyasındakı kodlar

<?xml version='1.0' encoding='utf-8' standalone='yes' ?>
<MIUI_Theme_Values>
<dimen name="navigation_bar_height">40.0dip</dimen>----------------------gezinme çubuğu yüksekliği
<dimen name="navigation_bar_height_landscape">40.0dip</dimen>----------gezinme çubuğu yüksekliği yatay (ekran yan cevırıldıgınde)
<dimen name="navigation_bar_width">40.0dip</dimen>-----------------------gezinme çubuğu genişliği
<dimen name="navigation_bar_width_landscape">70.0dip</dimen>-----------gezinme çubuğu genişliği yatay (ekran yan cevırıldıgınde)
</MIUI_Theme_Values>

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5

dosya yolu

sağ sol png isimleri

ic_sysbar_back.png
ic_sysbar_recent.png
Usta malum miui12 geldi ve bu temalar full rafa kalktı. Yada benim anlamayıp kaçırdığım bir yer var. Yeni versiyonda misystemui.apk açıp inceledim. Artık png yerine aynı kalite ama daha küçük webp formatına geçilmiş. Şimdi webp formatına çevirsem bile temaya koyduğum bu simgeler görünmüyor. Statusbarda pil yüzdesi için yaptığımız font büyültme vs artık bir işe yaramıyor. Velhasıl miui 11 de kullandığım kendi temam artık bir işe yaramıyor. Ne yapmalı bilemedim.
Mesela yukarıda verdiğiniz navigasyon tuşlarını değiştirebilen, üst barda pil yüzde textinin puntosunu artırabileceğim minik bir tema yapmak mümkünmüdür?

agit77

Tema Ekibi
Yönetici
Tema Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 11 Lite
Meslek
Grafiker
Konular
584
Usta malum miui12 geldi ve bu temalar full rafa kalktı. Yada benim anlamayıp kaçırdığım bir yer var. Yeni versiyonda misystemui.apk açıp inceledim. Artık png yerine aynı kalite ama daha küçük webp formatına geçilmiş. Şimdi webp formatına çevirsem bile temaya koyduğum bu simgeler görünmüyor. Statusbarda pil yüzdesi için yaptığımız font büyültme vs artık bir işe yaramıyor. Velhasıl miui 11 de kullandığım kendi temam artık bir işe yaramıyor. Ne yapmalı bilemedim.
Mesela yukarıda verdiğiniz navigasyon tuşlarını değiştirebilen, üst barda pil yüzde textinin puntosunu artırabileceğim minik bir tema yapmak mümkünmüdür?
Hocam rafa kalkmaktan ziyade miui 11 ile 12 kod ve dosya konumları değişti kısmi olarak. Yapılır ama kodları bulmak gerekiyor. pil yüzde büyütme denemedim. Aşağıdaki konu üzerinden deneyebilirsiniz.

Rehber - Tema Kodları Kitaplığı | MIUI Türkiye Forumu (miuiturkiye.net)

Üst Alt