Sohbet Televizyon 64 GB USB BELLEK

Byseus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
43
Arkadaşlar merhaba

SanDisk 64 GB Ultra Dual Drive Type-C SDDDC2-064G-G46 tip otg destekli usb belleği 3 farklı tvye taktım hiçbiri açmadı. Usb takıldığı belli oluyor ancak sürücü olarak görülmüyor. Bellek exfat olarak biçimlendirilmişti. Acaba neyle alakalı sorun olur tvler 64 gblık bellek mi desteklemiyor yoksa biçimlendirmede mi sıkıntı var?

Lovelesss

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlyas
Cihazım
Mİ 11 LİTE
Konular
17
Ben LG TV 2 TB hdd çalıştırıyor exfat olması belki sorun olabilir

MI CC 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Byseus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
43
Dışarıdayım eve gidince tekrar biçimlendirme yaparak deneyecem bakalım ne olur bilgi vericem

mystico

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mesut
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Fizyoterapist
Konular
15

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
Bu tür cihazlar sadece FAT32 desteklerler. Bu yüzden sürücünüzü FAT32 yapıp öyle deneyin. Ayrıca bazı cihazlarda da bellek sınırı vardır, örneğin 8GB üstü bellekleri okumayabilirler.

Byseus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
43
Tekrar merhabalar

Şimdi eve geldim biçimlendirmesi exFAT idi FAT32 olarak biçimlendirip denemek istedim ancak bilgisayarda FAT32 seçeneği çıkmadı. NTFS ve exFAT çıktı. Aynı problemi yaşayan olursa diye yapması gerekeni açıklayayım sorun bu şekilde hallolacak.

SanDisk sitesinde biçimlendirme için tavsiye edilen windows uygulamasını bilgisayara indirip yönetici olarak çalıştırıp FAT32 olarak biçimlendirme yapabilirsiniz. Aşağıdaki resime tıklayarak indirme sayfasına erişebilirsiniz.

NOT: FAT32 şeklinde biçimlendirilmiş OTG Bellek telefonda görüntülenmemektedir. Hem telefonda hem tvde kullanılacak olan OTG bellekleri NTFS olarak doğrudan bilgisayar üzerinden biçimlendirmeniz yeterli olacaktır.

(biçimlendirme yaparken hata alırsanız tekrar deneyin ikinci denemede biçimlendirmeyi yapıyor. ayrıca bilgisayarın kendi biçimlendirmesinin açık durumda olmamasına dikkat edin hata verebiliyor.)

Olası uygulamanın silinmesi url nin geçersiz olması durumunda uygulamaya ulaşmak isteyenler için ilgili metni buraya bırakıyorum.
" SanDisk Ultra Dual Drive Type-C 64GB OTG USB Bellek SDDDC2-064G-G46 "
"SanDisk olarak biz 'unu kullanmanızı öneriyoruz. HP USB Disk Storage Format Tool Biçimlendirme Aracı, SanDisk hafıza kartınızı veya USB Flaş belleğinizi tam kapasitesine biçimlendirecektir."

Son düzenleme:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
100
İşinizin hallolması güzel ancak bir şeyi düzeltmek isterim. Fat32 biçimindeki diskler hemen hemen tüm cihazlar tarafından okunabilmektedir. Eğer bir android telefon Fat32 biçimindeki diski okumuyorsa başka bir sorun var demektir.

Byseus

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
43
İşinizin hallolması güzel ancak bir şeyi düzeltmek isterim. Fat32 biçimindeki diskler hemen hemen tüm cihazlar tarafından okunabilmektedir. Eğer bir android telefon Fat32 biçimindeki diski okumuyorsa başka bir sorun var demektir.

Bende sizin gibi düşünüyordum. Ancak bağladığımda bellekte sorun var biçimlendirilsin mi dedi. Biçimle dedim exfat olarak tekrar dönüştürdü. Ne kadar doğru bilmiyorum usb 3.1 olmasının bir etkisi olabilir mi? Telefon note 8 pro

Üst Alt