Yardım Telefonun type-c portuna kulaklık bağladığımda tık tık tık diye sesler çıkarıyor

Cemil Araz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cemil
Cihazım
Xiaomi mi A2
Meslek
Öğrenci
Konular
7
Arkadaşlar ben mi A2 kullanıyorum telefona type-c portundan kulaklık takılabiliyor ve ben buraya kulaklık bağladığımda saçma sapan Google asistan açılıyor devam eden şarkı durdurulup başlatılıyor ayrıca kulaklığı ilk bağladığımda tık tık tık diye seri bir şekilde ses çıkarıyor. Sonra bir müzik açınca tık tık tık sesleri gidiyor ama diğer sorunlar arada devam ediyor. ben tabi bunun sebebini kulaklıkta kısa devre falan var dedim kulaklığı değiştirdim toplamda 3 kulaklıkta da aynı sorunu verdi bende dönüştürücü arızalı dedim ve 2 farklı dönüştürücü ile tekrarladım bunun sonucunda tek kalan yer telefon oldu telefonun portu ile ilgili bir sorun var büyük ihtimal ama müzik açınca tıı tık tık seslerinin girmesi kafamı karıştırdı acaba yazılımsal olabilir mi diye o yüzden buraya yazıyorum (ayrıca tık tık sesleri hani bir hoperlöre elektrik verirsiniz de ses çıkarır ya aynı onun gibi sanki kulaklığa elektrik gidiyor gibi)

Mi A2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt