Yardım Telefonun tüm arayüzünü değiştirmek istiyorum

claynt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xioami 8
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global Rom
Telefon Modeli
Xioami 8
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Arkadaşlar telefonum mi 8, herşeyinden memnunum ancak arayüzü beni çok sıkıyor. samsung veya google pixel olur sony olur arayüzü değiştirmek istiyorum.Bu saydıgım markaların arayüzlerinden birini kullanmak istiyorum, daha önce root veya rom atmadım zerre bilgim yok, ne önerirsiniz? Ek olarak çentiği kapanınca bildirim simgelerini normal çentiksiz bi ekranmış gibi devamlı yukarda görünmesini sağlayabilir miyiz?

benhmu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat Urhan
Cihazım
Poco x3
Meslek
SHU
Konular
14
Launcher kullanın hocam, root istemez uygulama gibi yükleyip kullanın olabilir benzeri olabilir

Oyla:

claynt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xioami 8
Konular
1
Launcher kullanın hocam, root istemez uygulama gibi yükleyip kullanın olabilir benzeri olabilir
Launcher ile olacak iş değil denedim, kamera arayüzünden tut, birisi arayınca gelen açma, kapatma temasına kadar herşeyin değişmesini istiyorum. Rom lazım galiba böyle bişey için.

Oyla:

benhmu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat Urhan
Cihazım
Poco x3
Meslek
SHU
Konular
14
Aynen hocam kökten değişiklik ise istediğiniz forumda konular mevcut adım adım okuyarak çözersiniz. Başlangıçta zor geliyor ama yaptıkça alışıyorsunuz. Hatta hastalık haline geliyor

Oyla:

claynt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xioami 8
Konular
1
Aynen hocam kökten değişiklik ise istediğiniz forumda konular mevcut adım adım okuyarak çözersiniz. Başlangıçta zor geliyor ama yaptıkça alışıyorsunuz. Hatta hastalık haline geliyor
İlk kez yapıcam root gerektirmiyo bu olay herhalde dimi, yaparken olaki bişeyleri yanlş yaptım sonucta beşeriz, telefonu bozmaya kadar ilerliycek bişey mi?

Oyla:

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
İlk kez yapıcam root gerektirmiyo bu olay herhalde dimi, yaparken olaki bişeyleri yanlş yaptım sonucta beşeriz, telefonu bozmaya kadar ilerliycek bişey mi?

Bu tarz işlemler için root şart değil. Ancak öncelikle cihazın bootloader kilidini açmalı ve custom recovery yüklemeniz gerekiyor. Bu ikisini hallettikten sonra dilediğini romu deneyimleyebilirsiniz.

Cihazı bozma bölümüne gelince. Bu duruma brick diyoruz ve cihazınıza uygun olmayan bir romu yüklemek isterseniz brick duruma gelebilirsiniz. Tabii ön işlemlerin (bootloader kilidi açma ve custom recovery yükleme) de doğru yapıldığından emin olmalısınız.

Önemli bir hatırlatma: bootloader kilidini açtığınızda cihaz içerisindeki tüm veri sıfırlanacaktır.
Önemli hatırlatma 2: İşlemler cihazınızı garanti kapsamı dışına çıkarabilir ve yapacağınız tüm işlemlerden siz sorumlu olacaksınız.

Oyla:

benhmu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat Urhan
Cihazım
Poco x3
Meslek
SHU
Konular
14
Hocam öncelikle bootloader kilidini açmanız gerek. Sonra pc kullanarak cihazınıza uygun twrp kuracaksınız. Bunların anlatımları forumda xiaomi mi 8 bölümünde sabit konularda mevcut. .

Twrp yükleme

Bunları hallettikten sonra kullanmak istediğiniz romu seçmek gerekiyor.
Seçtiğiniz romda da yükleme yöntemleri tarif ediliyor.

Oyla:

claynt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xioami 8
Konular
1
Bu tarz işlemler için root şart değil. Ancak öncelikle cihazın bootloader kilidini açmalı ve custom recovery yüklemeniz gerekiyor. Bu ikisini hallettikten sonra dilediğini romu deneyimleyebilirsiniz.

Cihazı bozma bölümüne gelince. Bu duruma brick diyoruz ve cihazınıza uygun olmayan bir romu yüklemek isterseniz brick duruma gelebilirsiniz. Tabii ön işlemlerin (bootloader kilidi açma ve custom recovery yükleme) de doğru yapıldığından emin olmalısınız.

Önemli bir hatırlatma: bootloader kilidini açtığınızda cihaz içerisindeki tüm veri sıfırlanacaktır.
Önemli hatırlatma 2: İşlemler cihazınızı garanti kapsamı dışına çıkarabilir ve yapacağınız tüm işlemlerden siz sorumlu olacaksınız.
İthalatçı garantili telefon zaten garantili olsa ne olacak :) dediğiniz adımları detaylı şekilde anlatan bi konu var mı ben bulamadım da

Oyla:

benhmu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat Urhan
Cihazım
Poco x3
Meslek
SHU
Konular
14

Aynı anda göndermişim hocam mesajı

Oyla:

claynt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xioami 8
Konular
1
Teşekkürler yarın 1-2 saatimi ayırıp detaylıca videolardan bakarak yapiyim bari, bu arayüz yüzünden telefonu satma noktasına kadar gelmiştim.Bide ek olarak video veya konu olur yapacagım herşeyi başlık başlık ne yapacagımı nasıly yapacagımı gösteren bi adres var mı, çok memnun olurum.

Oyla:
Üst Alt