Yardım Telefonun tüm arayüzünü değiştirmek istiyorum

claynt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xioami 8
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global Rom
Telefon Modeli
Xioami 8
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Arkadaşlar telefonum mi 8, herşeyinden memnunum ancak arayüzü beni çok sıkıyor. samsung veya google pixel olur sony olur arayüzü değiştirmek istiyorum.Bu saydıgım markaların arayüzlerinden birini kullanmak istiyorum, daha önce root veya rom atmadım zerre bilgim yok, ne önerirsiniz? Ek olarak çentiği kapanınca bildirim simgelerini normal çentiksiz bi ekranmış gibi devamlı yukarda görünmesini sağlayabilir miyiz?

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188
Teşekkürler yarın 1-2 saatimi ayırıp detaylıca videolardan bakarak yapiyim bari, bu arayüz yüzünden telefonu satma noktasına kadar gelmiştim.Bide ek olarak video veya konu olur yapacagım herşeyi başlık başlık ne yapacagımı nasıly yapacagımı gösteren bi adres var mı, çok memnun olurum.
Google pixel arayüzü mümkün hocam

Oyla:

SertaGE

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sertaç
Cihazım
Mi Note 10 Lite
Meslek
Sistem Mühendisi
Konular
20
Teşekkürler yarın 1-2 saatimi ayırıp detaylıca videolardan bakarak yapiyim bari, bu arayüz yüzünden telefonu satma noktasına kadar gelmiştim.Bide ek olarak video veya konu olur yapacagım herşeyi başlık başlık ne yapacagımı nasıly yapacagımı gösteren bi adres var mı, çok memnun olurum.

Öncelikle üzülerek bu işlemleri hemen yarın tamamlayamayacağınızı belirtmem gerek. Çünkü:

Bootloader kilidini kaldırmak için önce Xiaomi'ye başvuru yapmanız gerekiyor. Başvuru yapmak için aşağıdaki adımları takip edin:

1. Cihazınızda geliştirici seçeneklerini aktif etmelisiniz. Bunun için Ayarlar>Telefon Hakkında bölümüne girip MIUI sürümü yazısına 5-6 defa dokunun. Ekranın alt tarafında "Artık bir geliştiricisiniz" yazısını görün.
  2. Ayarlar>Ek Ayarlar>Geliştirici Seçenekleri altında OEM Kilit açma seçeneğini aktif edin.
  3. Ayarlar>Ek Ayarlar>Geliştirici Seçenekleri altında Mi Kilit açma durumu seçeneğine tıklayın ve izin alma sürecini başlatın. Eğer ilk defa bu işlemi yapıyorsanız kuvvetle muhtemel 360 saat yani 15 günlük bir süre verecek size.
  4. 15 günlük süre dolduktan sonra Mi Unlock Tool'u indirin.
  5. Mi Unlock Tool'u açtığınızda Mi hesabınızla oturum açın.
  6. Oturum açtıktan sonra cihazı Fastboot moduna almalısınız. Bunun için cihazı kapatın ve Ses kısma+Güç tuşlarına basılı tutun.
  7. Fastboot moduna aldığınızda Mi Unlock tool cihazınızı algılayacak ve alttaki "Unlock" butonuna tıklayın.
  8. İşlem bittiğinde (başarılı şekilde) cihazınız yeniden başlayacak ve tamamen sıfırlanmış şekilde açılacak.

Sıra geldi custom recovery (TWRP) yüklemeye
BU KONUDAKİ aracı kullanarak yüklemeniz çok basit olacaktır. Yönergelerin tamamı BU konuda zaten mevcut.

Artık custom ROM yüklemeye hazırsınız.
  1. Dilediğiniz custom rom dosyasını bilgisayarınıza indirin ve cihazınızın depolama alanına aktarın.
  2. Cihazı recovery moduna (TWRP) alın.
  3. Önce mevcut romu silmeniz gerekiyor. TWRP içinde "Wipe" (sil/temizle) seçeneğini seçin.
  4. Gelen ekranda "internal storage" hariç her şeyi seçin ve onaylayın.
  5. TWRP ana sayfasına dönün ve "install" (yükle) butonuna tıklayın.
  6. Depolama alanı içerisinde aktardığınız rom dosyasını seçin ve onaylayın.
  7. Rom yüklemesi bitince altta çıkan "Reboot system" seçeneğini seçin.
Cihaz yeniden açılacak ve yeni rom başlayacak. Rom flashlama sonrasında cihazınız normalden çok daha uzun sürede başlayabilir, endişe etmeyin.

Bu işlemler sırasında takıldığınız ve/veya hata aldığınız noktalarda hatalı bir işlem yapmamak adına bir müdahalede bulunmadan önce forumda arama yapın, benzer soruna ait konu yoksa yeni konu açın.

Tüm bu işlemler ilk bakışta çok göz korkutabilir. Endişe etmeyin, bir defa yaptıktan sonra gerisi gelecektir :)

Kolay gelsin.

Oyla:

claynt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xioami 8
Konular
1
Öncelikle üzülerek bu işlemleri hemen yarın tamamlayamayacağınızı belirtmem gerek. Çünkü:

Bootloader kilidini kaldırmak için önce Xiaomi'ye başvuru yapmanız gerekiyor. Başvuru yapmak için aşağıdaki adımları takip edin:

1. Cihazınızda geliştirici seçeneklerini aktif etmelisiniz. Bunun için Ayarlar>Telefon Hakkında bölümüne girip MIUI sürümü yazısına 5-6 defa dokunun. Ekranın alt tarafında "Artık bir geliştiricisiniz" yazısını görün.
  2. Ayarlar>Ek Ayarlar>Geliştirici Seçenekleri altında OEM Kilit açma seçeneğini aktif edin.
  3. Ayarlar>Ek Ayarlar>Geliştirici Seçenekleri altında Mi Kilit açma durumu seçeneğine tıklayın ve izin alma sürecini başlatın. Eğer ilk defa bu işlemi yapıyorsanız kuvvetle muhtemel 360 saat yani 15 günlük bir süre verecek size.
  4. 15 günlük süre dolduktan sonra Mi Unlock Tool'u indirin.
  5. Mi Unlock Tool'u açtığınızda Mi hesabınızla oturum açın.
  6. Oturum açtıktan sonra cihazı Fastboot moduna almalısınız. Bunun için cihazı kapatın ve Ses kısma+Güç tuşlarına basılı tutun.
  7. Fastboot moduna aldığınızda Mi Unlock tool cihazınızı algılayacak ve alttaki "Unlock" butonuna tıklayın.
  8. İşlem bittiğinde (başarılı şekilde) cihazınız yeniden başlayacak ve tamamen sıfırlanmış şekilde açılacak.

Sıra geldi custom recovery (TWRP) yüklemeye
BU KONUDAKİ aracı kullanarak yüklemeniz çok basit olacaktır. Yönergelerin tamamı BU konuda zaten mevcut.

Artık custom ROM yüklemeye hazırsınız.
  1. Dilediğiniz custom rom dosyasını bilgisayarınıza indirin ve cihazınızın depolama alanına aktarın.
  2. Cihazı recovery moduna (TWRP) alın.
  3. Önce mevcut romu silmeniz gerekiyor. TWRP içinde "Wipe" (sil/temizle) seçeneğini seçin.
  4. Gelen ekranda "internal storage" hariç her şeyi seçin ve onaylayın.
  5. TWRP ana sayfasına dönün ve "install" (yükle) butonuna tıklayın.
  6. Depolama alanı içerisinde aktardığınız rom dosyasını seçin ve onaylayın.
  7. Rom yüklemesi bitince altta çıkan "Reboot system" seçeneğini seçin.
Cihaz yeniden açılacak ve yeni rom başlayacak. Rom flashlama sonrasında cihazınız normalden çok daha uzun sürede başlayabilir, endişe etmeyin.

Bu işlemler sırasında takıldığınız ve/veya hata aldığınız noktalarda hatalı bir işlem yapmamak adına bir müdahalede bulunmadan önce forumda arama yapın, benzer soruna ait konu yoksa yeni konu açın.

Tüm bu işlemler ilk bakışta çok göz korkutabilir. Endişe etmeyin, bir defa yaptıktan sonra gerisi gelecektir :)

Kolay gelsin.
Mi kilit aç dedim ne zaman açıldığını nerden anlıycam?

Oyla:

musttafa6816

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Resmi 5 plus
Konular
6
Hocam yapcaginiz şeylerin sırasıyla linkini atayım
1.cisi bootlader kilidi açma
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
2.cisi cihaza uygun twrpyi yükleme
3.cisu rom atma
Twrp olarak recovery oluyor orange Fox öneririm Google orengo Fox cihaz ismi diye aratirsiniz daha iyi anlayabilirsiniz

Oyla:
Üst Alt