İpucu Telefonun Şarj olmama sorunu ve çözüm.

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Bu sorunun bir çok nedeni olabilir öncelikle aşağıda sıraladığım nedenlere bakın eğer problemin aşağıdaki sorunlardan kaynaklandığını düşünmüyorsanız yazının devamında verdiğim çözümü uygulayabilirsiniz.
  1. Telefon yeteri süre şarj olmayabilir
  2. Telefonunuzun pil ömrü bitmiş olabilir
  3. Şarj aksesuarlarınız orijinal olmayabilir
  4. Şarj kablosunda, adaptöründe, USB portunda veya telefonunuzun şarj soketinde problem olabilir
  5. Bataryanız orijinal olmayabilir
  6. Telefonunuzu şarjdayken kullanıyorsanız bu problemi yaşayabilirsiniz
  7. Arka planda çalışan herhangi bir uygulama olup olmadığını kontrol edin
  8. Son zamanlarda root yapmış veya ROM yüklemiş olabilirsiniz bazı ROM dosyalarının fazla şarj yediği bilinmekte
  9. Eğer telefonunuza ROM kurduysanız ROM ayarlarından kaynaklı bir durum olabilir
  10. Telefonunuzun kernelini değiştirdiyseniz bundan kaynaklı bir sorun da olabilir.
Eğer probleminizin yukarıda sıraladığım tüm bu sorunlardan kaynaklı olmadığını düşünüyorsanız aşağıda vereceğim çözümü deneyebilirsiniz.

Telefonunuzun arama penceresini açın ve arama satırına *#0228# kodunu girin (bu kod cihaza göre farklılık gösterebilir) çıkan uyarıya evet dedikten sonra ekranınız kararıp tekrar açılacak ve bir kez daha uyarı penceresi çıkacaktır ona da evet dedikten sonra telefonunuz %100 e kadar şarj olacaktır.

Tüm bunlar da sorununuzu çözmediyse telefonunuzu önce formatlamanızı öneririm eğer sorun devam ederse son çare olarak Stock ROM atmayı deneyebilirsiniz...

RezzNar

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
8
Elinize sağlık hocam, paylaşım için teşekkürler.

Devransahinx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Devransahinx
Cihazım
Redmi note 7
Konular
79
Ellerinize sağlık hocam.