Soru Telefonun içinden güncelleme yapmak IMEI'yi sıfırlar mı?

arkeless

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ridvan
Cihazım
Mi 10tpro
Konular
5
İyi günler, mi9t cihazım var , IMEI repair işlemi yapıldı bundan dolayı güncelleme olaylarından korkuyorum. Miui12.1 , Android 11 güncellemesi geldi ancak 2.5 gb civarı bir dosya boyutu var , sanırım ota ile değil dosya yükleme ile bir güncelleme sağlayacak. Bir haftayı geçen süredir bekliyorum mitoolv2 ye hala düşmedi global için. Acaba telefonun içinden bu güncellemeyi yapsam IMEI ve telefonumun içindekiler sıfırlanır mı?

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
arkeless, Sıfırlanmaz.

arkeless

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ridvan
Cihazım
Mi 10tpro
Konular
5
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tesekkurler yardiminiz icin, ama twrp ile guncellemeyi anlatan bir makale attığınız için şu kısmı tan anlayamadım. Telefonumda twrp yüklü değil, silinmez dediğiniz durum twrp için mi yoksa telefonunun ayarlar kısmındaki kendi güncellemesi için mi?

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
Tesekkurler yardiminiz icin, ama twrp ile guncellemeyi anlatan bir makale attığınız için şu kısmı tan anlayamadım. Telefonumda twrp yüklü değil, silinmez dediğiniz durum twrp için mi yoksa telefonunun ayarlar kısmındaki kendi güncellemesi için mi?

Merhaba, aşağıdaki konu yardımcı olacaktır.

arkeless

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ridvan
Cihazım
Mi 10tpro
Konular
5
Okudum bu makaleyi ancak yardımcı olmadığı için sormak istedim.
Fabrika ayarlarına geri dönüş yapmayacağım, bl kilidi de açmayacağım , wipe data ile de sıfırlama yapmayacağım. Ota ile yapılan güncellemelerde gitmiyor diyor ancak ota olan güncellemeler genelde düşük boyutlu ( bu konuyu yanlış biliyor olabilirim) . Güncelleme yapmak istediğimde yaklaşık 2.5 gb'lık bir güncelleme dosyası indiriyor ve Android güncellemesi de yapacak kafamı karıştıran da bu . Silinen durumlarda güncelleme dosyası ile yada en son paketi indir ile yapılan güncellemelerle alakalı bur bilgi yok yada ben anlamadım. Cihazımda twrp yüklü değil , yüklü olsun da istemiyorum çünkü ota ile gelen güncellemelerde problem çıkarıyor. Bu yüzden silinme gibi bir durum varsa mitoolv2 yi bekleyeceğim

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
Okudum bu makaleyi ancak yardımcı olmadığı için sormak istedim.
Fabrika ayarlarına geri dönüş yapmayacağım, bl kilidi de almayacağım , wipe data ile de sıfırlama yapmayacağım. Ota ile yapılan güncellemelerde gitmiyor diyor ancak ota olan güncellemeler genelde düşük boyutlu ( bu konuyu yanlış biliyor olabilirim) . Güncelleme yapmak istediğimde yaklaşık 2.5 gb'lık bir güncelleme dosyası indiriyor ve Android güncellemesi de yapacak kafamı karıştıran da bu . Silinen durumlarda güncelleme dosyası ile yada en son paketi indir ile yapılan güncellemelerle alakalı bur bilgi yok yada ben anlamadım. Cihazımda twrp yüklü değil , yüklü olsun da istemiyorum çünkü ota ile gelen güncellemelerde problem çıkarıyor. Bu yüzden silinme gibi bir durum varsa mitoolv2 yi bekleyeceğim[/url]

Merhaba. Her ota güncellemesi küçük boyutlu olmaz boyutlar değişebilir. Twrp yüklü olması sizin için bir avantaj aslında, burada tercih sizin. Ben şahsen twrp atar romları denerdim, orjinal romlarından çok daha iyi romlar yapılıyor cihazlar için. Bunlardan neden mahrum kalayım ki diye düşünürüm. Kısaca sorunuzun cevabı, ota üzerinden yaptığınız güncelleme İMEİ silmez. Sevgiler.

arkeless

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ridvan
Cihazım
Mi 10tpro
Konular
5
Merhaba. Her ota güncellemesi küçük boyutlu olmaz boyutlar değişebilir. Twrp yüklü olması sizin için bir avantaj aslında, burada tercih sizin. Ben şahsen twrp atar romları denerdim, orjinal romlarından çok daha iyi romlar yapılıyor cihazlar için. Bunlardan neden mahrum kalayım ki diye düşünürüm. Kısaca sorunuzun cevabı, ota üzerinden yaptığınız güncelleme İMEİ silmez. Sevgiler.
Dediğiniz gibi IMEI için bir sıkıntı olmadı ama mi9t için 12.1.2 sürümü yapılmaması gereken bir güncelleme telefon hissedilebilir bir derecede yavaşladı , donma ve takılmalar oluştu umarım yeni güncelleme gelir. Bildirimlerde gecikme yaşamaktan korktuğum için diğer romları yüklemekten çekiniyorum , birde tekefonun içindekileri al başka bir yere aktar felan çok uzun iş :)

Üst Alt