Yardım Telefonun güç menüsü kendi kendine açılıp telefonu kapanması

Navessa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
Note 11
Konular
1
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
v14.0.5.0 (TGCTRXM)
Telefon Modeli
Redmi Note 11 (spes)
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhaba iyi akşamlar yaklaşık 1 yıldır Redmi Note 11 kullanıyorum bu zamana kadar hiç sorun yaşamamıştım. Yaklaşık 1 ay önce setedit ile device level list ayarını değiştirdiğim an telefonun power menüsü kendi kendine açılıp kapandı ardından telefonda kapanıp bootloop'a girdi. Bu olay olurken telefona dokunmuyordum. Telefonu hızlıca MIUI Kurtarma modundan sıfırlayınca sorunum düzeldi fakat bu hafta alakasız bir şekilde birkaç kez daha aynı sorunu yaşadım. Sizce sorun yazılımsal mı yoksa donanımsal mıdır?

excytioum

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tamerlan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
11
Merhaba iyi akşamlar yaklaşık 1 yıldır Redmi Note 11 kullanıyorum bu zamana kadar hiç sorun yaşamamıştım. Yaklaşık 1 ay önce setedit ile device level list ayarını değiştirdiğim an telefonun power menüsü kendi kendine açılıp kapandı ardından telefonda kapanıp bootloop'a girdi. Bu olay olurken telefona dokunmuyordum. Telefonu hızlıca MIUI Kurtarma modundan sıfırlayınca sorunum düzeldi fakat bu hafta alakasız bir şekilde birkaç kez daha aynı sorunu yaşadım. Sizce sorun yazılımsal mı yoksa donanımsal mıdır?
Donanımsal ihtimali yüksek, bizimde başımıza geldi otomatik recovery'e atıyordu. Donanımsal arıza çıktı hallettirdik.

Oyla:

eren_626

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Mi 9T Pro Mi10
Konular
16
Aynısı Mi10 ile başıma geldi ince uçlu diş fırcası ile içini acıp on off yerini iyice temizledim acamazsanız telefncuya gidin temizlettirin sorun düzeliyor

Oyla:

Navessa

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kerem
Cihazım
Note 11
Konular
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Donanımsal ihtimali yüksek, bizimde başımıza geldi otomatik recovery'e atıyordu. Donanımsal arıza çıktı hallettirdik.
Hocam peki sorunun anakartta olma ihtimali varmıdır?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Aynısı Mi10 ile başıma geldi ince uçlu diş fırcası ile içini acıp on off yerini iyice temizledim acamazsanız telefncuya gidin temizlettirin sorun düzeliyor
Tamamdır hocam hafta sonu içini açıp dediğiniz gibi temizleyeceğim umarım sorunumu çözerim.

Son düzenleme:
Oyla:

excytioum

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tamerlan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
11
Hocam peki sorunun anakartta olma ihtimali varmıdır?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Tamamdır hocam hafta sonu içini açıp dediğiniz gibi temizleyeceğim umarım sorunumu çözerim.
sorun anakartta olmuyor. plastik çerçevenin yanında power flex olur. ya tek küçük düğmesi değişir, yada eski flex atılır yenisi takılır. aşağıya resmi yerleştirdim. Power flex olarak geçiyor. zannımca fazla pahali bir maliyeti yoktur ürünün kendisi aliexpress'te 2 dolar bandında gibi birşey.

Ekli dosyalar

• 21ce1d649ee8da5b9b61ac91ba545fd1.jpg
    21ce1d649ee8da5b9b61ac91ba545fd1.jpg
    97,5 KB · Görüntüleme: 3
Oyla:
Üst Alt