Soru telefonun arkasından ses gelmesi normalmi

unal12344

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ünal
Cihazım
xiomi mi 8 lite
Konular
20
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
android 8
Telefon Modeli
xiomi mi 8 lite
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
arkadaşlar 1 ay önce migrostan mi 8 lite aldım çok sessiz bir ortamda kulağımı arka kapağa deydirdiğimde içinden tiz bir ses çıkıyor sizce bu durum normal mi

Kandırıkçı

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
TuncayM
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
22
arkadaşlar 1 ay önce migrostan mi 8 lite aldım çok sessiz bir ortamda kulağımı arka kapağa deydirdiğimde içinden tiz bir ses çıkıyor sizce bu durum normal mi
İşlemciler belli frekansta çalışır duymanız normal.

Oyla:

elchin98

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
elchin
Cihazım
mi a2
Konular
0
kardes ayni sorun benim mi A2 telefonumda da var ve alali iki ay olmamisdir.Ayrica internetde girmedigim yer kalmadi bu soruya cevap bulmam icin hatta quora ve redditde bile ilgili soruyu bulamadim ve sonunda kendim sordum quorada ve redditde.Redditden biri anakart ve ya batarya sorunu olacagini ve tamir ettirene kadar kullanilmamasi gerektiyini dedi((
Senin problemin cozuldumu ve cihazinin suanki durumu nedir paylasirsan sevinirim cunki ne yapacagimi bilmiyorum(Batarya patlar diye falan da paronayak oluyorum acikcasi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

İşlemciler belli frekansta çalışır duymanız normal.
Mesela sizin telefonunuzda ayni sesi duyuyormusunuz?(ayni sorudaki gibi yaptiginizda)

Oyla:

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
kardes ayni sorun benim mi A2 telefonumda da var ve alali iki ay olmamisdir.Ayrica internetde girmedigim yer kalmadi bu soruya cevap bulmam icin hatta quora ve redditde bile ilgili soruyu bulamadim ve sonunda kendim sordum quorada ve redditde.Redditden biri anakart ve ya batarya sorunu olacagini ve tamir ettirene kadar kullanilmamasi gerektiyini dedi((
Senin problemin cozuldumu ve cihazinin suanki durumu nedir paylasirsan sevinirim cunki ne yapacagimi bilmiyorum(Batarya patlar diye falan da paronayak oluyorum acikcasi

Mesela sizin telefonunuzda ayni sesi duyuyormusunuz?(ayni sorudaki gibi yaptiginizda)

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

49 saniye deki gibi bir ses mi?

Oyla:

elchin98

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
elchin
Cihazım
mi a2
Konular
0
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

49 saniye deki gibi bir ses mi?
o kadar kaba bir tiz ses diyil de daha cok tiz bir sinyal gibi efenim

İşlemcinin sesini duyma nedir yav. :P Yarı iletken sesini kim duymuş.
O duymuş olduğunuz tiz ve kısık ses devre kartındaki ark (düşük ihtimal), batarya kutusunda bir hata (zayıf ihtimal), donanımsal bir hata yüzünden ahize veya ana hoparlörün çalışması (büyük ihtimal) dır.
Mikroçipler bulunan elektronik bir cihazdan duyulabilecek seviyede tiz bir ses pek hayra alamet değildir.
İnsan kulağı 20 ila 20000 herz frekas aralığındaki sesleri duyar. Yani duyabiliyorsanız ciddi bir durum vardır.
anladim hocam tesekkurler bi tamire gotureyim o zaman

Oyla:

unal12344

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ünal
Cihazım
xiomi mi 8 lite
Konular
20
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
o kadar kaba bir tiz ses diyil de daha cok tiz bir sinyal gibi efenim

anladim hocam tesekkurler bi tamire gotureyim o zaman
Yaklaşık 14 aydır bu şekilde kullanıyorum cihazımı hiçbir sorun teşkil etmiyor bana boşu boşuna içini açtırıp orijinalliğini bozdurmayin cihazın

Oyla:

elchin98

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
elchin
Cihazım
mi a2
Konular
0
Yaklaşık 14 aydır bu şekilde kullanıyorum cihazımı hiçbir sorun teşkil etmiyor bana boşu boşuna içini açtırıp orijinalliğini bozdurmayin cihazın

tesekkurlar cok tereddutde kalmisdim,icim rahatladi))

tesekkurlar cok tereddutde kalmisdim,icim rahatladi))
ozelden de cevap verdiyiniz icin sagolun cunku bu sorunu cok arasdirdim ama hicbiryerde ilgili sorunla ilgili birsye bulamamisdim sonda sadece sizin ve benim telefonumda oldugu kararina geldim ))

Son düzenleme:
Oyla:
Üst Alt