Soru Telefonuma Uygun MIUI Arama ve Mesajlar Barındıran Fastboot Rom Arıyorum

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
38
Merhaba,

Redmi Note 10S almayı planlarken bir anlık karar değişikliği ile Redmi Note 11 aldım. 6 gb ram 128 gb versiyonu. Snapdragon 680'li bir işlemcisi var. Telefonun model kodu kısmında 2201117TG yazıyor.

Ancak anladığım kadarıyla bu telefonun baya bir versiyonu varmış. Benim telefonum hangi versiyon acaba?

Bir de Endonezya rom yok dediler ama hafif çok fazla bloatware olmayan ve en önemlisi miui arama ve mesajlar uygulaması barındıran hangi fastboot romu kurabilirim?

Son olarak da fastboot rom yüklemek için bootloader kilidini açmaya gerek var mı?

Yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum.

hiboz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hiboz
Cihazım
12 lite
Meslek
muallim
Konular
3
Kod adına Göre Rama yapınca redmi Note 11 4g (takma adı selenes) li versiyon olarak karşıma çıktı. Ama her telefonun kendine has bir takma adı oluyor.

Siz tam emin olduktan sonra aşağıdaki siteden telefonunuza uygun romu seçip indirin. Şu an için sadece çin romu var yazıyor. Ama sitede bir sürü Note 11 vardı. Yanlış da bakmış olabilirim.

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
38
Kod adına Göre Rama yapınca redmi Note 11 4g (takma adı selenes) li versiyon olarak karşıma çıktı. Ama her telefonun kendine has bir takma adı oluyor.

Siz tam emin olduktan sonra aşağıdaki siteden telefonunuza uygun romu seçip indirin. Şu an için sadece çin romu var yazıyor. Ama sitede bir sürü Note 11 vardı. Yanlış da bakmış olabilirim.

Hocam benim cihazın modeli sanırım specs ama şöyle bir sıkıntımız var bootloader kilidi kapalı iken rom yüklenmiyormuş :(

hiboz

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hiboz
Cihazım
12 lite
Meslek
muallim
Konular
3
Hocam benim cihazın modeli sanırım specs ama şöyle bir sıkıntımız var bootloader kilidi kapalı iken rom yüklenmiyormuş :(
Forumda videolu çok güzel hazırlanmış rehberler var. izleyerek yaparsınız. Sırasıyla yapacaklarınız:

Mi hesabı aç (zorunlu)
Bootloader kilidini aç (zorunlu)
İsteğe bağlı twrp yükle
İsteğe bağlı magisk yükle (root )
Seçtiğin romu twrp (recovery) veya mifash (fastboot) uygulaması aracılığıyla yükle
İşine yaramayan fuzuli uygulamaları ADB aracılığıyla sil
Reklam engelleyici uygulama kur

ademsahin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem ŞAHİN
Cihazım
Mi Band 4
Konular
38
Forumda videolu çok güzel hazırlanmış rehberler var. izleyerek yaparsınız. Sırasıyla yapacaklarınız:

Mi hesabı aç (zorunlu)
Bootloader kilidini aç (zorunlu)
İsteğe bağlı twrp yükle
İsteğe bağlı magisk yükle (root )
Seçtiğin romu twrp (recovery) veya mifash (fastboot) uygulaması aracılığıyla yükle
İşine yaramayan fuzuli uygulamaları ADB aracılığıyla sil
Reklam engelleyici uygulama kur
Bunların hepsini biliyorum aslında benim bootloader kilidini açmak istememe sebebim artık uğraşmak istememem kaynaklıydı. Çünkü bootloader kilidi açık olunca dur bi de root edeyim dur şu magisk modülünü yükleyeyim falan derken yine bir düzen oturtamıyorum. Ben artık sıradan bir kullanıcı olmak istiyorum. Google kişiler ve mesajlar uygulaması olmasa Endonezya roma da geçmem zaten.

senol1

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
7.0
Cihazım
redmi not 4
Konular
7
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız